Skocz do zawartości

Stereo jako uzupełnienie zestawu KD na bazie Denon PMA 15xxAE


bartbe@wp.pl

Recommended Posts

Witam Szanowne grono.

Obecnie w torze audio funkcjonuję na ampli do KD Denon AVR 2106 w zestawie z Tonsil Siesta jako fronty plus central i Tonsil Premium na satelitach. Chciałbym jednak poszerzyć zestaw o jakieś w miarę dobre Stereo a Siesty pójdą jako efektowe na tył. Wymyśliłem sobie Denon PMA 15xxAE (używka) podłączony do AVR 2106 jako końcówka mocy (PreOut=>P.Direct), ktory to Stereo miałby napędzać. Wiem, że jest to rozwiązanie często spotykane i wydaje się, że w moim przypadku dość rozsądne (nieprawdaż?).

Zestaw miałby grać w salonie o powierzchni około 32m2.

Co do zakresu granej muzyki to niestety przekrój jest szeroki. Nie będzie tutaj klimatów metalowych (na cięższym rocku kończymy), z drugiej strony nie ma muzyki poważnej, orkiestrowej ale może pojawić się elektronika, również jakieś składy instrumentów, ścieżki dźwiękowe do filmów, coś z jazzu, troche POPu (pisząc te słowa słucham Andreasa Vollenweidera)

Źródłem będzie na razie komputer (FLAC) ale też Tidal HiFi oraz w planach do kompletu może Denon DCD 15xxAE (żeby przeprosić się z płytami CD, które poszły gdzieś na strych)

No i tutaj zaczyna się kwestia doboru kolumn.

Wiem, że zestawienie tego wzmacniacza z poszczególnymi zestawami kolumnowymi może być mniej lub bardziej udane. Nie mam niestety zbytnich możliwości związanych z odsłuchami w domu więc zależałoby mi na chociażby ogólnej ocenie czy Denon z tymi zestawami, które sobie wymyśliłem będzie „grał”. Przedział cenowy tego co wybrałem od 3400 do 6000 za parę z koncentracją na kwocie 4000-4700 (operuję cenami, które znalazłem na Allegro, OLX lub w sklepach internetowych). W grę wchodzą również używki ale powiedzmy nie starsze niż 5lat.

Przy okazji pytanie: czy branie demówek, zestawów pokazowych/demonstracyjnych z jakiś salonów audio z drugiego końca Polski bez możliwości oględzin to dobry pomysł?

A oto co wybrałem:

- MAGNAT SIGNATURE 507

- STX ELECTRINO 500

- POLK AUDIO RTI A7

- POLK AUDIO SIGNATURE S60

- DYNAVOICE DF-8

- Klipsch RP-6000F

.

.

.

- FYNE AUDIO F502

Ostatnie to wisienka na torcie. Wiem, że „wystaje” poza budżet ale z opisów/testów na https://www.hfc.com.pl/test/3749,fyne-audio-f502.html i tutaj https://www.audiostereo.pl/magazyn/recenzje/recenzje-kolumny/fyne-audio-f502-r666/ wygląda, że bardzo by mi odpowiadały (nisko schodzący bas jako uzupełnienie kina domowego), dużo szczegółowych, dobrze zarysowanych wysokich rejestrów, szeroko budowana scena, świetna stereofonia, łatwość ustawienia, dobrze grające zarówno przy niewielkiej jak i dużej mocy, wygląd.

 

Jeżeli ktoś miałby chwilę, żeby poświęcić czas i podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem odnośnie moich pomysłów opisanych wyżej , może zaproponować coś od siebie w doborze kolumn to znacznie pomoże mi w ostatecznym wyborze i budowie zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten wzmak Denona straci w połączeniu z tym amplitunerem.

Jeśli chcesz budować tak. to zrób osobny tor pod stereo. A ten wzmak Denona może pracować jako uzupełnienie w kinie. Odciążenie kina. Ale nie to będzie jego kluczowym zadaniem,

12 godzin temu, bartbe@wp.pl napisał:

- MAGNAT SIGNATURE 507

- STX ELECTRINO 500

- POLK AUDIO RTI A7

- POLK AUDIO SIGNATURE S60

- DYNAVOICE DF-8

- Klipsch RP-6000F

.

.

.

- FYNE AUDIO F502

 

No i wisienka zdecydowanie jest lepsza od pozostałych.

Na drugim miejscu pod kątem brzmienia i spójności z Denonem postawił bym Signature 507 lub Polk A7.

Zapraszam po wyceny.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te polaczenie, ktore opisałem (Ampli PreOut => wzmak P.Direct) nie spowoduje wlasnie, że wzmak bedzie miał swoj wlasny tor stereo? Jak podłączę kolumny bezpośrednio pod wzmaka i do niego bezpośrednio źródło (np CD) to ampli nie będzie miał wpływu na działanie toru audio. Ampli będzie włączany tylko do KD i wówczas będzie sterował kolumnami stereo (przełacznik P.Direct na wzmaku). W wielu miejscach jest to opisane i wiele osób tak robi.

Wisienka jest lepsza ale tez zdecydowanie drozsza ;) Szczegolnie w odniesieniu do Magnatów.

Edytowano przez bartbe@wp.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale jednak szarpnąłem na te Fyme, pojawiła się dobra oferta 🙂  No i tez nabrałem trochę większej świadomości co do kwestii wzmacniacza i wymagań z nim związanych (kolejna nieprzespana noc).

Na innym forum ktoś napisał, że świetnie mu się zgrały te Fyne z Marantz PM8006. Widzę, że ma on wejście Power AMP Direct In potrzebne do wpięcia się z PreOut w ampli ale... nie ma żadnych wejść cyfrowych. Przydałby sie jakiś SPDIF i COAX, mam dużo muzyki na kompie .

Musze szukać dalej....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...