Skocz do zawartości

Heco Aurora 1000 Vs Stx Electrino 500


tede80

Recommended Posts

Cześć,
Obie kolumny będą na pewno dobrym rozwiązaniem w takim metrażu ale brzmią odmiennie. STX Electrino 500 to większa dynamika i szybszy charakter brzmienia. Heco Aurora 1000 to większa muzykalność, łagodniejsza góra i szersza prezentacja sceny dźwiękowej. Na pewno bliżej jest Electrino 500 do dźwięku 250. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Draconian napisał:

podejrzewam że z Aurorami jest podobnie

Osobiście dla mnie Aurora 1000 to jedna z kolumn z najbardziej zróżnicowanym i rozdzielczym basem jakiej słuchałem (w tym przedziale cenowym ) W odpowiednio dużym pomieszczeniu gra bardzo fajnie. To potężna kolumna i potrzebuje miejsca i według mnie tez musi być odpowiednio napędzona.

Ciekawy jestem w jakim pomieszczeniu słuchałeś ?

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Draconian napisał:

Porównywałem kiedyś Heco Music Style 900 i 1000 i te mniejsze grały zdecydowanie lepiej, na 1000 bas mulił niemiłosiernie, podejrzewam że z Aurorami jest podobnie

Bo miałeś słaby wzmacniacz. Pisałem o tym kilkukrotnie. 1000ki wymagają znacznie wydajniejszej elektroniki. Bo inaczej grają tak samo lub gorzej od 700/900.

Tutaj mamy amplituner kina. Moim zdaniem jesli kino zostaje to może warto dołożyć suba albo drugiego suba a nie wymieniać kolumny?

A jeżeli słuchasz na tym muzyki to zarówno STX 500 jak I Aurora 1000 przy tym amplitunerze w stereo zagrają tak sobie.

Troche patowa sytuacja.

Łatwo doradzać wymianę ale tu nie do końca o to chodzi.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2020 o 21:42, Inferno napisał:

Osobiście dla mnie Aurora 1000 to jedna z kolumn z najbardziej zróżnicowanym i rozdzielczym basem jakiej słuchałem (w tym przedziale cenowym ) W odpowiednio dużym pomieszczeniu gra bardzo fajnie. To potężna kolumna i potrzebuje miejsca i według mnie tez musi być odpowiednio napędzona.

Ciekawy jestem w jakim pomieszczeniu słuchałeś ?

 

Dnia 23.11.2020 o 06:55, S4Home napisał:

Bo miałeś słaby wzmacniacz. Pisałem o tym kilkukrotnie. 1000ki wymagają znacznie wydajniejszej elektroniki. Bo inaczej grają tak samo lub gorzej od 700/900.

Tutaj mamy amplituner kina. Moim zdaniem jesli kino zostaje to może warto dołożyć suba albo drugiego suba a nie wymieniać kolumny?

A jeżeli słuchasz na tym muzyki to zarówno STX 500 jak I Aurora 1000 przy tym amplitunerze w stereo zagrają tak sobie.

Troche patowa sytuacja.

Łatwo doradzać wymianę ale tu nie do końca o to chodzi.

Piotr

pomieszczenie ok 30m wzmak to był Denon jakiśwyższy model

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Draconian napisał:

 

pomieszczenie ok 30m wzmak to był Denon jakiśwyższy model

Heco aurora 1000 świetne kolumny u mnie grały w salonie 35m2 nie ma co porównywać do 700tek. Ja mialem połączone z cxa80. Nie miałem żadnych problemów z basem fajna swoboda grania . 

Myślę że problem leży gdzie indziej  akustyka itp 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ars_Poland napisał:

Heco aurora 1000 świetne kolumny u mnie grały w salonie 35m2 nie ma co porównywać do 700tek. Ja mialem połączone z cxa80. Nie miałem żadnych problemów z basem fajna swoboda grania . 

Myślę że problem leży gdzie indziej  akustyka itp 

Ja mam cxa80,i ayrorki 700,pomieszczenie 38m,i nawet daja rade jak gram na godzinie 10 to w calym domu juz slychac dzwiek,ale w glowie mi siedzi wymiana kolumn  na cos jednak lepszego do tego cxa,i tak sobie mysle nad kef Q950,co sadzicie o takim polaczeniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ars_Poland napisał:

Heco aurora 1000 świetne kolumny u mnie grały w salonie 35m2 nie ma co porównywać do 700tek. Ja mialem połączone z cxa80. Nie miałem żadnych problemów z basem fajna swoboda grania . 

Myślę że problem leży gdzie indziej  akustyka itp 

Myślę, że to raczej kwestia repertuaru, słucham cięższych gatunków muzycznych i niestety ale przy podwójnej stopie było błoto ale w lżejszej muzyce nie przeczę że może być lepiej, mniejsze głośniki były po prostu szybsze i tyle. Pamiętajmy że duże kolumny trójdrożne wymagają już sporych nakładów finansowych aby to wszystko miało sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...