Skocz do zawartości

HELP! Zestaw do Stereo - psydub, elektornika, salon z aneksem


MSG

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów,

Zakładając ten wątek byłbym bardzo wdzięczny za pomoc / sugestie w doborze odpowiedniego zestawu.

Przeznaczenie: 80% muzyka, 10 % filmy / seriale, 10% rozrywka / gry

Rodzaj muzyki: głownie Elektroniczna - Psydub (e.g Kaminanda, Slackbaba, Shakutura etc.), Industrial (włącznie z industrial metalem), Trap, ale tez Dub lub Dudstep / Ragga

Preferencje: Za dzieciaka słuchałem dużo metalu, ale nigdy nie byłem fanem ostrych riffów. Wole brzmienie raczej (i tu przepraszam z góry jeśli używam nieprecyzyjnego słownictwa jako, że jestem amatorem) - pełne, miękkie, dość tłuste ale bez przesadzonego basu. Zależy mi żeby w utworach było słychać poszczególne dźwięki, aby ze sobą współistniały i się zgrywały ale nie zlewały ze sobą. Nie jestem fanem natarczywych wysokich dźwięków, ale chciałbym, żeby scena była możliwie szeroka tak żeby dźwięk tworzył wrażenie przestrzennego, otaczającego. Rzadko będę też słuchał głośno, więc zależy mi żeby wszystkie dźwięki były słyszalne nawet przy cichszym odsłuchu.

Pokój: salon z aneksem, plus otwarty korytarz. Jak w załączniku.

Zestaw: Stereo (kolumny + wzmacniacz / amplituner), wolałbym nie posiłkować się subwooferem.

Budżet: ok 5000 PLN (do negocjacji, [z żoną], lekkiej ;))

Źródło: Tidal, głównie PC (stoi w salonie i robi za konsole ;)). W związku z tym możliwość dokupienia karty muzycznej w razie potrzeby (teraz jest zintegrowana tylko) ew. wzmacniacz z USD DAC. Mile widziane funkcje sieciowe ja Tidal lub WiFi, żeby już na starcie nie tracić (ale nie są konieczne - jest PC)

Stan: Może być zarówno nowy jak i używany, skłaniałem się w stronę nowego bo zostanie ze mną na wiele lat ale używane ze znaną przeszłością też mile widziane (czasem jednak trudniej coś takiego upolować bez większego doświadczenia, a i możliwości odsłuchu po salonach mam ograniczone). Mam możliwość zakupienia MR 780 w dobrej cenie więc opinie jak sobie potencjalnie poradzi ten sprzęt również mile widziane / ew kolumny do niego.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i pomoc.

 

 

 

 

 

 

rozkład.jpg

Edytowano przez MSG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W takim pomieszczeniu bardzo dobrym rozwiązaniem byłaby Yamaha AS701 + WXAD10 lub Audio Pro Link 1 + Heco Aurora 700.  Uzyskasz cieplejszy charakter brzmienia z dobrą szczegółowością i szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. Jeśli chciałbyś podłączyć komputer to polecam zwrócić uwagę na Topping D50s, który wyciągnie więcej szczegółów z nagrań bez większego rozjaśnienia. Alternatywą dla Yamahy może być łagodniejszy Audiolab 6000a + Audio Pro Link 1 połączony kablem optycznym aby wykorzystać DACa w Audiolabie. Zyskasz lepszą przestrzenność i napowietrzenie. Bas będzie bardziej zróżnicowany, a średnica pełniejsza. Jeśli chodzi o komputer to w tym przypadku warto dokupić M2Tech Hiface Two. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, @Piotr miło słyszeć, że podobne zainteresowania, pewnie można by off-topic założyć :P Co do Yamahy to obawiam się czy nie zagra trochę za ostro / metalicznie - co prawda nie słyszałem dwóch w/w ale inny model tak - znajomi wykorzystywali raczej do heavy metalu (choć może to też kwestia kolumn). Nie skomentowaliscie natomiast opcji wykorzystania MR780 w tej konfiguracji? (tam zawsze można podłączyć po USB ściągnąć app na PC i korzystać bezpośrednio, aczkolwiek bóg jeden wie jaki DAC tam siedzi). Jeśli to ma sens to wtedy jakie kolumny? (miałem na oku monitor silver 6 używane ale jeszcze do odsłuchu). Pozdrawiam

Edytowano przez MSG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz go nadal w tej dobrej cenie u nas :)

Ale trzeba do nas napisać :)

To jest Tak Yamaha gra wyraźnie. Dynamicznie momentami jaśniej. Ale jesli ja zepniesz z ciemniejszymi łagodnymi w górze Pasma aurorami to jest dobrze.

Proponuję wypozyczenie przed zakupem. Jesli się boisz że to wciąż będzie jednak za jasno. To MR 780.

Zapraszam po dobre oferty na oba zestawy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak plan, thx - i jeśli ten MR780 jednak (w dobrej cenie;)) to czy te silver 6 mogą być good match dla takiej muzyki / pokoju / wymagań czy szukać czegoś innego? Wtedy już używki mogą być myślę. Aurory miałem przyjemność słuchać, ale bardziej mi spasowały choćby Oberony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...