Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze amplitunera z hdmi


kris1337

Recommended Posts

Witam,

 poszukuje zestawu Stereo, którego będe używał w ok 70% do muzyki a 30% do filmów z laptopa ewentualnie przez hdmi z UPC. Jestem laikiem w temacie. Byłem już na kilku odsłuchach, jednak nigdzie nie trafiłem zestawu idealnego. Mój budżet to 5-6k. Mam salon 20 m2, jednak planuje się przeprowadzac, wiec być może w przyszlosci będę chciał do zestawu podłączyć więcej niż 2 kolumny. W związku z tym skłaniam się raczej w kierunku amplitunera z wiecej niz dwoma kanałami i z hdmi.  Na jednym z odsłuchów spodobał mi sie DENON X2600, niestety w tym sklepie nie mieli żadnych kolumn o odpowiednich gabarytach. W związku z tym nie mogłem go zestawić z niczym. Biorę też pod uwage Yamahe V685 i tu była ta sama sytuacja z kolumnami. Znalazlem kolumny, które dobrze brzmiały w połączeniu z ampli Onkyo, on był z kolei za drogi i nie mieli niczego innego do zaproponowania. Były to kolumny Monitor Audio Bronze 200. 

Zastanawiam się nad nastepujacymi kwestiami:

-Czy nie jest błędem kupno 7 kanałowego wzmacniacza i korzystanie tylko z dwóch?

-Czy są jakieś sensowne ampli stereo z wejsciem hdmi?

-Co sądzicie o zaproponowanych przeze mnie amplitunerach i kolumnach. 

-Czy zestawienie powyższych kolumn z którymś z podanych ampllitunerów da dobry rezultat? Jesli tak to z którym lepiej?

-Być może są dostępne inne dobre kolumny w budżecie do 3500 o podobnych gabarytach? 80 cmx 21x31

 

Będe ogromnie wdzięczny za każdą pomoc i sugestie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Odpowiem szybko, pozwól :

8 godzin temu, kris1337 napisał:

-Czy nie jest błędem kupno 7 kanałowego wzmacniacza i korzystanie tylko z dwóch?

Bedzie. duzo tracisz względem klasycznego amplitunera stereo lub lepiej wzmacniacza

8 godzin temu, kris1337 napisał:

-Czy są jakieś sensowne ampli stereo z wejsciem hdmi?

W zasadzie tylko Onkyo 8390 ale jest niedostepny do końca roku a może i dalej, Arcam SR 250 tu klasyk, też może być problem z dostępem. Denon DRA 800 gra deczko lepiej niż amplituner kinowy. Najlepiej gdyby to HDMI nie było wymagane

8 godzin temu, kris1337 napisał:

-Co sądzicie o zaproponowanych przeze mnie amplitunerach i kolumnach. 

Bronze 200 to fajne kolumny do małych pomieszczeń. Umeblowanych. Do 15m. Z kolei amplitunery? No kinowe i w kinie sprawują się bardzo fajnie

8 godzin temu, kris1337 napisał:

-Być może są dostępne inne dobre kolumny w budżecie do 3500 o podobnych gabarytach? 80 cmx 21x31

Czyli małe. Dali Oberon 5, Wspomniane Silver 200 czy ELAC F5.2

 

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim musisz się zastanowić czy będziesz planował w przyszłości rozbudowę o kolejne głośniki czy może zostaniesz przy stereo. Jeśli zostaniesz przy stereo to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby amplituner stereofoniczny taki jak Onkyo 8390 czy cieplejszy Denon DRA800h. Amplitunery świetnie zgrywają się z dynamicznymi System Audio Saxo 40, które zapewnią przestrzenne brzmienie z dobrą podstawą basową. 
Jeśli brałbyś pod uwagę późniejszą rozbudowę to możesz postawić na Yamahę 685 + Monitor Audio Bronze 200, a w przyszłości dokupisz sobie dobrą końcówkę mocy do napędzenia kolumn frontowych aby lepiej je wysterować.  Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejsze brzmienie to z Yamahą bardzo dobrze zagrają filigranowe Dali Oberon 5. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Przede wszystkim musisz się zastanowić czy będziesz planował w przyszłości rozbudowę o kolejne głośniki czy może zostaniesz przy stereo. Jeśli zostaniesz przy stereo to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłby amplituner stereofoniczny taki jak Onkyo 8390 czy cieplejszy Denon DRA800h. Amplitunery świetnie zgrywają się z dynamicznymi System Audio Saxo 40, które zapewnią przestrzenne brzmienie z dobrą podstawą basową. 
Jeśli brałbyś pod uwagę późniejszą rozbudowę to możesz postawić na Yamahę 685 + Monitor Audio Bronze 200, a w przyszłości dokupisz sobie dobrą końcówkę mocy do napędzenia kolumn frontowych aby lepiej je wysterować.  Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejsze brzmienie to z Yamahą bardzo dobrze zagrają filigranowe Dali Oberon 5. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Cześć,  dzięki za odpowiedzi

 dzwoniłem do salonu, w którym odsłuchiwałem Denona i okazuje się że był to jednak model DRA800h. Biorąc pod uwagę to i Wasze rady, że jednak ograniczony sens możę mieć zakup amplitunera do kina w mojej sytuacji zdecydowałem ze wezme jednak stereo. Ten Denon brzmiał mi dobrze i biorąc pod uwage, że ma HDMI zostane przy nim. Tak, więc amplituner mamy wybrany. Czy są jeszcze jakieś inne kolumny prócz Monitor Audio 200 i System Audio Saxo 40 i Elac F 5.2 którę będą ładnie grały z tym amplitunerem i nie będą przy tym dużo większe od wymienionych powyżej? Które z tych 3 kolumn polecacie najbardziej? Dodam, że do dyspozycji mam 45-50 cm od frontu kolumny do ściany. Czy to wystarczy dla kolumn z tylnym bass reflexem? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Możesz zrobić fotkę gdzie te kolumny mają stać, bo nie polecam ich wciskać w tak wąskie i zabudowane wnęki.

IMG_2980.thumb.JPG.195bb6385d8fa339564caba549895a4e.JPG

Proszę, kolumny beda staly po obu stronach szafki RTV. Zastanawiam się jeszcze nad opcją bez HDMI. W tej sytuacji myślałem o Yamaha 803 lub 602. Co myślicie o takim rozwiązaniu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...