Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do mam nadzieję 3k


Slavkovc

Recommended Posts

Witam

Ostatnio po rodzinie zakupiłem używane głośniki NHT Super zero oraz REL T5i. Słuchałem ten zestaw na Heglu h90 zanim go zakupiłem. Moim zdaniem grało to super i byłem pod sporym wrażeniem. Niestety u mnie mam starusieńki amplituner Yamahy. Chciał bym coś zmienić. Patrzyłem na Nada C338. Fajnie w tych czasach mieć dostęp prze wifi czy bluta do wzmaka i puszczać muzyczkę z telefonu, ale posiadam sporo płyt cd i to nie jest moim priorytetem. Niestety przed wczoraj do śmieci poszedł mój odtwarzacz cd, więc takowy też bym potrzebował. Widziałem na pewnej stronie cd też nada C538. Teoretycznie, ostatecznie mam konsolę która może być użyta jako sam napęd. 

Co do wzmacniacza, to moje oczy padły na ten model, ponieważ ma sporo wejść a u mnie jest i telewizor i konsola no i cd (był i mam nadzieję że wróci 😀 ). O C338 już chwilę poczytałem, więc jakiś obraz mam, ale nie jestem obeznany w tym temacie za bardzo więc nie wiem co można by tutaj wybrać innego. Dodatkowo wiem że są spece którzy się tyle osłuchali, że wiedzą czy dany sprzęt będzie się dobrze parował. Pozdrawiam

A może cambridge CXA60?

Edytowano przez Slavkovc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli podobało Ci się połączenie z Heglem H90 to NAD C338 powinien także przypaść Ci do gustu. Jest to jaśniejsze brzmienie z mnóstwem szczegółów i szybkim basem. Oczywiście nie będzie to taka kultura brzmienia jak w przypadku H90 ale powinno być dobrze. 
W zakładanym budżecie masz jeszcze Audiolab 6000a, który zapewni nieco cieplejszy charakter brzmienia z bardzo dobrą dynamiką. Zyskasz nieco szerszą scenę dźwiękową i lepsza lokalizację. Masz DACa oraz moduł bluetooth. Jeśli byś chciał wykorzystać zasoby sieci to wystarczy dokupić Chromecast Audio i po problemie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cambridge CXA60 lub 61 to trochę inny charakter będzie? Bo w sumie tak czytając i oglądając coraz bardziej się przestawiałem na taką opcję. Fakt budżet większy, ale co roku się nie kupuje:) A jeszcze przy okazji zadam jedno pytanko. Bo taki cambridge ma DACa więc rozumiem że napęd CD to tylko transport, czyli może być cokolwiek? Bo widzę że Cambridge ma 3 cd i kupując wzmacniacz, wolał bym dołożyć do niego i zakupić tańszy CD. A was akurat polecił mi osobnik który sprzedał mi głośniki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co posiadam prawie już dwudziestoletni amplituner RX-V459. Słuchając tego Hegla byłem pod wrażeniem dynamiki. Po prostu wszedłem, posłuchałem i było WOW. Hegla nie kupię bo za drogi. Ale chciałbym w domu też mieć WOW :) Ten amplituner też gra, i nie mogę powiedzieć że jest całkowite dno. Poprawiło się jak wstawiłem zestaw głośników w/w.  Ale czas już coś zmienić, bo to mi przypomina o moim wieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zdecydowałem się na audiolaba 6000a. Już stoi, gra. Mój Rel dostał drugie życie :) Inny rodzaj dźwięku niż ze starego amplitunera. Czy było by lepiej na czymś innym? Nie wiem i w sumie nie będę się już nad tym rozczulał. Polecono mi go, kupiłem podłączyłem i jestem zadowolony. Podziękowania dla p. Szymona z Q21. Przyjemna konkretna rozmowa i szybka decyzja :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...