Skocz do zawartości

Ulepszenie zestawu stereo


Michał Flis

Recommended Posts

Witam, kilka lat temu kupiłem  swój pierwszy zestaw stereo. Kolumny to :

- monitor audio RX 2 ( dość spore monitory)

- amplituner stereo onkyo tx 8130

Interesuje mnie poprawa brzmienia ale nie stać mnie na wymianę i amplitunera i kolumn.

Oczekuje poprawy stereo, sceny, jeszcze więcej detali i mocy. 

Jedna z opcji zakłada kupno kolumn podłogowych. To doda im mocy której brakuje w koncertach. Z drugiej strony monitory które mam graja bardzo detalicznie co mi się podoba i myślę nad kupnem nowego amplitunera. Co da mi lepszy efekt i jakie rozwiązania proponujecie. Kolumny mogą być używane. Amplituner nie :)

Budzet to jakieś 3,5 do 4 tys :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wymień amplituner.

8130 to przeciętny podstawowy model.

W założonym budżecie możesz mieć wyższy RN 803 od Yamahy. Gdzie na pewno uzyskasz więcej detali, mocy i kontroli.

Lub czysty wzmacniacz jak NAD 368, Magnat MR 780 czy Cyrus ONE.

Tu musiał byś dołożyć jakieś źródło. Ale dzwiek będzie jeszcze lepszy.

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli pasuje Ci detaliczne brzmienie Monitor Audio to postaw na wyższej klasy amplituner bądź wzmacniacz. Tutaj rozwiązaniem może być Yamaha RN803d, która zapewni dynamiczne i szczegółowe brzmienie z dobrze kontrolowanym basem i pełnym dostępem do opcji sieciowych. Alternatywą może być Audiolab 6000a Play czyli wzmacniacz z opcjami sieciowymi. Zyskasz lepszą przestrzenność i bardziej naturalną średnicę. 
Możesz także rozważyć Magnat MR780 + Audiolab 6000n  jeśli zależy Ci na funkcjach sieciowych. Magnat ociepli brzmienie i doda nieco więcej basu. Górne pasmo zostanie nieco uspokojone ale nie stracisz na szczegółach. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na tym żeby było lepiej. Jest tak ze po 4 latach wszystko co cieszyło mnie w tym graniu stało się już normalne i nie robi takiego wrażenia :)

Chcial bym powiekszyc scenę usłyszeć więcej detali. Lubie dzwięk mocny ale kontrolowany. 

Słucham muzyki w formacie FLAC z USB i dużo z spotyfi. Czasem jakiś film.

Szukam rozwiązania ktore da najlepszy efekt. Budżet okolo 3,5 do 4 tys

Aktualnie w niewielu utworach jest za dużo gory. Przy głośniejszym  słuchaniu to meczy. Szczególnie przy niektórych utworach Michaela Jacksona np black or white

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, seba3002 napisał:

@Michał Flis, to z kupna dali już zrezygnowałeś?

Przeglądam cały czas oferty :) marzy  mi sie zmiana kolumn i amplitunera. Ale na razie nie mogę sobie na to pozwolić. Jezeli chodzi o dali ikon to kiedyś je słyszałem i podobało mi się ich brzmienie ale to było pare lat temu. Problem jest taki ze potrzebuje kolumny w białym kolorze najlepiej połysk.  Dali ikon widzielem takie tylko raz...

Aktualnie stać mnie tylko na odświeżenie tego zestawu co mam i chyba skłaniam się do zmiany amplitunera ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana amplitunera wniesie dużo na pewno.

Mnie również męczyła góra po słuchaniu przez USB w dacu. Rozwiązaniem było przejście na maline z Digi+ Pro. Doszło detali, separacji ogólnie wszystko lepiej i na dodatek góra się zdecydowanie cofnęła. Nie była już tak natarczywa.

Możesz też pomyśleć o subie (około 2.5k), co zdecydowanie doda dźwięku mocy. Wtedy zostanie już z tobą na przyszłość, jak pomyślisz o zmianie np. ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

również uważam, że przy obecnym systemie to zmiana elektroniki przyniesie dużo większą poprawę. W tej chwili potencjał tych RX2 nie jest wykorzystywany. Jeśli korzystać głównie z plików i Spotify to spójrz na Cyrus One HD. Masz tam wbudowany dac, można również przesyłać Spotify po bt. Co więcej Cyrus powinien ładnie wpisać się w brzmienie jakiego oczekujesz.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten wzmacniacz Cyrus One HD to rozumie że muzykę puszczam np z laptopa po kablu? Czasem moge sobie na takie coś pozwolić i pewnie jezeli o jakiśc brzmienia jest to dobre rozwiazanie. Ale jednak często chce się po prostu puścić muzykę. Zalezy mi na jak najlepszej jakości ale żeby była możliwość podpięcia USB i puszczania muzyki ze sptyfi. 

Często pojawia się yamaha rn803 i chyba sobie ja wypożycze na odsłuch. A jest jakiś amplituner lepszy od tej yamahy do którego warto dołożyć pare złotych? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2020 o 17:55, Michał Flis napisał:

Jeżeli chodzi o ten wzmacniacz Cyrus One HD to rozumie że muzykę puszczam np z laptopa po kablu? Czasem moge sobie na takie coś pozwolić i pewnie jezeli o jakiśc brzmienia jest to dobre rozwiazanie. Ale jednak często chce się po prostu puścić muzykę. Zalezy mi na jak najlepszej jakości ale żeby była możliwość podpięcia USB i puszczania muzyki ze sptyfi.

W Cyrus One HD możesz słuchać tego Spotify na trzy sposoby. Po kablu przez USB, przez Bluetooth - włączasz telefon i odpalasz muzykę. Można też słuchać przez Chromecast, jeśli dokupisz za ok 100 zł. Ja stosuję to ostatnie rozwiązanie🙂. We wszystkich przypadkach masz bardzo dobrą jakość.

Dnia 19.11.2020 o 20:22, Michał Flis napisał:

 Ale wzmacniacz stereo plus jeszcze te onkyo ktore mam to trochę za dużo elektroniki. Tzn gabarytowo :)

Cyrus jest mały😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hyde napisał:

W Cyrus One HD możesz słuchać tego Spotify na trzy sposoby. Po kablu przez USB, przez Bluetooth - włączasz telefon i odpalasz muzykę. Można też słuchać przez Chromecast, jeśli dokupisz za ok 100 zł. Ja stosuję to ostatnie rozwiązanie🙂. We wszystkich przypadkach masz bardzo dobrą jakość.

Cyrus jest mały😁

Ok jeżeli będę miał wzmacniacz Cyrus One HD to czy podłączenie jako źródła chromecasta za 100 zł nie bedzie grzechem? 😛 źródło jest bardzo ważne i jak się ma taki chromecast do wzmacniaczy sieciowych za kilka tysięcy 😛 mi takie rozwiązanie pasuje. Ale czy dużo strace podpinając takiego chromecasta? Bo jezeli różnice są nie duże to rozwiązanie jest świetne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Michał Flis napisał:

czy podłączenie jako źródła chromecasta za 100 zł nie bedzie grzechem? 😛

Według mnie nie, grałem tak w domu i dokładnie taki zestaw ma kolega gra bardzo przyjemnie.

W sumie niewiele ryzykujesz, 100 PLN to śmieszne pieniądze jak na sprzęt audio

A zmieniając źródło niewiele tracisz, oczywiście jak już dojrzejesz do zmiany na coś bardziej wysublimowanego 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michał Flis napisał:

Ok jeżeli będę miał wzmacniacz Cyrus One HD to czy podłączenie jako źródła chromecasta za 100 zł nie bedzie grzechem? 😛 źródło jest bardzo ważne i jak się ma taki chromecast do wzmacniaczy sieciowych za kilka tysięcy 😛 mi takie rozwiązanie pasuje. Ale czy dużo strace podpinając takiego chromecasta? Bo jezeli różnice są nie duże to rozwiązanie jest świetne :)

Popatrz na to z takiej perspektywy. Kupujesz Cyrusa one HD, który ma zaimplementowany DAC. Wykorzystujesz ten DAC. Podłączasz taniego chromecasta zamiast droższy streamer. Ja akurat mam na odwrót - droższy streamer z DAC-iem a wzmacniacz bez. Cenowo prawie tak samo. Wybór należy do Ciebie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Michał Flis napisał:

Ok jeżeli będę miał wzmacniacz Cyrus One HD to czy podłączenie jako źródła chromecasta za 100 zł nie bedzie grzechem? 😛

Nie będzie, masz we wzmacniaczu dac i jest to dobre rozwiązanie aby obecnie uzyskać funkcjonalność jakiej oczekujesz. Oczywiście streamer za kilka tysięcy złotych zagra lepiej ale chyba nie o tym jest ten temat? Zawsze w przyszłości będziesz mógł taki streamer do tego wzmacniacza podłączyć :)

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi :) wytestuje sobie rozwiązanie z cyrus one hd plus chromecat :)

Mam jeszcze 2 pytania:

- co dokładnie daje mi ten DAC. Czytalem o tym ale nie wie  czy dobrze to rozumie.

- i czy cyrus one różni sie brzmieniowo od cyrus one hd? 

Wtedy mogę kupić droższy streamer tak jak napisał seba ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus One HD to taki One któremu dodano obwody przetwarzania sygnału D/A daje tyle że możesz do niego podłączyć źródło po magistrali cyfrowej SPDIF ten cyfrowy kabelek światełko, USB czy COAXIAL pojedynczy wtyk RCA.

Czyli wystarczy transport jako źródło a nie coś co przetwarza sygnał cyfrowy (np. CD) na sygnał analogowy. Tak jak Seba napisał można kupić tańszy wzmacniacz One a dopasować sobie DAC który nam spodoba się brzmieniem. Ja chyba teraz bym kupił HD bo nie mam swojego faworyta w DAC’ach ale to co pisał Seba tez ma sens!

Chociaż ten One i tak ma przetwornik przy Bluetooth’ie ale to w czipie odpowiedzialnym za dekodowanie sygnału aptX

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał Flis napisał:

Dzieki za odpowiedzi :) wytestuje sobie rozwiązanie z cyrus one hd plus chromecat :)

Mam jeszcze 2 pytania:

- co dokładnie daje mi ten DAC. Czytalem o tym ale nie wie  czy dobrze to rozumie.

- i czy cyrus one różni sie brzmieniowo od cyrus one hd? 

Wtedy mogę kupić droższy streamer tak jak napisał seba ;)

 

W wersji HD masz USB. Ja dlatego wybrałem tą wersję a i optyk się przydaje co by nie kombinować w przyszłości.😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...