Skocz do zawartości

Upgrade RN-602 + B&W 682 S2


Aliennowicz

Recommended Posts

Posiadam zestaw:

Yamaha RN-602

CD-S300

B&W682 S2

Chciałbym upgradować sprzęt ale zastawiam się w jakim kierunku podążać. Chciałbym zmienić najpierw klocki tak aby więcej wyciągnąć z tego co mam a w przyzłości zmienić kolumny - Miałem okazję słuchać R300 i byłem zachwycony więc w przyszłości może R900/R7.

Jeśli chodzi o zmianę klocków to myślałem (jeszcze nie słuchałem) nad Yamahaą N-803 + CD-S700 - czy ktoś słuchał tego połączenia? Jakie są Wasze propozycje? Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem zmiana 602 na 803 nie da Ci zbyt dużo. Pomyślałbym raczej nad jakimś wzmacniaczem, tutaj przeskok będzie bardziej odczuwalny, nawet kosztem pozostawienia sobie odtwarzacza CD. Nie jest za jasne dla Ciebie połączenie Bowersów z Yamahą?  Kefy można zestawić z czymś ostrzejszym np Cambridge Audio CXA61. Do B&W przycelowałbym w jakiegoś Nada np c356 bee, lub Audiolaba 6000a a jeśli chcesz mieć wszystko w jednym to wtedy 6000a play zintegrowany z odtwarzaczem strumieniowym.

Gdybyś chciał coś wypożyczyć na odsłuch, albo pogadać o cenach to zapraszam do kontaktu. ;) 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aliennowicz napisał:

Jeśli chodzi o zmianę klocków to myślałem (jeszcze nie słuchałem) nad Yamahaą N-803 + CD-S700 - czy ktoś słuchał tego połączenia? Jakie są Wasze propozycje? Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.

Taka wymiana amplitunera na wyższy model nie ma sensu i efekt zadowolenia będzie krótkotrwały. Tylko i wyłącznie jeżeli zmiana ma być słyszalna to wzmacniacz, tym bardziej iż w przyszłości chcesz wymienić kolumny. Dodaj informację ile chcesz przeznaczyć na ten cel: wzmacniacz i odtwarzacz CD?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć, moim zdaniem zmiana 602 na 803 nie da Ci zbyt dużo. Pomyślałbym raczej nad jakimś wzmacniaczem, tutaj przeskok będzie bardziej odczuwalny, nawet kosztem pozostawienia sobie odtwarzacza CD. Nie jest za jasne dla Ciebie połączenie Bowersów z Yamahą?  Kefy można zestawić z czymś ostrzejszym np Cambridge Audio CXA61. Do B&W przycelowałbym w jakiegoś Nada np c356 bee, lub Audiolaba 6000a a jeśli chcesz mieć wszystko w jednym to wtedy 6000a play zintegrowany z odtwarzaczem strumieniowym.

Gdybyś chciał coś wypożyczyć na odsłuch, albo pogadać o cenach to zapraszam do kontaktu. ;) 

Piotrek

Q21, wielokrotnie spotkałem się z opiniami, że to połączenie jest zbyt jasne ale dla mnie faktycznie, nie jest zbyt jasne. Słuchałem u Was niegdyś Vincenta z R300 i od tego momentu docelowo celuję w KEFy. Ale ze względu na ograniczony budżet muszę to zrobić pomału. NAD jest kuszący. Może nawet udałoby się żonę na C388 - można u Was wypożyczyć ten wzmacniacz?

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

Taka wymiana amplitunera na wyższy model nie ma sensu i efekt zadowolenia będzie krótkotrwały. Tylko i wyłącznie jeżeli zmiana ma być słyszalna to wzmacniacz, tym bardziej iż w przyszłości chcesz wymienić kolumny. Dodaj informację ile chcesz przeznaczyć na ten cel: wzmacniacz i odtwarzacz CD?

Zamysł był taki, że dołożę niewiele i wymienię na 803, ale jeżeli ma to być zmiana na zupełnie innego producenta to chciałbym docelowo (wymiana wzmacniacza i CD) do 10.000,00 zł. Liczę na przeznaczenie w pierwszym rzucie do 6.000,00 za wzmacniacz i korzystając z rady Q21 pzostawić S-300 po czym za jakiś czas wymienić źródło do max 4.000,00 zł. Ale czy to dobry pomysł? - i tu proszę o poradę.

Problem w tym, że chciałbym wymienić tak wzmacniacz aby później móc do tego dopasować kolumny (KEFy, a może nowa seria 7xx B&W?)

 

Dla zobrazowania, dźwięk który bardzo przypadł mi do gustu to Vincent 237 i R300 - właśnie w salonie Q21. Vincent jednak docelowo odpada ze względu na brak CD (brak, bo awaryjność aktualnego modelu jest dla mnie nie do zaakceptowania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, że musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie na jakie kolumny będziesz chciał wymienić swoje obecne. Dużo osób nie poleciło by tych samych marek wzmacniaczy do kolumn B&W oraz KEF, żeby w miarę dobrze ze sobą współgrały.

Co do samego pomysłu wymiany tylko amplitunera na wzmacniacz oczywiście można tak zrobić bo zmiana na pewno będzie wyraźnie słyszalna. Odtwarzacz CD możesz wymienić na lepszy w późniejszym terminie, a teraz grać na tym co masz.

Wzmacniacz i odtwarzacz CD do kolumn B&W to:

Rotel RA-1572 + Rotel RCD-1572

Wzmacniacz i odtwarzacz CD do kolumn KEF to:

Arcam SA20 + Arcam CDS50

Oczywiście to są propozycje do odsłuchu w domu czyli w Twoich warunkach akustycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...