Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy


MarcinSzen

Recommended Posts

Cześć,

Mam stary zestaw TEAC seria 300 (wzmacniacz, CD i tuner), kolumny Castle Severn, gramofon Dual - to dość stary zestaw, ale dobrze brzmi i mam do niego sentyment. Chcę go rozbudować o wzmacniacz sieciowy, który będzie obsługiwał Tidala w wersji Master, radio internetowe oraz możliwość podłączenia dysku pamięci z muzyką. Jestem zdecydowanie leworęczny jeśli chodzi o technikę, więc nie chcę, żeby było to skomplikowane rozwiązanie, jedno pudełko, które podłączę kablem i będzie grało.

Ok, od jakiegoś czasu przeglądam oferty, fora hi-fi, strony producentów i dystrybutorów iz dnia na dzień zamieszanie w mojej głowie jest coraz większe. W zakładanym budżecie 1500-2500 zł wybór jest ogromny.

Proszę o fachową poradę, prawdopodobnie nie będę miał dużo czasu i okazji na wypożyczenie sprzętu i przetestowanie, dlatego chciałbym zasięgnąć fachowej porady i dokonać wyboru.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz oprzeć system o Tidal to warto zwrócić uwagę co wspiera Tidal Connect. Nowa usługa dzięki której nie będziesz musiał używać żadnych dodatkowych aplikacji.
Z Tidal na telefonie wybierasz odtwarzacz i gra. W tej cenie aktualnie chyba jest tylko Bluesound Node 2i. Jakość dźwięku po recenzjach zachęca.

Jest to stosunkowo nowa funkcja, więc w 2021 pewnie pojawi się więcej urządzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę martwi malina. Nie obawiam się lutowania czy konfiguracji bo robię to często, tylko softu. Czytałem forum np. Volumio i mają co chwilę problemy z logowaniem się do Spotify itd. To nie jest tak że używają api do którego tak naprawdę nie mają dostępu? Przez analizę aplikacji wynaleźli interfejsy, jak się połączyć itd? 

Przez to każda aktualizacja api psuje połączenie. Nie wygląda to na opcje, którą się konfiguruje i można zapomnieć.

Mam awersje do słabego/kruchego softu. Może to tylko moja zawodowa choroba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i porady. Wynika z nich, że mam 2 pewniaki: Bluesound Node 2i i Audiolab 6000N. Inną opcją jest malina ... coś co jest dla mnie czarną magią. Jednak otrzymałem od jednego ze sklepów konfigurację sprzętu ... zakładam, że nawet jeśli zdecydowałbym się na zakup to i tak nie podołam połączeniu tego, skonfigurowaniu i wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności, żeby to zadziałało. W związku z tym mam pytanie do forumowiczów: może jest tu ktoś z Bielska-Białej lub okolic, kto chciałby się podjąć zbudowania i skonfigurowania takiego systemu i pokazanie totalnemu laikowi co ma robić, żeby to działało? Oczywiście nie mam na myśli tego, że ktoś zrobi to charytatywnie, wszystko możemy dogadać i ustalić:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maxredaktor napisał:

Z Node2i sprawa jest bardzo prosta, a oprogramowanie Bluesound intuicyjne. Tu trudno coś zepsuć lub zrobić nie tak.

Oczywiście, zakładam, że z Node2i i Audiolab problemu nie powinno być, mam na myśli zbudowanie systemu na bazie maliny i tu szukam ewentualnej fachowej pomocy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maxredaktor napisał:

No tak, z Maliną sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. :)  Zaś Node 2i od jakiegoś czasu mam i jestem z niego zadowolony.

Też mam w swoim systemiku blusounda i mogę go polecić. Mega aplikacja, tidal connect, Spotify connect, radia internetowe. Lekko ocieplone brzmienie. W tej cenie wg mnie bardzo dobre urządzenie. 

A tak poza tematem - @maxredaktor, możesz powiedzieć z czym gra u Ciebie ten node bo chyba przegapiłem finał Twojego wątku ... albo po prostu go nie było 🙂. No i może jakieś foty do działu "wasze systemy"😉.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, seba3002 napisał:

A tak poza tematem - @maxredaktor, możesz powiedzieć z czym gra u Ciebie ten node bo chyba przegapiłem finał Twojego wątku ... albo po prostu go nie było 🙂. No i może jakieś foty do działu "wasze systemy"😉.

Skończyło się na Cyrusie One HD i Audio Physic Classic 8. Teraz muszę dokupić jeszcze amplituner do kina i wymienić gramofon :) I na chwilę będzie spokój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, maxredaktor napisał:

Skończyło się na Cyrusie One HD i Audio Physic Classic 8. Teraz muszę dokupić jeszcze amplituner do kina i wymienić gramofon :) I na chwilę będzie spokój.

Bardzo intrygują mnie te audio physic classic. W rozmowie z Panem z branży, polecał właśnie do Cyrusa między innymi audio physic (3 z racji wielkości mojego pomieszczenia). Nie wiem czy nie skuszę się na wypożyczenie tych kolumienek i przetestowanie ich u siebie 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Audiolab to nie odtwarzacz sieciowy, tylko wzmacniacz z integrowany z funkcją bluetooth.. 

Node2i jest u mnie także od ponad miesiąca i jestem bardzo zadowolony.

Podpiąłem go pod w/w Audiolaba i brzmienie w porównaniu do samego wzmacniacza z bluetooth i muzyką przesyłaną z kompa jest o klasę lepsze.

Node lekko ociepla dźwięk, tak jak już wspomniał @seba3002

Także łagodzi trochę średnicę z tego co zauważyłem, co jest słyszalne dobrze przy metalu. Odsłuch jest dzięki temu mniej męczący.

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, seba3002 napisał:

Panowie @kacper.kaps, @maxredaktor, macie fajne zestawy. Jeszcze raz ponawiam prośbę-wrzucajcie fotki do działu "wasze zestawy" 🙂

Wiesz, ten mój zestaw jest całkiem bez duszy ;)

PS. A monitory Audio Physic wypożycz, jeśli będziesz miał okazję. Jestem ciekaw Twojej opinii. Mi ósemki bardzo odpowiadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze powiedziawszy to miałbym ochotę przetestować więcej niż tę jedną parę kolumn. Z tym, że nie wiem czy którekolwiek zachwyciły by mnie na tyle, żeby wymienić moje Mentory Jedynki. No i nie wiem czy branża chciałaby wypożyczać mi kolejne pary do testowania, jeśli na koniec miałoby się okazać, że jednak żadne mnie nie urzekły i zostaje jednak przy swoich 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Właśnie miałem zaproponować Onkyo NS-6170 jako alternatywę. Brzmieniowo moim zdaniem jest to bardzo dobra opcja, dodatkowo otrzymujemy jeszcze tuner FM/DAB+ jeśli komuś na tym zależy. Często zestawialiśmy go właśnie z Audiolabem 6000N, wybór jest często kwestią preferencji. Ostatnio klient, który posiadał Node 2i przesiadł się na Audiolaba 6000N, bo bardziej odpowiadał mu brzmieniowo. Trzeba posłuchać.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...