Skocz do zawartości

Q750 co dalej?


Jaro Slaw

Recommended Posts

Cześć

Szukałem, szukałem i wymyśliłem wyżej wymienione kolumny do mojego przyszłego stereo :)

Więc może na wstępie troszke o przeznaczeniu. Głośniczki wyląduja w salonie. Słucham glównie muzyki rockowej(Coma) alternatywnej jak Błażej Król chociażby, ale też symfoni, skrzypiec. Raz na pół roku film(wole kino :) ).

Nie jestem żadnym audiofilem :) obecnie mam sony ht-rt3 i szukam czegoś bezdyskusyjnie lepszego (co nie powinmo być trudne), ale raczej nie obchodzą mnie niuanse któych nigdy nie usłyszę. Chce to podpiąć do dekodera tv i odtwarzacz CD. I to bedzie głowne źródło.

1.Czy 750tki to uzasadnione wydanie gotówki?

2.Czy marantz gra z tym dobrze bo tak wyczytałem?

Jeśli tak to który model i ktory odtwarzacz CD.

Mam nadzieje, że to w miare czytelnie nalisałem.

Z góry dziękuję Pozdro!

Edytowano przez Jaro Slaw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne kolumny.

Kolega Kraft je testował możesz przeczytać jego wątek o tym. Moim zdaniem dobrze zbudowane warte swojej ceny kolumny.

Z Marantzem? Ktorym? Z PM 6007 gra podstawowo dobrze. Kolumny mogą zagrac lepiej.

Z 8005 to czuć.

Można też zastosować nieco jaśniejszy wzmacniacz, Jak Cyrus, Roksan, Cambridge czy Yamaha dla uzyskania szerszego pola dzwieku.

Zapraszam po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kef Q750 to bardzo dobre kolumny o dynamicznym i szczegółowym brzmieniu bez natarczywości. Jeśli brałbyś pod uwagę zestaw Marantz PM6007 + CD6007 to będzie to dobre zestawienie. Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejsze brzmienie z bardziej nasyconą średnicą to polecam zwrócić uwagę na NAD C356bee + NAD C546 BEE. Zyskasz lepszą przestrzeń i naturalniejszą średnicę. Alternatywą może być zestaw Audiolab 6000a + 6000CDT, który świetnie zgrywa się z Q750. Brzmeinie będzie nieco dynamiczniejsze względem NADa,  zyskasz więcej szczegółów i kontrolę basu. 
W wyższej kategorii cenowej masz Cambridge Audio CXA61 + CXC. Zestaw o jaśniejszym brzmieniu, który wyciągnie więcej smaczków z nagrań i zapewni szybki i zróżnicowany bas. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2020 o 06:26, S4Home napisał:

Z Marantzem? Ktorym? Z PM 6007 gra podstawowo dobrze. Kolumny mogą zagrac lepiej.

Z 8005 to czuć.

 

Chodzi o PM8006?

3 godziny temu, S4Home napisał:

Mozliwości to będziesz miał zawsze.

Dzwiękowo pasuje. Ale moim zdaniem te kolumny stać na coś więcej.

Co do kabli to Van Domme albo Oehlbach sobie weż. Dobre tanie kable.

Piotr

Stać na więcej ok cenna uwaga tylko że ja się nie znam :) Tak jak pisałem powyżej zależy mi na bt,cd + dekoder.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc stało się... :)

Jestem mało cirpliwy w takich sprawach. 😅

Właśnie zamówiłem:

KEF Q750 + Audiolab 6000a + Audiolab 6000CDT

Dozestawu kabel optyczny (podpięcie cd z amplitunerem) QED Profile Compact

Nadaje się ten kabel?

Kabel głośnikowy Tellurium Ultra Blue 2x 1.5m

Dziękuję bardzo za dobra i szybką poradę(mam nadzieję że będę usatyswakcjonowany) :)

To jak z tym optykiem? 🤔

Pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...