Skocz do zawartości

Recommended Posts

od niedawna posiadam wzmacniacz audio analogue verdi settanta, w którego przedwzmacniaczu pracują dwie lampy 6922EH electro-harmonix, a że są nienowe to rozglądam się za jakimiś zamiennikami,

czy warto interesować się  E88CC Tesla?,

jeśli chodzi o temat lamp to jestem zupełnie zielony, a nie chciałbym zepsuć brzmienia, ewentualnie poprawić, gdyż szczególnie przy zremasterowanych nagraniach na cd góra nieco kłuje w uszy,

na ten efekt, być może składa się wymienienie przez poprzedniego właściciela w moim cedeku audio analogue rossini lampy z 6922EH electro-harmonix na E88CC telefunken?

co o tym sądzicie?

IMG_20201102_094541.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

no i zakupiłem amperexy za jakieś sensowne monety 62 usd, szło to z usa całe wieki, ale są, w międzyczasie jeszcze AA verdi się nieco usmażył ale wreszcie wrócił z naprawy, włożyłem amperexy i powiem szczerze, że spodziewałem się większej różnicy. najbardziej zmieniło się w nagraniach, które zrealizowane były bardzo szpiczasto i pełne dźwięków takiej blachy, nie mogłem wcześniej długo wytrzymać, a teraz jest ok!,

ale posłuchałem dopiero kilku utworów, zobaczymy co dalej.

a pro po te stare lampy, to chyba nie były electro harmonix, bo mają napisy made in yugoslavia???

IMG_20210316_124659.jpg

IMG_20210316_124705.jpg

IMG_20210316_124751.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

najbardziej zmieniło się w nagraniach, które zrealizowane były bardzo szpiczasto i pełne dźwięków takiej blachy, nie mogłem wcześniej długo wytrzymać, a teraz jest ok!

muszą się wygrzać ok 50h.

Ale dobrze było by sprawdzić napięcia pracy lamp, czy są optymalne dla punktu pracy danego modelu i po wygrzaniu przetestować aby mieć pewność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fafniak napisał:

spokojnie, wyleczysz się z opowieści o mitycznym genialnym brzmieniu NOSów - będziesz miał więcej dystansu ;)

Możesz rozwinąć? Narazie Marc nie przekonał się o "mitycznym brzmieniu nosów", bo nie miał okazji ich posłuchać.

KubaK, a może szaraki trafiły po prostu w twój gust. Czyli duuużo basu, o którym wspominasz przy każdej okazji. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, audiowit napisał:

KubaK, a może szaraki trafiły po prostu w twój gust. Czyli duuużo basu, o którym wspominasz przy każdej okazji.

Basu nie jest za dużo , ale na szarych jest tak jak lubię.
W sumie tylko 3 pary NOSów były potrzebne by trafić w odpowiednie brzmienie , a droga do niego także dała ciekawych doznań.

Zresztą za mało słucham by zmieniać - jak lampa poleży to znów trzeba 20-30h przynajmniej a to dla mnie 1-2msc :) 
Chociaż czarnych ken-radów jestem ciekaw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za wszystkie rady, dystans i kasa na pewno się przyda

na razie nie miałem czasu posłuchać zmian i pewnie w najbliższym czasie się to nie zmieni...

jak dotąd jestem w miarę zadowolony, choć mam nieco zastrzeżeń, wydaje się brakować szczegółowości,

dzięki też za możliwość wypożyczenia lamp, ale do testowania następnych elementów systemu powrócę za kilka miesięcy, jak nieco wolnego czasu wygospodaruję...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...