Skocz do zawartości

BOSE FREESPACE DS 40F + Denon CEOL N10 ??????


Mifu

Recommended Posts

Witam
Wybudowałem dom i jestem na etapie urządzania (wykończenia) wnętrza.
Do kuchni na sufit zakupiłem dwa głośniki BOSE FREESPACE DS 40F, 
i zwracam się do was o poradę odnośnie doboru wzmacniacza (amplitunera) do tych
właśnie głośników.
Przeglądając internet wpadłem na produkt Denon CEOL N10 i bardzo mi sie spobobał
ze względu na kompaktowe rozmiary oraz funkcjonalnosc (radio internetowe, wifi, bluetooth, itd).
Chciałbym was prosić o fachową ocenę sytuacji, tzn czy ten model przyzwoicie zagra z moimi głośnikami?
A może polecanie coś innego w tej cenie, co również jest niewielkich rozmiarów i posiada w/w funkcje?

Na głośnikach jest pokrętło (foto)

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

bose1.jpg

bose2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na funkcjach sieciowych, i potrzebujesz to tylko do tych dwóch głośników, którymi dysponujesz to odpuść sobie CEOLka, bo to najprościej ujmując zabaweczka. Żeby to miało sens, trzeba trochę więcej zainwestować. Spróbuj z większą, ale znacznie lepszą Yamahą RN 602. Gdzie chcesz postawić amplituner, że liczy się rozmiar?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Miras23 napisał:

Jeżeli zależy Ci na funkcjach sieciowych, i potrzebujesz to tylko do tych dwóch głośników, którymi dysponujesz to odpuść sobie CEOLka, bo to najprościej ujmując zabaweczka. Żeby to miało sens, trzeba trochę więcej zainwestować. Spróbuj z większą, ale znacznie lepszą Yamahą RN 602. Gdzie chcesz postawić amplituner, że liczy się rozmiar?

W kuchni na jakiejs niewielkiej półce właśnie.

Standardowy (duży) amplituner odpada, bo żona mi żyć nie da jak jej postawie takie pudło w kuchni 🙂

Budżet niestety ograniczony więc szukam czegoś do około 2500

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli chciałbyś nagłośnić wyłącznie głośniki w kuchni i stawiasz na małe gabaryty to polecam zwrócić uwagę na Topping MX3 + Audio Pro Link 1 do obsługi sieci. Alternatywą może być wspomniany przez Ciebie Denon Ceol N10, który zapewni cieplejsze brzmienie. 

Poszukam więcej info na temat tego sprzętu. 

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy o tym pisałem. Ten wzmacniacz z tego co się orientuję powstał trochę później. SMSL wypuszcza ciągle bardzo dużo modeli różnych sprzętów. Oba modele są produkowane równolegle i są zupełnie inaczej zbudowane. AD18 jest wzmacniaczem impulsowym, ale analogowym w swojej budowie. Ma wbudowany DAC, ma bluetooth i wzmacniacz słuchawkowy. Jest najwyraźniej predystynowany do postawienie przy komputerze. Świadczy o tym np. jego forma. Deklarowaną moc ma wyższą lecz sprzedawany jest ze słabszym zasilaczem niż Q5 pro obecnie ( tym w który był wyposażony wcześniej Q5pro) co uniemożliwi  mu osiągniecie deklarowanych 2x80W. AD 18 ma dość specyficzne jedno z gniazd. Z jednej strony gniazdo jack jest wejściem coaxial i wyjściem na subwoofer, a z drugiej wejściem optycznym, które jeśli się użyje, blokuje oba złącza elektryczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MobyDick napisał:

Już kilka razy o tym pisałem.

Pewnie nie raz jeszcze napiszesz 😉 

@Mifu z czystym sumieniem polecam Q5 + Chromecast Audio świetny wzmacniacz do kuchni w sam raz, no i jest malutki postawisz na półce nawet go nie zauważysz 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wskazówką może być to że ten pilot działa nie tylko z tym wzmacniaczem. Obsługuje różne urządzenia. Do zmiany jego funkcji służą przyciski A, B i C. Można go kupić osobno, ale chyba od dawna są sprzedawane wyłącznie plastikowe, które są większe, na bardziej popularne baterie AAA zamiast CR3020.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...