Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 12.000,00 zł


Wojtek 123

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Od pewnego czasu poszukuję zestawu stereo do mojego salonu - jest to salon o powierzchni 23 m2 otwarty na przedpokój (bez drzwi). Chciałbym kupić klasyczny wzmacniacz, streamer podłączony do internetu oraz zestaw większych głośników podstawkowych. Jeden głośnik planuję postawić na szafce telewizyjnej a drugi obok szafki na podstawce głośnikowej o tej samej wysokości co szafka telewizyjna. Przy takim ustawieniu odległość pomiędzy głośnikami będzie wynosiła ok. 180 cm.

Planowany budżet przeznaczony na zestaw to 12.000,00 PLN.

Zestaw chciałbym podłączyć do TV tak aby puszczać sygnał z Netflixa oraz Youtuba. Jeśli chodzi o rodzaj muzyki to pop, rock oraz ogólnie pojmowana muzyka rozrywkowa.   

Sporo czytałem różnych testów, recenzji oraz postów na forum i na podstawie tego skłaniam się ku następującym komponentom zestawu:

1)      Streamer - Bluesound NODE 2i

2)      Wzmacniacz : CXA 81, Maranz 7000N (oczywiście wtedy już bez dodatkowego streamera), Audiolab 6000A, Rotell A14,  

3)      Kolumny głośnikowe „pasujące” do wybranego wzmacniacza.

Początkowo brałem również pod uwagę Nada c368 oraz C388 ale po pierwszym odsłuchu nie podeszła mi barwa dźwięku.  

A więc na pierwszym odsłuchu był Nad c368 oraz C388 z kolumnami Focal Aria 906 oraz ATC SCM 11. Był to mój pierwszy odsłuch na bardziej profesjonalnym sprzęcie niż moja 30-letnia Sony i przyznam się, że byłem mocno rozczarowany dźwiękiem. Spodziewałem się zupełnie czego innego. Dźwięk wydawał mi się jakiś przytłumiony bez barwy.

Kolejnym wzmacniaczem był CXA 81 z kolumnami ATC SCM 11 i tu już był dźwięk jakiego oczekiwałem. Słuchałem jeszcze CXA 81 z Klipshem RP-600M i też było dobrze, nie wiem czy nie za jasno w tym zestawie.

Kolejnym wzmacniaczem był Audiolab 6000A z Klipshem RP-600M. Zestaw grał poprawnie, nie było jednak efektu wow.

Ostatnim zestawem jakiego słuchałem był Rotel A12 z B&W 706 S2 oraz LIN 109. Z kolumnami B&W 706 S2 bass wydała się zbyt intensywny, natomiast z kolumnami LIN 109 dźwięk był bardziej neutralny. Generalnie zestawy z Rotelem A12 grały całkiem przyjemnie.     

Jakie kolumny proponujecie po powyższych wzmacniaczy? Czy są jeszcze ewentualnie jakieś wartościowe wzmacniacze w granicach 6000 zł które powinienem wziąć pod uwagę?

20201108_222848.jpg

Salon1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciekawymi wzmacniaczami jeśli sobie cenisz muzykalność są Musical Fidelity i tu w zależności od budżetu model M3si lub M5si z kolumnami Focal Aria 906.

Trochę poniżej założonego budżetu ze wzmacniaczami Rotel A14 lub A12 proponuje odsłuchać kolumny Dynaudio Emit M20 i powinno być przyjemnie.

Co podkreślamy w każdym temacie po wybraniu zestawu przed kupnem warto, a nawet trzeba go odsłuchać w domu. Przypominamy o tym dlatego, że w domu są całkiem inne warunki akustyczne niż w salce odsłuchowej i często jest rozczarowanie.

Pozdrawiam!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lysyrafal napisał:

Trochę poniżej założonego budżetu ze wzmacniaczami Rotel A14 lub A12 proponuje odsłuchać kolumny Dynaudio Emit M20 i powinno być przyjemnie.

Kolego @lysyrafal, a nie wydaje Ci się, że autor tematu - patrząc na to co mu się podobało przy odsłuchach - szuka raczej jasnych kolumn, z dobrze wyeksponowana górą a moim zdaniem dynaudio (chociaż słuchałem ich tylko przelotnie) raczej nie wpisują się w ten trend. Focale arie 906 znam dobrze bo słuchałem ich kilka razy i wiem, że góry w nich jest cała masa🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest odpowiedź na Twoje pytanie, a do Focal zaproponowałem Musical Fidelity aby trochę te kolumny uspokoił.

19 godzin temu, Wojtek 123 napisał:

Słuchałem jeszcze CXA 81 z Klipshem RP-600M i też było dobrze, nie wiem czy nie za jasno w tym zestawie.

 

Podejrzewam, że przynosząc dany zestaw do domu to będzie grał on jeszcze jaśniej niż w salce odsłuchowej.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lysyrafal napisał:

Witam!

Ciekawymi wzmacniaczami jeśli sobie cenisz muzykalność są Musical Fidelity i tu w zależności od budżetu model M3si lub M5si z kolumnami Focal Aria 906.

Trochę poniżej założonego budżetu ze wzmacniaczami Rotel A14 lub A12 proponuje odsłuchać kolumny Dynaudio Emit M20 i powinno być przyjemnie.

Co podkreślamy w każdym temacie po wybraniu zestawu przed kupnem warto, a nawet trzeba go odsłuchać w domu. Przypominamy o tym dlatego, że w domu są całkiem inne warunki akustyczne niż w salce odsłuchowej i często jest rozczarowanie.

Pozdrawiam!

 

Z tego co widzę to wzmacniacze M3si i M5si nie mają wejścia optycznego, więc nie podłączę telewizora a na tym mi zależy z uwagi na Netflixa i Youtube.  Rotela A12 słuchałem zaraz po Nad C388 i w porównaniu do Nada dźwięk był o niebo lepszy. Zamierzam również sprawdzić jak brzmi Rotel A14. Jak byłem na odsłuchach w TOP HI-Fi to go wtedy nie mieli.

6 minut temu, lysyrafal napisał:

Tutaj jest odpowiedź na Twoje pytanie, a do Focal zaproponowałem Musical Fidelity aby trochę te kolumny uspokoił.

Podejrzewam, że przynosząc dany zestaw do domu to będzie grał on jeszcze jaśniej niż salce odsłuchowej.

I właśnie tego się obawiam. Słuchając CXA81 po nad c388 dźwięk był bardziej soczysty, Nad wydawał mi się trochę za ciepły, przymulony. Obawiam się trochę wzmacniaczy bez regulacji tonalnej i balansu kanałów z uwagi na niesymetryczne ustawienie kolumn względem siebie. Za jedną kolumną ściana wyłożona cegłą i korytarz, za drugą natomiast ściana wyłożona cegłą i szafka. Zastanawiam się, czy prawa kolumna nie będzie podbijała basy i czy nie będzie głośniejsza od lewej. A ze wzmacniaczem z regulacją zawsze można to trochę wyregulować, tak mi się w każdym bądź razie wydaje.

Czy Klipsh RP-600M w porównaniu do Focal jest jeszcze jaśniejszy?

14 minut temu, lysyrafal napisał:

Tutaj jest odpowiedź na Twoje pytanie, a do Focal zaproponowałem Musical Fidelity aby trochę te kolumny uspokoił.

Podejrzewam, że przynosząc dany zestaw do domu to będzie grał on jeszcze jaśniej niż salce odsłuchowej.

No właśnie. Słuchając przez godzinę w salonie jest OK, ale czy słuchając w domu nie będzie ten jasny dźwięk zbyt deprymujący?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się kłania wypożyczenie i odsłuch we wlasnym pomieszczeniu. Porównywałem te focale z adiovector qr1 i dali mentor 1 i chociaż wszystkie kolumny grają rozdzielczą i dość jasna górą, to jednak arie tę górę mają dla mnie zbyt natarczywą. Aczkolwiek przy dobrze dobranej elektronice i upodobaniu do takiego grania można cieszyć się takim dźwiękiem. Trzeba jednak moim zdanie zdawać sobie sprawę "na co się piszemy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Wojtek 123 napisał:

Obawiam się trochę wzmacniaczy bez regulacji tonalnej i balansu kanałów z uwagi na niesymetryczne ustawienie kolumn względem siebie. Za jedną kolumną ściana wyłożona cegłą i korytarz, za drugą natomiast ściana wyłożona cegłą i szafka. Zastanawiam się, czy prawa kolumna nie będzie podbijała basy i czy nie będzie głośniejsza od lewej. A ze wzmacniaczem z regulacją zawsze można to trochę wyregulować, tak mi się w każdym bądź razie wydaje.

 

Samymi pokrętłami tego nie wyregulujesz przy takim układzie kolumn i trzeba się z tym pogodzić albo znaleźć dla nich inne miejsce.

20 godzin temu, Wojtek 123 napisał:

No właśnie. Słuchając przez godzinę w salonie jest OK, ale czy słuchając w domu nie będzie ten jasny dźwięk zbyt deprymujący?

Widzisz użyłem takich określeń, aby wyjaśnić koledze seba3002 to na co on nie zwrócił uwagi w Twoim pierwszym poście. Może tak być, że przy dłuższych odsłuchach dany zestaw będzie męczył. Miałeś też okazję słuchać różnych połączeń i okazuje się efekt może być całkiem odmienny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem mógłbyś spróbować zestawu opartego o kolumny PMC Twenty5.21 z elektroniką Audiolab 6000a Play ( ma już wbudowany streaming ). Ewentualnie jeśli preferujesz jaśniejszą barwę kolumn to kolumny z wstęgą czyli Quadral Galan 9.

Jeśli jesteś z Warszawy zapraszam na odsłuch, mamy kilka propozycji, którymi warto byłoby się zainteresować :)

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam da Ciebie propozycję abyś tą szafkę wyższa po prawej stronie przesunął trochę pod łózko może?

Wowczas możesz zastosować małe podłogówki jak ELAC Carina albo monitory ale oba na standach jak trzeba. żeby miały takie same warunki pracy.

Tutaj z kolei polecam Audiovector QR1

Co do elektroniki w tym przedziale to Cambridge CXA81 + Node 2i . To do ELACa

Lub Atoll IN 100 / Marantz PM 7000 N to do podłączenia z Audiovectorem.

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Szukasz ewidentne detalicznego brzmienia z bardzo dobrą kontrolą. Tutaj rozwiązaniem może być Audiolab 6000a Play, który charakteryzuje się lepszą dynamiką względem 6000a i masz pełną obsługę sieci. Dobrymi kolumnami do tego wzmacniacza byłyby PMC Twenty5.21, które zagrają żywo z mnóstwem szczegółów i soczystą średnicą. Alternatywą mogą być Audio Physic Classic 3, które zagrają delikatniej na górze. 
Cambridge Audio CXA81 to także dobry wzmacniacz o brzmieniu bardziej analitycznym niż 6000a Play. Tutaj świetnym połączeniem byłyby Jean Marie Reynauld Lucia, które zapewnią dociążoną średnicę oraz świetną prezentację sceny dźwiękowej. Jeśli chodzi o odtwarzacz sieciowy to polecam zdecydowanie postawić na transport taki jak SOtM SMS200Neo lub Pro-Ject Stream Box S2 Ultra, dzięki któremu wykorzystasz DACa ze wzmacniacza.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2020 o 07:15, S4Home napisał:

A ja mam da Ciebie propozycję abyś tą szafkę wyższa po prawej stronie przesunął trochę pod łózko może?

Wowczas możesz zastosować małe podłogówki jak ELAC Carina albo monitory ale oba na standach jak trzeba. żeby miały takie same warunki pracy.

Tutaj z kolei polecam Audiovector QR1

Co do elektroniki w tym przedziale to Cambridge CXA81 + Node 2i . To do ELACa

Lub Atoll IN 100 / Marantz PM 7000 N to do podłączenia z Audiovectorem.

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

Piotr

Przesuwanie szafki to ostateczność. Najpierw chciałbym spróbować kolumny podstawkowe, może coś z przednim bas refleksem żeby mieć porównanie do klasycznych kolumn z otworem z tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...