Skocz do zawartości

Szklane powierzchnie w pokoju


lechique

Recommended Posts

Witajcie,

Ostatnio zaczalem sie zastanawiac jak poprawic akustyke w pokoju. Pokoj niestety nie jest wybitny pod wzgledem wymiarow (to prawie kwadrat: 4,5m x 5m) ale powiedzmy mam tutaj dowolnosc i moge wdrozyc rozne zmiany. Aktualnie glosniki podstawkowe, stoja na linii dywanu, oddalone o 2.3m od siebie. Miejsce odsluchowe zlokalizowane na planie trojkata rownobocznego. Pomieszczenie jest raczej 'jasne' akustycznie i to chcialbym poprawic.

pokoj-cut.png.971e896ff3ed81e7fc080d22753ae803.png

Ustawienie glosnikow oraz miejsca odsluchowego nie jest symetryczne wzgledem pokoju z uwagi na drzwi; a wolalem z roznych wzgledow ustawic sprzet na krotszej sciane.

Pierwsze co mysle i czym chce sie zajac to szklane powierzchnie. Jak zobaczycie na rysunek to mam:
- okno za miejscem odsluchowym,
- okno balkonowe po prawej stronie miejsca odsluchowego,
- szafa / biblioteczka za miejscem odsluchowym ma szklane szyby.

Na razie nie mam zadnych firan ani zaslon. Czy dodanie takich pomoze w opanowaniu 'jasnosci' pomieszczenia?
Co jeszcze widzielibyscie do ewentualnej zmiany / poprawy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Z ciekawostek znalazlem jeszcze taki patent: https://www.acousticfields.com/product/sound-absorbing-panels-for-windows/

Mysle ze jednak pojde w zasłony :) Czy welur sie nada - jest wystarczajacy gruby? Czy moze radzicie cos innego?

@Bartek Chojnacki

Sciany w tym pokoju sa puste takze mozna je zagospodarowac. Na czerwono zaznaczylem miejsca gdzie widzialbym panele w pierwszje kolejnosci. Kropkowana linia to z koleji miejsca nad kanapa i bufetem. Na tym ostatnim stoja wzmacniacz i dac. Nie wiem czy warto za kolumnami wieszac panele?

Co do budzetu - chcialbym sie zmiescic w 2K.

pokoj-cut-2.png.961de6099a887dbe7e828d94d18d5d03.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...