Skocz do zawartości

Kolumny, przejscie na nastepny level


Łukasz Lisiewicz

Recommended Posts

witam serdecznie , pisze bo chetnie poczytam opinie bardziej doswiadczonych kolegow.

Kiedy ostatnio dodawalem post szukalem kolumn do muzyki glownie trance techno, ale jakies spokojne ballady rockowe tez czasami fajnie posluchac.No i dalej szukam swojego idealnego dziweku niestety.

Pokolei

Obecnie mam 3 wzmacniacze.

magnat mr780 

advance acoustic X-PREAMP i xa160

NAD 375bee 

Uzywam nad i do tego mam monitor audio gold 200 4g

Gra jak dla mnie fajnie ,jedyne co mi przeszkadza to ze sa male i jakos takiego kopa brakuje a tak to wszystko ok

Wczesniej mialem 

Heco aurora1000- beznadzieja, zamulone j bas bez kontroli

Magnat transpuls- ale one raczej na disco niz do domu koim zdaniem, graly fajnie ale trzeba bylo sluchac glosno zeby byl.fajny efekt

Sounddeco alpha f3- z wygladu super tylko wysokich tonow mi brakowalo troche

 

Moje pytanie brzmi co byscie teraz poleciliaby posluchac. Max 10 tys i lepiej uzywane, elektronika lepiej cos z tego co mam, ewentualnie moge zawwze sprzedac i kupic cos innego. chce zeby kolumna tez wygladala w pokoju , lubie duze sprzety.

Z gory dziekuje wszystkim za pomoc

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

W pierwszej kolejności sprawdził bym Focal Aria, alternatywnie Fyne Audio F502 lub Monitro Audio Silver 6G 500. Z naciskiem raczej na Focale, będą łatwiejsze w wysterowaniu i sądzę, że brzmieniowo może się idealnie wpasować.

Jeżeli jest taka możliwość to zapraszam do naszego na przetestowanie każdej z wymienionych konstrukcji, najlepiej oczywiście ze swoim wzmacniaczem :)

Audio Format
Jórskiego 56
03-593 Warszawa
www.audioformat.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Posłuchaj koniecznie Monitor Audio Silver 500 lub Focal Aria 936. Focal Aria zapewnią szybsze brzmienie i lepszą kontrolę basu. MA zagrają delikatnie głębiej i detaliczniej na górze. 
Wspomniane Audio Physic Classic 8 także warto odsłuchać, może nie jest to tak detaliczne brzmienie jak MA czy Focal ale na pewno zagrają bogatszą średnicą i lepszą stereofonią. 

Zapraszam do kontaktu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo lubie miec, bo moge? A tak na powaznie to kupilem nowego Magnata ale to chyba nie to, szkoda sprzedac bo tylko na tym strace wiec gra jako drugi zestaw w sypialni. Advance kupilem bo mi sie podoba z wygladu i jak bylem maly to zawsze chcialem miec duza koncowke ze wskazowkami no to mam, a NAD kupilem za 1100 zl wiec takiej okazji nie moglem przepuscic. Mam nadzieje ze zaspokoilem twoja ciekawosc

9 godzin temu, hyde napisał:

Focal Chora lub Aria. Wiele osób poleca właśnie Arie.

Audio Physic 8 Classic i wszystkie modele w górę. Może też Opera grand mezza. Wszystko w przedziale ok 10 tys. Elaca Carina też bym nie skreślał 🙂

Masz na mysli ELAC Carina FS247.4? bo takie moge kupic za rozsadne pieniadze 

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Posłuchaj koniecznie Monitor Audio Silver 500 lub Focal Aria 936. Focal Aria zapewnią szybsze brzmienie i lepszą kontrolę basu. MA zagrają delikatnie głębiej i detaliczniej na górze. 
Wspomniane Audio Physic Classic 8 także warto odsłuchać, może nie jest to tak detaliczne brzmienie jak MA czy Focal ale na pewno zagrają bogatszą średnicą i lepszą stereofonią. 

Zapraszam do kontaktu. 

Monitor Audio bardzo mnie ciekawia tylko nurtuje mnie fakt czy to nie bedze downgrade,  mam na mysli ze teraz nam MA Gold a to jest przeciez wyzsza seria ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze się wtrącić. Nie znam co prawda Twoich kolumn ale po przeczytaniu Twoich preferencji być może trop z focalami aria nie jest zły. Te kolumny rzeczywiście mają kopa i być może dadzą Ci to czego brakuje Ci obecnie. Ja co prawda nie lubię tego typu grania ale być może Tobie będzie odpowiadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna, wyraźnie zaznaczona góra. W miarę rozdzielcza. Mocny bas. Dla mnie za mało środka. Aczkolwiek każdy (jak to w audio) może odebrać je inaczej. 

Miałem przez kilka lat zensory 5, które wg mnie grały raczej ciepło. A dla kogoś innego grały V-ka. Także jak widać brzmienie odbiera na swój sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

Jasna, wyraźnie zaznaczona góra. W miarę rozdzielcza. Mocny bas. Dla mnie za mało środka. Aczkolwiek każdy (jak to w audio) może odebrać je inaczej. 

Miałem przez kilka lat zensory 5, które wg mnie grały raczej ciepło. A dla kogoś innego grały V-ka. Także jak widać brzmienie odbiera na swój sposób.

Chyba wlasnie takiego brzmienia szukam, czas odsluchac Focal. Dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś jeszcze dodać. Warto może też zwrócić uwagę na kolumny audiovector QR, które moim zdaniem grają odrobinę delikatniej na górze, mimo wszystko bardzo rozdzielczo. Oczywiście są to moje subiektywne odczucia a Ty możesz je odebrać zupełnie inaczej 🙂. Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy przy wyborze kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, seba3002 napisał:

Jeśli mogę coś jeszcze dodać. Warto może też zwrócić uwagę na kolumny audiovector QR, które moim zdaniem grają odrobinę delikatniej na górze, mimo wszystko bardzo rozdzielczo. Oczywiście są to moje subiektywne odczucia a Ty możesz je odebrać zupełnie inaczej 🙂. Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy przy wyborze kolumn. 

masz na mysli model QR3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000 PLN za parę 🙂 ? To chyba bardzo atrakcyjna cena, zakładając że nowe kosztują w granicach 9000. W sumie nie wiem jak kształtują się ceny używanych kolumn tej marki ale tak niska cena jest dość podejrzana. To mało popularne kolumny na tym forum ale opinie mają raczej pozytywne. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, seba3002 napisał:

4000 PLN za parę 🙂 ? To chyba bardzo atrakcyjna cena, zakładając że nowe kosztują w granicach 9000. W sumie nie wiem jak kształtują się ceny używanych kolumn tej marki ale tak niska cena jest dość podejrzana. To mało popularne kolumny na tym forum ale opinie mają raczej pozytywne. 

maja pol roku, sa na gwarancji wiec z nimi wszystko ok. Musze brac w ciemno bo z racji braku czasu nie moge odebrac osobiscie. Nie wiem co robic, beda lepsse od moich monitor audio gold 200 4g?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpowiedź na pytanie czy dana konstrukcja jest lepsza czy gorsza to sprawa dość indywidualna. Wybierając swoje kolumny odsłuchałem jeszcze 2 inne w zbliżonej cenie. Wybrałem te, które odpowiadały MOIM GUSTOM najbardziej. Osobiście nie ryzykowałbym 4000 PLN  tylko dlatego, że komuś innemu te kolumny mogły się podobać. Z drugiej strony zawsze możesz je odsprzedać, być może nawet z zyskiem 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Moim zdaniem odpowiedź na pytanie czy dana konstrukcja jest lepsza czy gorsza to sprawa dość indywidualna. Wybierając swoje kolumny odsłuchałem jeszcze 2 inne w zbliżonej cenie. Wybrałem te, które odpowiadały MOIM GUSTOM najbardziej. Osobiście nie ryzykowałbym 4000 PLN  tylko dlatego, że komuś innemu te kolumny mogły się podobać. Z drugiej strony zawsze możesz je odsprzedać, być może nawet z zyskiem 🙂

mialem raczej na mysli czy ta konstrukcja jakoscia wykonania i brzmienia nie ustepuje MA. To ze jest ryzyko to wadoma sprawa. Chyba zaryzykuje, najwyzej bedziesz musial je odkupic haha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...