Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 3 tyś. Atoll in200, Primare spa21, Exposure 3010, Creek 5350se ?


Dominik Jaworski

Recommended Posts

Witam. Rozważam zakup wzmacniacza w kwocie do ok. 3000 zł.

Lubię ocieplone i dynamiczne granie NAD, Rotel.

Warunek konieczny, musi podołać trudniejszym kolumnom: Dynaudio 52SE, Amphion Helium 2 . Te kolumny potrzebują prądu.W grę wchodzą na obecną chwilę

1. Atoll in200 - 3200 zł

2. Exposure 3010 - 2500 zł

3. Primare Spa21 - 2000 zł. - wiem, że to nie stereo, ale środek i waga wygląda obiecująco. Śladowe opinie w necie, lecz pozytywne.

4. Creek 3530se - 1800 zł. Najsłabszy prądowo. Nie wiem czy da radę w całości pokazać walory w/w kolumn.

Nie mam możliwości odsłuchu, bo wszystko rozjechane po całej Polsce, a czasy są jakie są...

Jeśli ktoś miałby 2 lub więcej z nich to super. Opinie o każdym z osobna też chętnie poznam. Jeśli przychodzi Wam do głowy jeszcze inny ciekawy sprzęt w tym budżecie też proszę o sugestie. Dzięki :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, S4Home napisał:

Tylko Creek nie jest mocnym wzmacniaczem. To byłby dobry kompan jednak obawiam się trochę o jego wydajność.

Nie obawiaj się. Evolution 50a to bardzo dobra, tradycyjna konstrukcja ze świetnie zbudowaną sekcją zasilania. O jego możliwościach z "trudnymi" kolumnami można przeczytać tu:

https://hi-fi.com.pl/wzmacniacze-testy-lista/2561-creek-evolution-50a.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tomasz S. napisał:

Ten Atoll in200se to świetna opcja. Sam bym taki kupił gdyby wyglądał choć trochę lepiej. Dźwiękowo to z jednej strony miód , z drugiej dużo mocy. Czekam na okazje na wersję signature.

Dzięki za odpowiedz. Chodzi mi o Atoll in200 bez koncowki se, ale wydaje mi się , że szkoła dzwięku będzie ta sama

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Stream napisał:

Creek gra w sposób otwarty, przejrzysty, dynamiczny, nieagresywny. Taki rodzaj prezentacji powoduje, że muzyka nabiera blasku, swobody, rozmachu.

Wszystko super, recenzja miód ale to 55W na kanał mnie nie przekonuje, mimo iż autor twierdzi, że ruszy trudne kolumny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realna (zmierzona) moc Creeka jest trochę większa; ok. 60W przy 8 omach i ok. 96 przy 4 omach. Moc wzmacniacza podawana "na papierze" nie jest najistotniejszym parametrem charakteryzującym jego możliwości🙂 U siebie nie wykorzystywałem nawet połowy jego mocy a było super: głośno, dynamicznie, z rozmachem. Jest wiele wybitnych wzmacniaczy o stosunkowo niewielkiej mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i zadję sobie sprawe z tego co piszesz. Amphiony i dyny graly już z 60 watowym Cambridge, 85 watowym Marantzem, którego nie nazwałbym słabym, ale dopiero przy 100 watach w kanale przy 8 ohm w hybrydzie coś się w nich obudziło. Przy włączaniu tego wzmaka lekko przygasa żarówka w pokoju, więc dalej upieram się przy swoim, że potrzebują prądu, żeby pokazać pelnie możliwości. Nie chcę się potem zastanawiać, czy aby nie lepiej grały jednak z mocniejszym sprzętem. Creeka nie słuchałem ale jest ich sporo. Jeśli znajdę w okolicy, może uda się odsłuchać.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare SPA21 to świetny wybór do stereo w tej cenie. Zwłaszcza, że posiada DACa na pokładzie. Według producenta nie jest to poziom I30, ale dość blisko. Gdyby jeszcze miał HDMI, to w ogóle byłby bezkonkurencyjny w tym budżecie.
Z tym tylko, że to duży kloc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary mi nie przeszkadzają

Znalazłem coś takiego za ułamek ceny. Nie mam pojęcia jak do tego podejść. Niby tani, niby mocny z ładną średnicą. Niestety chiński, chociaż jeszcze sprzed czasów, kiedy zalały nas masówki

 

https://allegro.pl/oferta/qinpu-a1-ox-lampowa-przestrzen-bez-drogich-lamp-9911857461?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

W teście wypada obiecująco...

https://6moons.com/audioreviews/qinpu/a10x.html
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dominik Jaworski napisał:

Wymiary mi nie przeszkadzają

Są tacy, co uważają, że pliki hires czymś tam dźwiękowo się różnią od typowych CD (16/44,1). Wbudowany DAC obsługuje 24/192. Nie wiem czy optyk nie max 24/96. Więc jeśli Ci to nie przeszkadza, to masz na pokładzie od razu spoko DAC. No i jako wzmacniacz wielokanałowy ma trochę opcji do ustawiania. Co jest nietypowe dla wzmacniacza stereo, więc na początku trzeba przejść menu.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, S4Home napisał:

Masz szanse na jakieś odsłuchy?

 

Chyba będę musiał pojezdzić na ile to możliwe. W dzisiajszych czasach to jednak mało komfortowe. O ile sklep nie jest dużym problemem to już wizyty u prywatnych osób w domu mogą być mało komfortowe dla obu stron. Jak już wspomniałem wolałbym sprzęt z drugiej ręki ze względu na budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle bywa, nie kupiłem nic z powyższych sprzętów :) Czy to dobrze ? Czas pokaże. Po pierwszych odsłuchach jest naprawdę dobrze. Jako, że lubię rzeczy ciekawe, nie oczywiste, a w tym wypadku także z pewną historią, zadecydowałem się na zakup Perception Audio model Sansaar numer produkcyjny 7. Historia o tyle ciekawa, że to sprzęt zaprojektowany przez Bladeliusa, bardzo unikatowy. Skandynawski handmade. Firma istniała na rynku przez bardzo krótki czas. Podobno zawaliła dystrybucja, ale do końca nikt nigdy nie rozwiał wątpliwości. Na skandynawskich forach są ślady dyskusji, czy faktycznie Bladelius brał udział w projektowaniu i współpracował z Perception Audio, czy też nie. Kilka informacji wskazuje, że jest to pewne. W zasadzie wystarczy spojrzeć zarówno na wnętrze i jak i zewnętrzny design i porównać go z produktami Bladeliusa. Podobieństwo jest krótko mówiąc podejrzane :) Po odkręceniu obudowy moje wątpliwości zostały rozwiane... Trafo 900VA sygnowane Made for Bladelius Design. Powstało tylko około 25 szt tego modelu wzmacniacza.  Mój ma numer seryjny 7, zachowało się również oryginalne opakowanie. Jest w naprawdę pięknym stanie.  Powstał około 1997 roku. Gra dynamicznie, ciepło. Instrumenty pięknie poukładane, odseparowane.Wątpię, ale gdyby ktoś przypadkiem miał informacje na temat mocy tego sprzętu, prosiłbym o informację :) Nigdzie nie ma specyfikacji technicznej i w ogóle trochę trzeba pogrzebać, żeby cokolwiek znaleźć o tej maszynie. Dzięki za pomoc ! Pierwsze foto nie moje ;)bladelius.jpg.219c91e39d7a8eaedd76a265638b8d8f.jpg126177746_736892407177006_3995473617505765427_n.thumb.jpg.91e5c27cebbbd1c3a0c083894e14e35a.jpg126204683_484838895823714_4676076927132531243_n.thumb.jpg.3c1c862fcd042aa66aee734ef29aaa1e.jpg126171379_829260401162384_8311142245027500324_n.thumb.jpg.911f03ef0e23bf4c222fe5e921f4183f.jpg126160958_1932066520282377_3413198996252181834_n.thumb.jpg.ba57b1019ec5001b5777c6cb7d76b7b2.jpg

126160226_2681158648881662_1645513165349880724_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...