Skocz do zawartości

Nowy dom, nowe audio.


cierzyn

Recommended Posts

Dzień dobry. Jest to mój pierwszy post i jestem laikiem dlatego proszę o wyrozumiałość. 

Niedawno przeprowadziłem się do nowego domu i chciałbym zamontować system audio w salonie, który sam w sobie ma ok. 18m2 i jest połączony z jadalnią i kuchnią. 

Mam wypuszczone kable do głośników po 2 z przodu i z tyłu na wysokości 155cm, ok. 200cm od siebie. Na tylnej ścianie stoi sofa.

Zależy mi głównie na dobrym odbiorze muzyki a ze względu na kable z tyłu rozważam więcej głośników niż tylko stereo. 

Doradźcie proszę co najlepiej kupić za kwotę +/- 4000zł

Myślałem np. żeby kupić na tył dwa białe głośniki do montażu na ścianę z polk audio (cena 500-1000zł) tylko nie wiem co dać z przodu no i jaki odtwarzacz. 

Czy lepiej kupić cały zestaw czy osobno głośniki? Zależy mi, żeby tylne były biale..

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem idei. To ma być kino czy nagłośnienie a'la sklep? Bo jeśli kino, to brakuje Ci z przodu kabla na kolumnę centralną. Jeśli stereo - to nie wiem po co Ci te kable za kanapą. 

No i żeby napędzić kolumny nie wystarczy sam odtwarzacz. Potrzebujesz - w przypadku stereo - wzmacniacza bądź amplitunera stereo, a w przypadku kina domowego - amplitunera AV. 

Warto było zapoznać się z tematem przed położeniem instalacji. Te przednie kable na wysokości 155 cm to też w sumie ni to na monitory a już na pewno nie na kolumny podłogowe. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable schodzą się w gniazdku na dole za telewizorem. Można wykorzystać wszystkie lub chociaż te za kanapą (na wysokości 125cm) a przednie - nie wiem co miał elektryk na myśli - można pominąć. 

Czyli powiedzmy, że potrzebuję amplitunera AV z odtwarzaczem cd i głośnikami na przód + 2 głośniki na tył. 

Proszę poradzić co kupić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, RLC napisał:

Czemu kable są na wysokości 125cm ani do kina ani do stereo? Sam tak chciałeś czy ktoś doradzał?

Elektryk doradzał :) Ja się nie znam, żałuję, że wtedy nie wszedłem na forum i nie zapytałem, ale w trakcie budowy domu jest wiele pilniejszych spraw.

W każdym razie kable są nad sofą. Z przodu planuję meble więc wogóle nie muszę korzystać z tych kabli tylko postawić głośniki.

Sofa stoi przy ścianie w rogu pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...