Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy


MarcinSzen

Recommended Posts

2 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Ostatnio klient, który posiadał Node 2i przesiadł się na Audiolaba 6000N, bo bardziej odpowiadał mu brzmieniowo.

Nie chciałbym kwestionować, ale nie jest to odrobinę dziwna decyzja? Przesiadać się z odtwarzacza za 2500 z bardzo chwalonym softem na odtwarzacz za 2200, czyli de facto w prawie tych samych pieniądzach? Pomijając fakt, że za 300 zł można wymienić interfejs zasilania na liniowy i za powiedzmy kolejne 500 zł podpiąć porządny zasilacz, co jak twierdzą użytkownicy Node 2i zdecydowanie poprawia jego brzmienie, to nie lepiej za te 2000 kupić lepszego DAC-a, jeśli zależy komuś na poprawie brzmienia? Dla mnie osobiście odtwarzacz sieciowy to w 75% oprogramowanie, czyli wygoda i funkcjonalności jakie oferuje, a z DAC-iem czyli jakością dźwięku można zawsze pokombinować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marcinZG napisał:

Nie chciałbym kwestionować, ale nie jest to odrobinę dziwna decyzja? Przesiadać się z odtwarzacza za 2500 z bardzo chwalonym softem na odtwarzacz za 2200, czyli de facto w prawie tych samych pieniądzach? 

Ostatnio była promocja na bluesound node 2i i można było go dostać za 1999 zł. Ja sam kupiłem swój za 2200 po negocjacjach - więc cena nie jest tak żelazna. Zgadzam się jednak, że apkę ten sprzęt ma mega. Po wprowadzeniu tidal connect nic już mi w tym urządzeniu do szczęścia nie trzeba 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinZG napisał:

Nie chciałbym kwestionować, ale nie jest to odrobinę dziwna decyzja? Przesiadać się z odtwarzacza za 2500 z bardzo chwalonym softem na odtwarzacz za 2200, czyli de facto w prawie tych samych pieniądzach?

Jak dla mnie dziwna a zarazem bezsensowna decyzja. Pomijając fakt straty na późniejszej odsprzedaży node 2i. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fosge napisał:

Podepnę się do tematu i zapytam jak wypada Onkyo NS-6170 w porównaniu do Audiolaba ? 

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej. Analogowe brzmienie tylko z większa werwa. Nie będzie teraz za bardzo polecany bo go po prostu nie ma.

Wymiana Node 2i na 6000n to chyba tylko pot konkretny system albo oczekiwania. Po prostu musiał się wpasować bardziej.

 

11 godzin temu, marcinZG napisał:

Nie chciałbym kwestionować, ale nie jest to odrobinę dziwna decyzja? Przesiadać się z odtwarzacza za 2500 z bardzo chwalonym softem na odtwarzacz za 2200

No ja uwazam podobnie i bronię tą osoba tylko jesli sprawdziła ten sprzet w domu przez odsłuch miesieczny i jakimś cudem się lepiej wkomponował.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

No ja uwazam podobnie i bronię tą osoba tylko jesli sprawdziła ten sprzet w domu przez odsłuch miesieczny i jakimś cudem się lepiej wkomponował.

Dokładnie tak jak piszesz, po wypożyczeniu i bezpośrednim porównaniu. Też było to dla mnie pewnym zaskoczeniem ale...

15 godzin temu, marcinZG napisał:

Nie chciałbym kwestionować, ale nie jest to odrobinę dziwna decyzja?

Klient podjął taką decyzję po wypożyczeniu i porównaniu. Jedynym jego zarzutem wobec Node 2i było to, że w jego systemie nie brzmi tak jakby tego chciał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się czy node 2i w swoim przedziale cenowym rzeczywiście nie ma konkurencji? To pytanie do branży i bardziej osłuchsnych kolegów. Jest przecież Nuprime Omnia, Denona heos link H2S (którego akurat słuchałem i moim zdaniem "słuchowo" wypada podobnie do node'a), Yamaha wxc 50. A może to jest trochę tak, że dużo robi forumowa opinia? Pamiętam, że kiedy kupowałem ponad rok temu Cyrusa one, niewiele o nim tutaj wspominano. Dziś w swoim przedziale cenowym jest chyba najczęściej (może poza audiolabem 😛) polecanym wzmacniaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuprime Omnia chyba nie posiada DACa. Właśnie jestem na etapie wyboru. Odtwarzać sieciowy z DACiem czy może oddzielnie. Z DACiem biorę pod uwagę właśnie node 2i, pioneer n-50ae i Cambridge Audio CXN (v2) 2. Wiem, rozpiętość cenowa duża. Też rozważam by może kupić DAC i streamer jako oddzielne urządzenia. Zanim coś wezmę do testowania opieram się na opiniach tu na forum i nie tylko. Jak zawsze, wybór nie łatwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 6000N jakiś taki bezpłciowy z wyglądu nie mniej liczy się brzmienie...w przedziale cenowym do 3k Onkyo NS 6170 wydaje się najlepszą opcją ale odsłuchy i tak wcześniej wskazane

Dnia 20.11.2020 o 11:24, Na Temat Audio napisał:

Dokładnie tak jak piszesz, po wypożyczeniu i bezpośrednim porównaniu. Też było to dla mnie pewnym zaskoczeniem ale...

Klient podjął taką decyzję po wypożyczeniu i porównaniu. Jedynym jego zarzutem wobec Node 2i było to, że w jego systemie nie brzmi tak jakby tego chciał.

Potwierdza to tylko fakt że gra cały system 

Edytowano przez fosge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Node 2i jest tak mocnym zawodnikiem ze względu na obsługę przede wszystkim. Żaden inny streamer w tej cenie nie oferuje Tidal Connect, Spotify Connect oraz tak fajnej appki oraz obsługi MQA. Oczywiście nie jest urządzeniem idealnym ale dosyć uniwersalnym, ma wyjścia cyfrowe oraz wbudowany DAC. Nie ma ekranu czy pilota, na wbudowanym dacu nie jest najdokładniejszy ale znowu nie kosztuje aż tak dużo. Zawsze coś za coś ale samą obsługą moim zdaniem wygrywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...