Skocz do zawartości

Jakie dobrać kino domowe


tomszar

Recommended Posts

Ok, w takim razie kolejne pytanie. Czy zamierzasz rozbudowywać ten zestaw o kolumnę centralną, surroundy i subwoofer? Jeśli poprzestaniesz na 2 kolumnach frontowych, wtedy nie ma tu mowy o systemie kina domowego tylko o klasycznym stereo, które będzie też wspomagać odbiór programów TV (konsolę ?). Jeśli nie zamierzasz rozbudowywać systemu o kolejne kolumny, to musisz zastanowić się czy potrzebujesz urządzenia typu all in one (amplituner stereo), do którego będziesz mógł podłączyć wszystkie urządzenia peryferyjne (tv, dekoder, odtwarzacz blu ray/ odtwarzacz multimedialny, konsolę) ale który da Ci gorszy dźwięk przy odsłuchu muzyki czy wolisz iść w klasyczny wzmacniacz, który dysponuje dużo mniejsza ilością wejść ale zagra w stereo dużo lepiej. I pytanie zasadnicze - jaki masz budżet 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, seba3002 napisał:

Ok, w takim razie kolejne pytanie. Czy zamierzasz rozbudowywać ten zestaw o kolumnę centralną, surroundy i subwoofer? Jeśli poprzestaniesz na 2 kolumnach frontowych, wtedy nie ma tu mowy o systemie kina domowego tylko o klasycznym stereo, które będzie też wspomagać odbiór programów TV (konsolę ?). Jeśli nie zamierzasz rozbudowywać systemu o kolejne kolumny, to musisz zastanowić się czy potrzebujesz urządzenia typu all in one (amplituner stereo), do którego będziesz mógł podłączyć wszystkie urządzenia peryferyjne (tv, dekoder, odtwarzacz blu ray/ odtwarzacz multimedialny, konsolę) ale który da Ci gorszy dźwięk przy odsłuchu muzyki czy wolisz iść w klasyczny wzmacniacz, który dysponuje dużo mniejsza ilością wejść ale zagra w stereo dużo lepiej. I pytanie zasadnicze - jaki masz budżet 🙂

Dziękuję ci bardzo za odp.,  i bądź tu mądry.  Pierwsze pytanie czy do kina domowego muszę dołączyć wszystkie pozostałe elementy jak kolumnę centralną, surroundy i subwoofer czy mogę coś pominąć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe to system minimum 5.1. Czyli w Twoim przypadku system oparty o zensor 7 na frontach, zensor vocal jako centralny, na tyły zensor 1 bądź ewentualnie dali fazon sat lub fazon mikro. Do tego sub - niekoniecznie dali. Także chcąc dokupić brakujące elementy musisz dołożyć około 3500 - 4000 pln na same kolumny. Do tego odpowiedni Amp - 2500-3500 PLN i robi się pokaźna sumka. Dlatego musisz sobie odpowiedzieć na pytanie - jak rozkładają się proporcje między filmami a muzyką. Wtedy będzie łatwiej wybierać 🙂. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, seba3002 napisał:

Kino domowe to system minimum 5.1. Czyli w Twoim przypadku system oparty o zensor 7 na frontach, zensor vocal jako centralny, na tyły zensor 1 bądź ewentualnie dali fazon sat lub fazon mikro. Do tego sub - niekoniecznie dali. Także chcąc dokupić brakujące elementy musisz dołożyć około 3500 - 4000 pln na same kolumny. Do tego odpowiedni Amp - 2500-3500 PLN i robi się pokaźna sumka. Dlatego musisz sobie odpowiedzieć na pytanie - jak rozkładają się proporcje między filmami a muzyką. Wtedy będzie łatwiej wybierać 🙂. Pozdrawiam.

Ok dzięki, a amplituner stereo w tej kwocie jaki byś doradził oraz odtwarzacz do tego najlepiej jak się da to żeby odtwarzał płyty CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomszar napisał:

A co byś powiedział na Onkyo 8390

Onkyo zgra się fajnie, jak lubisz trochę więcej dynamiki w dole.
Jeżeli natomiast wolisz więcej środka i góry to Denon DRA800 / Marantz NR1200. Można rozważyć też Yamaha R-N803D, ale ja postawiłbym obecnie na coś z grupy Denon/Marantz.

Jeżeli jest Pan z Warszaway lub okolic to zapraszam na odsłuch, lub do kontaktu, chętnie pomożemy coś dobrać

Jeżeli chodzi o odtwarzacz to ma to być coś z samym CD czy też do filmów?

 

Audio Format
Jórskiego 56

03-593 Warszawa

www.audioformat.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie znam amplitunera onkyo. Ale z tego co się orientuję to dobry model. Sam miałem zensory (co prawda piątki) i u mnie w KD grały one z marantzem a wcześniej z denonem. Nie wiem jak duża jest różnica między amplitunerem AV Denona a ampltunerem stereo tej firmy ale dla mnie to połączenie nie było udane. Przyciemniony środek i góra pasma. Bułowaty bas. Co innego jeśli chodzi o marantza - tutaj górne i środkowe rejestry były bardziej widoczne. Yamahy z zensorami nie słuchałem ale po odsłuchach z innymi kolumnami myślę, że być może byłby dobrym, o ile nie najlepszym kompanem dla Twoich kolumn. Co do CD, nie wypowiem się bo sam korzystam wyłącznie ze streamera 🙂. Pytanie czy posiadasz tak bogatą kolekcję płyt, że chcesz inwestować w odtwarzacz czy może jednak wystarczy samo korzystanie z usług streamingowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, seba3002 napisał:

Niestety, nie znam amplitunera onkyo. Ale z tego co się orientuję to dobry model. Sam miałem zensory (co prawda piątki) i u mnie w KD grały one z marantzem a wcześniej z denonem. Nie wiem jak duża jest różnica między amplitunerem AV Denona a ampltunerem stereo tej firmy ale dla mnie to połączenie nie było udane. Przyciemniony środek i góra pasma. Bułowaty bas. Co innego jeśli chodzi o marantza - tutaj górne i środkowe rejestry były bardziej widoczne. Yamahy z zensorami nie słuchałem ale po odsłuchach z innymi kolumnami myślę, że być może byłby dobrym, o ile nie najlepszym kompanem dla Twoich kolumn. Co do CD, nie wypowiem się bo sam korzystam wyłącznie ze streamera 🙂. Pytanie czy posiadasz tak bogatą kolekcję płyt, że chcesz inwestować w odtwarzacz czy może jednak wystarczy samo korzystanie z usług streamingowych.

Dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś jeszcze doradzić - na forum jest prężnie działającą branża. @S4Home, @Q21, @Na Temat Audio, @Audio Format, @Top Hi-Fi & Video Design. Dzwoń do nich, to bardzo mili panowie 🙂. Na pewno z ich doświadczeniem doradzą więcej niż ja. I koniecznie podziel się swoim wyborem z nami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, seba3002 napisał:

Jeśli mogę coś jeszcze doradzić - na forum jest prężnie działającą branża. @S4Home, @Q21, @Na Temat Audio, @Audio Format, @Top Hi-Fi & Video Design. Dzwoń do nich, to bardzo mili panowie 🙂. Na pewno z ich doświadczeniem doradzą więcej niż ja. I koniecznie podziel się swoim wyborem z nami. 

Jeszcze raz dziękuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nada niestety nie słyszałem. Słuchałem jedynie NAD ów pracujących w klasie D i przypuszczam, że może to być inne brzmienie niż tego, o którym piszesz. Poza tym wzmacniacz nie ma żadnego wejścia cyfrowego, co stanowi mimo wszystko problem przy połączeniu takiego urządzenia ze źródłami cyfrowymi. Słuchałem natomiast moich zensorów z wyższym modelem Marantza tz z modelem pm7000n. Grało to wg mnie bardzo przyjemnie. Żywa góra. Dobrze zaznaczony bas i średnica. Marantz pm6006 ma tę przewagę nad NADem , że posiada na tylnej ściance kilka wejść cyfrowych. Bez problemu podłączysz i TV i np streamer typu chromecast. Ale który z nich zagra dla Ciebie przyjemniej, to już kwestia własnych preferencji. Warto jeszcze rozważyć pioneera a40 i yamahe 501 bądź 701, które z tymi zensorami tez powinny zagrać dobrze. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, seba3002 napisał:

Jeśli mogę coś jeszcze doradzić - na forum jest prężnie działającą branża. @S4Home, @Q21, @Na Temat Audio, @Audio Format, @Top Hi-Fi & Video Design. Dzwoń do nich, to bardzo mili panowie 🙂. Na pewno z ich doświadczeniem doradzą więcej niż ja. I koniecznie podziel się swoim wyborem z nami. 

Dziękujemy za miłe słowa ;)

Ja mogę tylko napisać, że mamy kilku, szczególnych kolegów w naszej firmie, których wiedza i doświadczenie w dziedzinie audio może pomóc w rozwiązaniu każdego problemu:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli nie planujesz rozbudowy o kolejne głośniki to postaw wyłącznie na amplituner stereo lub jeszcze lepiej wzmacniacz stereo. Telewizor podłączysz kablem optycznym także hdmi nie jest wymogiem koniecznym. 
Dali Zensor 7 bardzo dobrze zgrywają się z cieplej brzmiącym Denonem DRA800h, który uspokoi górą, doda środka i rozciągnie nieco bas. W tym przypadku masz pełną obsługę sieci i moduł HDMI. Jeśli stawiasz na dynamikę i precyzję dźwięku to Yamaha RN803d mogłaby się tutaj sprawdzić, nie ma co prawda takiej barwy jak Denon ale jest zdecydowanie bardziej szczegółowa. 

Alternatywą dla Denona może być Audiolab 6000a czyli wzmacniacz stereo z wbudowanym DAC i modułem bluetooth. Jeśli chciałbyś uzyskać dostęp do opcji sieciowych to Audio Pro Link 1 czy Chromecast audio będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli miałbyś iść w kierunku brzmienia Yamahy to polecam Yamahę AS701 + WXAD10. Zyskasz lepszą precyzję i kontrolę względem RN803d.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testujemy go od kilku dni, bardzo fajne urządzenie jeśli weźmiemy pod uwagę funkcjonalność i cenę. DTS Play Fi działa całkiem dobrze, wzmacniacz ma dynamiczne, dociążone brzmienie, gra po cieplejszej stronie. Dużym plusem jest również wbudowany dac. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, seba3002 napisał:

Chyba od Yamahy 🙂

Naturalnie. Tak się dzieje kiedy pisze na forum w dużej ilości postów i jednocześnie odpisuje na maile. Ciężki czas. :/

16 godzin temu, tomszar napisał:

Dziękuję za opinię a co powiecie o audiolab 6000a play, z góry dziękuję za pomoc

Lepiej zrobisz idąc w osobny wzmacniacz i nawet tani odtwarzacz sieciowy. Serio. Taki wzmacniacz z czasem będzie więcej tracił na cenie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...