Skocz do zawartości

konfiguracja Audyssey Marantz SR5015


slawek268

Recommended Posts

Część, chcę przeprowadzić konfigurację Audyssey na ampli Marantz SR5015 podłączonym z Rel T7. W instrukcji mam napisane: Jeżeli używasz subwoofer bez trybu direct wykonaj poniższe ustawienia:
- Poziom głośności : Pozycja na “12 godzinę
- Częstotliwość odcięcia : Maksymalna/Najwyższa częstotliwość

Poziom głośności rozumiem mam ustawić pokrętło w połowie czyli na "12" godzinę, ale częstotliwość odcięcia mam ustawić na 120 Hz ?

LFE level też w połowie czyli na 12 ?

Obecnie jak ręcznie ustawienia mam na około godziny 11 odcięcie i głośność.

Po zakończeniu konfiguracji te wartości przywraca się w subie na takie jakie ustawiłem ręcznie ? Mam też wzmak podpięty pod rela i bezsensu jakbym musiał je zmienić.

Tryb subwoofera mam ustawione na LFE, a LPF dla LFE 100 hz.

Edytowano przez slawek268
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten wątek, ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie. Osoby z branży bez problemu rozwieją moje wątpliwości jak przystąpić do konfiguracji Audyssey w instrukcji nie jest jasno wyjaśnione jak ustawić subwoofer przed konfiguracją.

Nie jest to napisane jasno dla osoby która nie robi tego na co dzień.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj.

W skrócie:

Ustawiamy głośność w samym subwooferze na połowę skali (np. godzina 12. Po kalibracji sub nie powinien być mocno ścięty, np. -6, czy -12 dB. Jeśli zostanie ścięty, zmniejszamy Volume na subie i powtarzamy kalibrację by uzyskać poziom najbliższy "zeru") a crossover na max.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volume na pół a odcięcie na maksa. Czasem est podpisane jako LFE jeśli nie to kręcisz na maks w prawo do 120HZ

Jeśli kalibracja, ta pierwsza pokazę Ci suba z duzym odchyłem minus lub plus jak wspomniał stolarz to ustawiasz pokretło volume inaczej i jeszcze raz.

Najlepiej do uzyskania 0 na ampli w Subie. Wtedy możesz zostawić i bawić się manualnie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...