Skocz do zawartości

Wzmacnaicz do 300zł


Noritoshi

Recommended Posts

Jestem w posiadaniu kolumn podłogowych Magnat Vector Needle 2x100W RMS 8 Ohm 88dB. Grają czysto, choć basów wiele w nich nie ma. Chciałbym zakupić do nich wzmacniacz do 300zł max.

Pokój to 4m x 3m. Sprzęt ma służyć głównie do muzyki, trochę mniej do filmów. Źródłem będzie chiński DAC: Fx-audio DAC-X6.

 

Moje typy wzmacniaczy to:

 

KENWOOD KAF-1010 2x70W

PIONEER A-401 2x60W

PIONEER A-402R 2x40W

PIONEER A-449  2x60W

Harman/Kardon HK6250 2x45W

Harman/Kardon HK620  2x40W

Moce podane dla 8 Ohm. Co do Kenwood nie jestem pewien, ale reszta jest na tranzystorach zbudowana i takich też raczej szukam. Chyba dobry wybór?

 

Który z tych sprzętów jest najlepszy? I czy w ogóle dobre będą do tych kolumn? Nastawiam się na kupno czegoś z lat 90tych, bo starszych sprzętów się już boję. Czy może szukać czegoś całkiem innego?

Bardzo proszę o pomoc.

Edytowano przez Noritoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Harmana HK640 od sprzedawcy na Allegro (firma z Legnicy). Dobrze gra, nic niepokojącego w brzmieniu nie ma. W środku na pewno był czyszczony, bo zero kurzu. Wizualnie (w środku) nie wygląda na grzebany ani nie ma oznak wymagających serwisu. Potencjometrem można sterować z telefonu, co cieszy. Niby sprzęt z 96-98 roku, a wygląda jakby stał od nowości może z pół roku na wystawie, bo nabawił się dwóch rysek.

Zobaczymy jak będzie z czasem. Na razie jestem zadowolony, a jeszcze DACa lepszego nie mam, bo tylko dongla na usb.

 

Temat do zamknięcia. Dziękuję za pomoc. Jak mnie audiofobia zarazi, to pewnie przyjdę tu za jakiś czas po coś lepszego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...