Skocz do zawartości

Czas na nowe stereo


Mateuszek

Recommended Posts

Cześć Wszystkim. Z końcem roku i przeprowadzką nadeszła pora na zakup nowego sprzętu stereo. Nie ukrywam, że jestem już mocno sfokusowany na konkretny zestaw, ale licze się z Waszymi sugestiami i propozycjami :) Pokój 26m2 6.8x3,8. Kolumny beda staly na krótszej ścianie dodatkowo wygłuszonej wełną. Istnieje możliwość odsunięcia ich od ściany na max 50cm. Odsłuch 3-4 m od źródła żadnych barier. Kubatura pomieszczenia spora ze względu na 280 cm wysokości. Słucham wszystkiego z naciskiem na rocka ACDC, Metallica, Led Zappelin, Nirvana, Kult, powiedzmy sobie szczerze uznaje tylko Antyradio a jak przychodzą do mnie plastikowi znajomi to posłuchamy elektroniki Dua Lipy i innych wypłoszy aczkolwiek nie ukrywam, że sam też puszcze sobie czasami jakieś sety z Tomorrowlandu :DD Muzyka klasyczna i filmowa również u mnie gości a ukojenie nerwów znajduję w koncertach fortepianowych. Ażeby skomplikować sprawe jeszcze bardziej dodam, że stereo będzie podpięte do tv i pomimo, że filmów prawie nie oglądam wymagałbym jednak żeby to zagrało w miare przestrzennie ponieważ nie rozważam rozbudowy do kina domowego. Gustuje w basowym brzmieniu, staram się usłyszeć każde brzdęknięcie w strune tak jakby bas prowadził całą melodie za rękę. Nie lubię piszczących, ostrych, przejaskrawionych, wysokich tonów natomiast dopełnienie całości znajduję w ciepłej ale raczej eksponowanej średnicy. Ważne żeby wysokie tony nie wychodziły przed szereg a bas nie dudnił ale wypełniał pomieszczenie. Na zestaw mam do wydania 7000 zl. Sprzęt ma być fabrycznie nowy. Zestaw = amplituner + kolumny. Jedyne ,,ale" to, że ampli preferowałbym z HDMI bo chodzi mi po głowie zakup konsoli do gier i chciałbym żeby to wszystko łatwo połączyć a zauważam głupi trend  odchodzenia od mojego ulubionego kabla optycznego :( Specjalnie nie piszę co wpadło mi w ucho bo nie chcę byście się tym sugerowali na początku. Tak więc drodzy forumowicze licze na Waszą kreatywność i pomoc w doborze wymarzonego audio :) pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lubie ! Z Onkyo wstrzeliles sie idealnie :) uwielbiam to brzmienie :D ALE NIKT doslownie NIKT nie posiada owego amplitunera na stanie .. dzis jeden z forumowiczow napisal zebym nawet nie marzyl ze bedzie dostawa w tym roku.. jestem rozdarty bo tak jak lezy mi bas w onkyo i schowane wysokie tak zadna yamaha ani bleee denon nie gra :/ Przyznam się, że wychowany byłem na HK 3390 i maestro II. W moim odczuciu zestaw jak na cene do 4000 zł byl nie do przebicia no ale teraz planuje wydac prawie 2x tyle i chcialbym efektu WOW :D hope You know what i mean ;) w swoim krótkim życiu byłem również szczęśliwym posiadaczem pianocrafta i o dziwo ta wieża urzekła mnie przejrzystością brzmienia, tym samym firma yamaha skradła moje serce bo oddała ścieżkę taką jaka jest bez upiększania. Surową wręcz zimną ale prawdziwą i teraz zatęskniłem za yamaha ale ten pokój jest dla niej po prostu za duży.. Odkryję więcej kart bo bardzo zależy mi na Waszej opinii z racji ograniczonej mobilności i możliwości odsłuchu. Mam świetną ofertę od znajomego na dali oberon 7. Słyszałem kolumny Dali od Spectorów po Rubicony i są one po prostu uniwersalne :) brakuje mi w nich  głębi ale to wina miejsca odsłuchu więc licze, że u mnie rozwiną skrzydła. oczywiście nie podjąłem jeszcze decyzji a w sprawie amplitunera zacząłem nawet oglądać 5.1 ale tak bardzo nie chce takiego rozwiązania i proszę o pomoc w doborze sprzętu, który jest dostępny i mieści sie w budżecie i nahh nie musi mieć tego cholernego HDMI :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli HDMI byłoby warunkiem koniecznym to masz do wyboru 3 opcje: Onkyo 8390 ( dostępny niestety po nowym roku), Denon DRA800h lub Marantz NR1200. 
W przypadku Denona czy Onkyo dobrym rozwiązaniem byłyby Heco Aurora 700, które zagrają przestrzennie z dobrym dołem i łagodniejszą górą.
Jeśli wybór padłby na Marantza to tutaj rozważyłbym Pylon Audio Sapphire 31, które zagrają potężnym dołem i bogatą średnicą. Na brak dynamiki na pewno nie będziesz narzekał. Alternatywą mogłyby być Fyne Audio F501, które zagrają przestrzenniej i nieco bardziej szczegółowo. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mateuszek napisał:

To lubie ! Z Onkyo wstrzeliles sie idealnie :) uwielbiam to brzmienie :D ALE NIKT doslownie NIKT nie posiada owego amplitunera na stanie

Wspomniany zestaw z tym amplitunerem mamy dostępny, fabrycznie zapakowany w kolorze czarnym. Kolumny w orzechu lub czerni. Cena 6499 zł. Ewentualnie zestaw z Fyne Audio F502 również mógłby się u Ciebie sprawdzić. Jakby co jestem do dyspozycji ;)

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...