Skocz do zawartości

Kolumny, przejscie na nastepny level


Łukasz Lisiewicz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

24 minuty temu, DudasDudek napisał:

Nie rozumiem tego parcia na zmianę kolumn. Lepiej dobrać odpowiedni wzmacniacz do nich i oczywiście źródło, które czasem czyni cuda. 

Gdyby to wszystko było takie proste. Często zmiana jednego elementu niesie chęć zmiany kolejnego. Tak zwana pogoń za królikiem 😉

30 minut temu, DudasDudek napisał:

 Zwłaszcza że sugerowane kolumny to raczej skok w bok, jak nie w tył.

Tutaj akurat się zgodzę. W sumie budżet jest podobny więc jakiejś ogromnej przepaści bym się nie spodziewał. Ale wszystko w rękach autora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz Lisiewicz napisał:

Chyba wlasnie takiego brzmienia szukam, czas odsluchac Focal. Dzieki

Nie wiem czy ten Focal Cię za bardzo nie zmęczy. To jeśli szukasz w tym kierunku i chciałbyś wytrzymać dłużej z tymi głośnikami to popatrz na Monitor Audio 500 (trochę spokojniej na górze) lub B&W 603 (choć nie słuchałem jeszcze wersji anniversary)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, seba3002 napisał:

@Miras23, a co Cię drażniło w tych kolumnach? Szczerze powiedziawszy mi mniej do gustu przypadły focale aria.

to najlepsze kolumny jakie mialem, Brakuje wlasnie moze troche tego buum .kiedy slucham po cichu jest super ale jak czasami najdzie mnie ochota troche poszalec to chyba za malo maja mocy. Z wygladu tez mogly by troche wieksze byc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Łukasz Lisiewicz napisał:

to najlepsze kolumny jakie mialem, Brakuje wlasnie moze troche tego buum .kiedy slucham po cichu jest super ale jak czasami najdzie mnie ochota troche poszalec to chyba za malo maja mocy. Z wygladu tez mogly by troche wieksze byc

Jak chcesz uderzenia i tym bardziej, że słuchasz muzyki elektronicznej, to można by poważnie pomyśleć o muzycznym subwooferze. Wtedy na pewno będzie bum.

Niedawno ktoś dobierał właśnie wzmacniacz do Goldów 4G i znakomicie wypadł Roksan K3. Używany pewnie za 5k wyhaczysz. I zostanie kasy na jakiś streamer z prawdziwego zdarzenia (chyba że słuchasz głównie z CD, to odtwarzacz).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łukasz Lisiewicz napisał:

to najlepsze kolumny jakie mialem, Brakuje wlasnie moze troche tego buum .kiedy slucham po cichu jest super ale jak czasami najdzie mnie ochota troche poszalec to chyba za malo maja mocy. Z wygladu tez mogly by troche wieksze byc

i tutaj wychodzą gusta i guściki.

Odnoszę się do modelu QR5 i R3 Avantgarde. Nie wiem, jak można WYTRZYMAĆ z tymi głośniki dłużej niż jeden utwór. A zaznaczę, że elektronika towarzysząca, która tam stała to był ATOLL i T+A. Trzeba chyba spinać same "ciemności" aby jakoś to wyprostować, albo kochać kującą trąbkę w ucho...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Miras23 napisał:

i tutaj wychodzą gusta i guściki.

Odnoszę się do modelu QR5 i R3 Avantgarde. Nie wiem, jak można WYTRZYMAĆ z tymi głośniki dłużej niż jeden utwór. A zaznaczę, że elektronika towarzysząca, która tam stała to był ATOLL i T+A. Trzeba chyba spinać same "ciemności" aby jakoś to wyprostować, albo kochać kującą trąbkę w ucho...

Ja niestety na audiovector jazzu nie słuchałem 🙂. Aczkolwiek po przesiadce z Zensorów na Dali Mentory (które mają wstęgę) też miałem wrażenie, że trąbka tnie trochę po uszach. Może było to spowodowane tym, że zensory były raczej ciemnymi kolumnami i nie miały zbyt wyeksponowanej góry. Dziś, po 2 miesiącach słuchania mentorów nie mam już tego wrażenia. Wszystko jest zatem być może kwestią upodobań i porównań do tego, czego słuchamy na codzień. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Ja niestety na audiovector jazzu nie słuchałem 🙂. Aczkolwiek po przesiadce z Zensorów na Dali Mentory (które mają wstęgę) też miałem wrażenie, że trąbka tnie trochę po uszach. Może było to spowodowane tym, że zensory były raczej ciemnymi kolumnami i nie miały zbyt wyeksponowanej góry. Dziś, po 2 miesiącach słuchania mentorów nie mam już tego wrażenia. Wszystko jest zatem być może kwestią upodobań i porównań do tego, czego słuchamy na codzień. 

Musisz wziąć pod uwagę, że już się przyzwyczaiłeś i oswoiłeś z tą "sytuacją"-czyli w tym przypadku charakterem swoich głośników. Obiektywnie wystarczy podczas prezentacji w salonie, postawić jasne i ciemne głośniki, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, z którymi wytrzymam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem swoje stare kolumny z nowymi. Rozdzielczość i stereofonia to to czego mi brakowało w Zensorach. Obawiałem się trochę (po lekturze forum🤪), że ta rozdzielczość może być na dłuższą metę zbyt drażniącą. Jak się jednak okazała moje kolumienki są rozdzielcze ale nie krzykliwe (tak odebrałem focale aria) i moje obawy okazały się niesłuszne. Nie wiem jak grałyby u mnie audiovectory ale wg w salonie grały "przyjemniej" niż arie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam że Focale autorowi wątku nie podejdą, miałem kiedyś Chorus 826 i z basem była bieda oj bieda, nie sądzę żeby Arie w tym względzie były lepsze. Nada bym zdecydowanie zostawił to świetny uniwersalny wzmacniacz, gra gęsto i mocno basem i średnicą, góra neutralna, wybitna detaliczność jak za tę kasę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Porównywałem swoje stare kolumny z nowymi. Rozdzielczość i stereofonia to to czego mi brakowało w Zensorach. Obawiałem się trochę (po lekturze forum🤪), że ta rozdzielczość może być na dłuższą metę zbyt drażniącą. Jak się jednak okazała moje kolumienki są rozdzielcze ale nie krzykliwe (tak odebrałem focale aria) i moje obawy okazały się niesłuszne. Nie wiem jak grałyby u mnie audiovectory ale wg w salonie grały "przyjemniej" niż arie. 

A z jaką elektroniką słuchałeś Arii? Oraz jak wygląda akustycznie Twoje pomieszczenie? Ja tak doceniłem głośniki B&W 603 z elektroniką Electrocompanieta w dobrym pomieszczeniu akustycznie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czasem przeszkodą w tym żeby głośniki rozwinęły się i pokazały co potrafią jest elektronika chyba nie? Niektóre kolumny ze słabym wzmakiem zagrają średnio a jak przyłoży coś z potężną mocą to się okazuje że nawet po cichu grają dużo dużo lepiej.  @Miras23 do mnie na przyklad zupełnie nie przemawiają B&W. Słuchałem takich w moim budżecie jak kupowałem R900 i jeszcze takich co kosztowały więcej. zupełnie nie mój styl grania, nie tego szukam w muzyce - ale wiem że to super firma z olbrzymimi tradycjami itd.. a na odsłuchu grały z dobrą elektroniką. Czyli tak jak pisałeś „guściki”. Oczywiście tez nie neguje że z jakimś wzmacniaczem zagrają tak że mi szczena opadnie 🙂

Może nawet z Elektrocomp.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Łukasz Lisiewicz napisał:

Masz na mysli ELAC Carina FS247.4? bo takie moge kupic za rozsadne pieniadze 

Tak właśnie o te. Warto posłuchać. Ja wiem że chciałbym je mieć jako drugi zestaw 🙂 Myślę że Twojemu NAD by przypasowały🙂👍

Edytowano przez hyde
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Audio Physic nie da Ci takiej potęgi grania o którą ci chodzi. To raczej kolumny do słuchania muzykalnego.

Ale Focal Aria tak i Fyne F 502 tak. . Oprócz nich do wspomnianego Nada polecał bym sprawdzić Heco ale Revolution 7. Tutaj zamulenia nie uświadczysz. Ewentualnie używane Magnat Quantum 1009s. Znakomite kolumny.

Zapraszam Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Miras23 napisał:

A z jaką elektroniką słuchałeś Arii? Oraz jak wygląda akustycznie Twoje pomieszczenie? Ja tak doceniłem głośniki B&W 603 z elektroniką Electrocompanieta w dobrym pomieszczeniu akustycznie :)

Za pierwszym razem z Cambridge cx80. Ale to był taki "niezobowiązujący" odsłuch więc nie przywiazywalem wagi do niego. Za drugim - z moim Cambridge one. Pomieszczenie to salka w salonie średnio zaadoptowana akustycznie. Gdyby to były moje pierwsze kolumny to pewnie bym je wziął bo jednak wrażenie przy pierwszym odsłuchu potrafią zrobić 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hyde napisał:

Tak właśnie o te. Warto posłuchać. Ja wiem że chciałbym je mieć jako drugi zestaw 🙂 Myślę że Twojemu NAD by przypasowały🙂👍

z odsluchem ciezko musze 150 km jechac, nie wiem czy warto. Czy one maja odpowiedniego kopa? Z wygladu sa troche male 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to moje ogłoszenie. Grandy są duże i ciężkie , oddzielna komora na dwie basowe dwudziestki , dwa bas refleksy. obudowa nie ma kątów prostych, by zniwelować odbicia , nawet góra kolumny jest w lekkim łuku, by żona nie mogła postawić np. kwiatka :). Średniotonowe i wysokotonowy / Scan-speak i Vifa / są przesunięte względem osi pionowej kolumny co powoduje podział na lewą i prawą / oznaczenia na nalepkach przy terminalach głośnikowych/. Grały u mnie swego czasu z NAD-em 3100 i nie narzekałem , mocy wystarczyło do napędzenia mimo , że miał 2 x 60W. Jak dla mnie wspaniale prezentują całe pasmo naturalnie , z domieszką ciepła , wysokie nie kłują w uszy.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...