Skocz do zawartości

Wzmacniacz i słuchawki na początek


Recommended Posts

Cześć, 

od jakiegoś czasu noszę się z myślą zakupu lepszej pary słuchawek, mój wstępny wybór padł na Beyerdynamic DT990 Pro 250Ohm  (około 550zł)ze względu na pozytywne opinie.

Do tego rozglądałem sie za wzmacniaczem, skoro już sie zdecydowałem na słuchawki 250ohmowe, FiiO E10K Olympus 2 (około 300zł) wydaje mi się dobrą opcją, ale znów kieruję sie tylko opiniami wystawionymi na stronie sklepu.

Stąd moje pytania:

1)Co sądzicie o każdym z tym elementów?

2) Czy w tym budżecie(800-900 za parę) jest wybór na tyle że znajdę coś innego, jakościowo lepszego? chodzi mi głownie o wzmacniacz

3) ostatnie pytanie bardziej techniczne, czy jeśli słuchawki mają pasmo 5 ~ 35000 Hz, a wzmacniacz 20 - 20 000 Hz to na wyjściu otrzymam to co na wzmacniaczu, tak?

Proszę o szczere opinię i ewentualną pomoc w doborze możliwie jak najlepszej jakości/ceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafal.Z napisał:

ostatnie pytanie bardziej techniczne, czy jeśli słuchawki mają pasmo 5 ~ 35000 Hz, a wzmacniacz 20 - 20 000 Hz to na wyjściu otrzymam to co na wzmacniaczu, tak?

Sam zobacz na parametry dt990 pro

Screenshot_20201119-140125_Chrome.jpg

Screenshot_20201119-135640_Chrome.jpg

Screenshot_20201119-135858_Chrome.jpg

Screenshot_20201119-135619_Chrome.jpg

Screenshot_20201119-135842_Chrome.jpg

Screenshot_20201119-135738_Chrome.jpg

Screenshot_20201119-135700_Chrome.jpg

Screenshot_20201119-140007_Chrome.jpg

Screenshot_20201119-135829_Chrome.jpg

Szczególnie dwa ostatnie zobacz

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapoznałem się z tymi wykresami oraz ze stroną, tego czego oczekuje od słuchawek to naturalne odzwierciedlenie dźwięku a te według tej strony takie właśnie są. Aktualnie siedzę po 10 godzin dziennie, wiec liczy się wygoda i jakość dźwięku. Co do wzmacniacza, rozumiem że w tym przedziale cenowym nie mam za dużego wyboru, ale może macie jakieś rekomendacje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych słuchawek trzeba dość sporo prądu, e10k obawiam się, że może nie wystarczyć

Od słuchawek wymaga się tego czego ktoś oczekuje, niekoniecznie neutralności
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafal.Z napisał:

Co do wzmacniacza, rozumiem że w tym przedziale cenowym nie mam za dużego wyboru, ale może macie jakieś rekomendacje?

Zawsze możesz rozejrzeć sie za czyms co nie potrzebuje wzmacniacza a tez tam gra całkiem fajnie. 

Słyszałem ze podobno Philips Fidelo x2 robi robotę - są to sluchawki otwarte

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerdynamic DT990 Pro 250Ohm to bardzo dobre słuchawki o pancernej budowie. Brzmienie jest dynamiczne i szczegółowe ale Fiio E10k byłby niestety za słaby. Tutaj potrzeba mocniejszego wzmacniacza takiego jak Fiio k5Pro lub iFi Audio Zen DAC ale w obu przypadkach budżet byłby przekroczony. Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter brzmienia z dobrą podstawą basową to Hifiman HE400i byłby tutaj dobrą opcją, a w przyszłości mógłbyś pomyśleć o wzmacniaczu do nich aby lepiej je napędzić i wysterować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...