Skocz do zawartości

Nowy TV i trzaski bez PCM


klimas7

Recommended Posts

Dzięki pomocy tego forum kupiłem 1,5 roku temu moje pierwsze stereo: Onkyo 8250 oraz Polki S55e z którego jestem całkiem zadowolony (szkoda, że amplituner buczy jak nie gra muzyka).

Niedawno kupiłem nowy TV (Sony XH9005), podłączyłem audio do amplitunera tak jak przy poprzednim TV (Sony, 8 lat) kablem optycznym i zaczęły się głośne trzaski (nie ważne jakie źródło). Uznałem, że przy montażu uszkodziłem kabel więc zamówiłem drugi, ale okazało się, że efekt jest ten sam. Zacząłem grzebać w ustawieniach i trzaski ustały po przestawieniu formatu dźwięku z auto (bez zmian) na PCM. Zacząłem czytać co to jest i zdziwiony odkryłem, że to kodowanie sygnału analogowego na cyfrowy. Wydaje mi się, że Netflix z Android TV ma audio w formie cyfrowej (nie jestem pewien jak z dekodera), dlatego jako kompletny laik nie rozumiem skąd sygnał analogowy.

Czy dobrze zrozumiałem czym jest PCM? To dobrze, czy źle w kontekście jakości audio?

Pytam również dlatego, że planuję zakup konsoli i jeżeli audio będzie tracić jakość przez TV (PS5 cyfrowy -> TV analog -> amplituner cyfrowy), to będę żałował, że nie dołożyłem do Onkyo 8270...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...