Skocz do zawartości

jaki sprzet audio?


lolek34

Recommended Posts

witam. Chcialbym sie poradzic chce zakupic sprzet audio lubie glosna czysta muzyke chcialbym kupic kolumny okolo 240 W i do czego to podlaczyc do jakiegos wzmacniacza ??? takie wzmacniacze chodza po 200 300 zl a do wzmacniacza raczej nie da sie wlozyc plytek cd?? chcialbym zeby moc odtwarzac muzyke z plytek Cd nie mam kompletnego pojecia nie bardzo sie znam na tym pomóżcie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej głośno, to już niestety nieczysto...
240W....organizujesz lokalne party ? icon_wink.gif

Do słuchania muzyki z płyt CD będzie potrzebny:
wzmacniacz stereo + odtwarzacz CD + dwa zespoły
głośnikowe
(stereo, czyli kolumna prawa i lewa).
W zależności od funduszy, rolę odtwarzacza CD możesz
na początek powierzyć napędowi w komputerze lub jeśli
dysponujesz, odtwarzaczowi DVD.

W jakiej wielkości pomieszczeniu masz zamiar słuchać
muzyki ? Z całą pewnością nie będzie wymagana taka
duża moc głośników (!).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 W brzmi dumnie, jednak do typowych pomieszczeń mieszkalnych to kilka razy za dużo icon_smile.gif- ja gram wzmacniaczem 40 W na kanał i kolumny 110 W w 30 m2 i nie grałem głośniej niż 35-40 % mocy wzmacniacza, a też lubię czasem głośniej posłuchać.
Podaj wielkość pomieszczenia w którym będziesz słuchał muzyki, i jakiej muzy słuchasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym tak odrazu nie przesadzaj ze do 45 m na mala imprezke starczy 40w. Moc bedzie ale bedziesz musial krecic do 2/3 glosnosci co wiaze sie z obciazeniem wzmacniacza i duzym grzaniem sie ! Co w efekcie moze prowadzic do spalenia. Jak chcesz organizowac takie imprezki lepiej kupic wzmacniacz co ma zapas mocy np 100 w na kanal i z obciazenia 1/3 mocy nic sobie nie robi !
Dla przykladu wzmacniacz pioneer a-66x bylby dobry.
Powtorze sie:
Stanowczo odradzam do imprezek przy 45 m kwardatowych wzmacniacz o mocy 40 na kanal icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...