Skocz do zawartości

Nowy dom, nowe audio.


cierzyn

Recommended Posts

Czy te kable są w peszelach czy po prostu zamurowane? Jeśli są w rurkach to zawsze możesz je schować, zaślepić a w razie chęci instalacji kd, wyciągnąć. 

Przednie kable możesz zamurowac bo te 125 cm to taki sobie pomysł moim zdaniem. Masz duże pomieszczenie, wypadałoby iść w kolumny podłogowe. Będzie to wyglądało dziwnie, kiedy kable będą wisiały ponad kolumnami. 

Pozostaje tylko kwestia przemyślenia czy chcesz iść w kd czy stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie to wyglądać mniej-więcej tak:

image.png.4a458f60ee34cd89865de497f674769c.png

Pokój 4,25×4,25 m. Głośniki o wymiarach 21×30 cm skręcone 22° do środka i umieszczone przy najwęższym prawidłowym kącie (rozwarcie 45°, czyli 22,5° od osi na wprost) mają rozstaw praktycznie 3,5 m. Dolby zaleca 22-30°, a do odsłuchu stereofonicznego przyjęło się właśnie 22,5°. Zastanów się, jak mniej-więcej chciałbyś rozmieścić fronty, żeby para nie poszła w gwizdek.

Jest to dość powszechny problem. Widziałem kiedyś naprawdę drogie głośniki (Monitor Audio Platinum), które ktoś w salonie 6×8 metrów umieścił na podłodze pod telewizorem 85-calowym a w środku na szafce jeszcze zmieścił głośnik centralny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, seba3002 napisał:

Czy te kable są w peszelach czy po prostu zamurowane? Jeśli są w rurkach to zawsze możesz je schować, zaślepić a w razie chęci instalacji kd, wyciągnąć. 

Przednie kable możesz zamurowac bo te 125 cm to taki sobie pomysł moim zdaniem. Masz duże pomieszczenie, wypadałoby iść w kolumny podłogowe. Będzie to wyglądało dziwnie, kiedy kable będą wisiały ponad kolumnami. 

Pozostaje tylko kwestia przemyślenia czy chcesz iść w kd czy stereo. 

Kable są zamurowane. Z przednimi nie będzie problemu bo zasłonią je meble. Wolałbym KD

26 minut temu, yahoo111 napisał:

To będzie to wyglądać mniej-więcej tak:

image.png.4a458f60ee34cd89865de497f674769c.png

Pokój 4,25×4,25 m. Głośniki o wymiarach 21×30 cm skręcone 22° do środka i umieszczone przy najwęższym prawidłowym kącie (rozwarcie 45°, czyli 22,5° od osi na wprost) mają rozstaw praktycznie 3,5 m. Dolby zaleca 22-30°, a do odsłuchu stereofonicznego przyjęło się właśnie 22,5°. Zastanów się, jak mniej-więcej chciałbyś rozmieścić fronty, żeby para nie poszła w gwizdek.

Jest to dość powszechny problem. Widziałem kiedyś naprawdę drogie głośniki (Monitor Audio Platinum), które ktoś w salonie 6×8 metrów umieścił na podłodze pod telewizorem 85-calowym a w środku na szafce jeszcze zmieścił głośnik centralny. 

Ok, czy tu są 4 głośniki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Hej, mam sprawę, ostatnio chciałem sobie nieco odpicować salon w domu i zastanawiałem się nad panelami głośnikowymi wolnostojącymi albo takimi dościennymi - i tu moje pytanie, jakie panele do pokoju rekreacyjnego - może ktoś ma, ktoś sobie sam zrobił albo kupił gotowe? Przyjmę nawet polecenie fachowców, co mi takie zrobią, jeśli będą dościenne (wolnostojące to wiadomo, że sobie sam wniosę i postawię :P). Ogólnie chciałbym poznać też opinie, czy w ogóle warto się w to bawić, czy może lepiej kupić sobie zwykłą wieżę bo efekt ten sam a ceny całkiem inne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...