Skocz do zawartości

Subwoofer


Subwoofer

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie chciałem się przywitać, dawno się nie odzywałem, ale śledziłem czasami wpisy innych forumowiczów i zaznaczyć, że jestem posiadaczem zestawu amplitunera Yamahy 803 oraz kolumn Heco 700 od 3 lat. Jak widać oryginalny z takim zestawem to ja nie jestem, ale za to z zestawu jestem bardzo zadowolony. Zakupiony od S4home i doradzany również przez nich, we wszystkim mieli raczej rację. Praktycznie od początku oprócz muzyki służy nam jako kino domowe podłączone do tv. Jako że od tygodnia posiadamy nowy tv i połączony optykiem z amplitunerem przyszedł mi do głowy nowy pomysł, żeby wzmocnić trochę zestaw subwooferem. Chodzi mi przede wszystkim o kino przy oglądaniu filmów, ale również przy słuchaniu muzyki jak zwiększy się trochę dół w sposób precyzyjny nie będę narzekał:-). I moje pytanie jaki sub w cenie ok ok 2 tys zł byście polecili. Czy ktoś w ogóle wzmacniał sobie taki zestaw subem, czy to ma w ogóle sens za wszystkie opinie i uwagi będę bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma i to duży sens, naprawdę warto. Przy kinie odkryjesz nowe momenty w filmach, tło i efekty których nie byłeś świadomy do tej pory. Na początku po odpaleniu suba możesz się przestraszyć jak zacznie dudnić i tutaj trzeba poświęcić trochę czasu na jego dobre ustawienie. W 803 masz YPAO więc bez problemu będziesz mógł sobie np podglasniac suba do filmów, ściszać do muzyki i bawić się odcięciem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi juz wszystkie opcje prześledzone:-)

1 godzinę temu, Alkides napisał:

Na twoim miejscu kupił bym subwoofer z tej samej stajni co głośniki Sub 30A, mam podobny zestaw tylko amplituner yamaha rn-602 i planuję rozbudować też zestaw  do 5.1 (HECO Aurora 700 / 300 / Center 30 / Sub 30A) ale nie wiem jaki amplituner do tego dobrać. 

Tak, też nad tym mocno będę się zastanawiał, na pewno wizualnie bardzo by mi pasowało, bo mam jasne heco700-ki, napisz w takim razie jak sprawuje się ten sub, z tego co mi się wydaję i z  tego co czytałem, jest dobry do filmów, lecz nieco gorszy do muzyki czy też masz takie odczucia poza tym to kawał mebla nie zaburza wizualnie wielkością Twojego salonu?

Na Twoim miejscu zastawiałbym się czy iść w kierunku 5.1, chyba ze słuchasz mało muzy, bo jeśli przedkładasz muzykę nad kino pozostałbym przy stereo.

Edytowano przez Subwoofer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Subwoofer napisał:

 

Tak, też nad tym mocno będę się zastanawiał, na pewno wizualnie bardzo by mi pasowało, bo mam jasne heco700-ki, napisz w takim razie jak sprawuje się ten sub, z tego co mi się wydaję i z  tego co czytałem, jest dobry do filmów, lecz nieco gorszy do muzyki czy też masz takie odczucia poza tym to kawał mebla nie zaburza wizualnie wielkością Twojego salonu?

Na Twoim miejscu zastawiałbym się czy iść w kierunku 5.1, chyba ze słuchasz mało muzy, bo jeśli przedkładasz muzykę nad kino pozostałbym przy stereo.

Pisząc taki zestaw miałem na myśli taki jak Twój ampli+ Aurora 700 (też białe 🙂), Sub 30A już zamówiony, jutro ma być w domu. Myślę że to dobry wybór, bo tak samo jak u Ciebie więcej filmu jak muzyki. Po weekendzie napiszę jak to się prezentuje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Audio Format napisał:

Postawiłbym na omawiane REL HT1003 lub jeden z SVS SB2000 lub SVS PB2000
 

Oczywiście były by lepsze ale rozmawiamy o budżecie 2 tyś. Sub 30A 1799zł przed zakupem brałem pod uwagę omawiane suby ale kwota była decydującym czynnikiem. Audiofilem nie jestem i dlatego myślę że heco będzie wystarczające dla moich potrzeb. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A więc po tygodniowym słuchaniu Heco Sub 30A postanowiłem jednak odesłać ten subwoofer, niestety brakowało mi w nim szybkości i dynamiki. Myślałem że Sub z tej samej serii co głośniki będzie wystarczający lecz okazało się inaczej, teraz trzeba zwiększyć budżet i rozejrzeć się za wspomnianymi wcześniej svs sb2000 i rel ht /1003. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2020 o 08:42, Alkides napisał:

A który z tej trójki byś polecił kino 60%/muzyka40% pokój 23m? 

Ja zaczynam się zastanawiać jednak nad serią T konkretnie Rel T7i, podobno świetny w muzyce, a w kinie też daje radę. Pomyślałem sobie, że jednak dobry sub musi przede wszystkim dawać radę w muzyce. Jakby ktoś mógł porównać z HT 1003 kto je słyszał?

Dnia 29.11.2020 o 16:44, Alkides napisał:

A więc po tygodniowym słuchaniu Heco Sub 30A postanowiłem jednak odesłać ten subwoofer, niestety brakowało mi w nim szybkości i dynamiki. Myślałem że Sub z tej samej serii co głośniki będzie wystarczający lecz okazało się inaczej, teraz trzeba zwiększyć budżet i rozejrzeć się za wspomnianymi wcześniej svs sb2000 i rel ht /1003. 

Zaskoczyłeś mnie nieco, jak zależy Ci na szybkości i dynamice może wersja T Rela?

Edytowano przez bartek2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bartek2 napisał:

Ja zaczynam się zastanawiać jednak nad serią T konkretnie Rel T7i, podobno świetny w muzyce, a w kinie też daje radę. Pomyślałem sobie, że jednak dobry sub musi przede wszystkim dawać radę w muzyce. Jakby ktoś mógł porównać z HT 1003 kto je słyszał?

Zaskoczyłeś mnie nieco, jak zależy Ci na szybkości i dynamice może wersja T Rela?

T7 jest przeznaczony do muzyki HT1003 do kina. Ot cała różnica. Ten drugi powinien teoretycznie lepiej schodzić, bardziej przeciągać i być mocniejszy po prostu. Tyle w teorii.

Autor posta miał ograniczony budżet i duży metraż, stąd Rel serii T musiał być odrazu odrzucony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 29.11.2020 o 16:44, Alkides napisał:

A więc po tygodniowym słuchaniu Heco Sub 30A postanowiłem jednak odesłać ten subwoofer, niestety brakowało mi w nim szybkości i dynamiki. Myślałem że Sub z tej samej serii co głośniki będzie wystarczający lecz okazało się inaczej, teraz trzeba zwiększyć budżet i rozejrzeć się za wspomnianymi wcześniej svs sb2000 i rel ht /1003. 

Jak Twoje poszukiwania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bartek2 napisał:

Jak Twoje poszukiwania?

Poszukiwania były krótkie. Wybór padł na svs sb2000 i teraz wiem że zwiększenie budżetu i zwrot Suba od Heco było dobrą decyzją. Nie jestem w stanie tego barwnie opisać ale w Heco mi czegoś brakowało a po pierwszych odsłuchach svs wiedziałem że to jest to. Nawet mój 12 letni syn powiedział że różnica jest znacząca między tymi subami na plus oczywiście dla svs. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...