Skocz do zawartości

Jak podejść do zmiany zasilania?


mmamper

Recommended Posts

Czołem,

przyszedł czas, żeby pomyśleć nad zasilaniem systemu, gdzie grają: NAD 356 po modzie, NAD 565 i Monitor Audio RX8. Kable głośnikowe i zworki już ogarnąłem - Chord Clearway, teraz testuję interconnecty. Za moment będzie zasilanie, stąd post. Ważne: nie pytam czy to ma sens, czy wpływa na brzmienie, czy można lepiej wydać pieniądze. Na początek chciałbym się zorientować w temacie. Jedziemy.

1. Co jest w ogóle do zmiany? Nie chodzi mi o "do zmiany" u mnie, tylko generalnie (trochę z ciekawości), co da się modyfikować w temacie zasialania:
- przewód od wzmaka i CD,
- listwa,
- kondycjoner,
- gniazdo,
- przewody w instalacji.
- bezpiecznik w skrzynce,
- coś jeszcze?

2. Jak lepiej podłączyć wzmaka i CD: do listwy czy bezpośrednio do gniazd?

3. Czy moglibyśmy polecić jakieś modele kabli, listew itd., które by odpowiadały mojemu systemowi? Chodzi o zrównoważenie tych rzeczy względem jakości moich komponentów i dobre wyważenie stosunku jakość-cena.

Z góry dzięki,
Marcin

Edytowano przez mmamper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

osobiście, jeśli jest taka możliwość rekomenduję przeprowadzenie osobnej linii do pokoju audio, od skrzynki. Potrzebny byłby bezpiecznik, przewód i gniazdko. W takiej sytuacji, jeśli mielibyśmy podwójne gniazdko i dwa urządzenia do wpięcia pominąłbym listwę i pobawił się ewentualnie kablami zasilającymi do tych dwóch urządzeń.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zacząć od przyłącza. Dedykowana linia średniego napięcia też może się przydać. Oczywiście nie bez kozery jest specjalny audiofilski węgiel do palenia w elektrowni i woda do chłodzenia turbin o odpowiednim fi. Można też się zainteresować czy górnicy wydobywający ten węgiel czasem nie psują jego audiofilskich właściwości. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...