Skocz do zawartości

Denon Audyssey i Fyne Audio F501- problem z kalibracją


hopa

Recommended Posts

Mailem kable z chinskiej miedzi beztlenowej ktora nie dała sie lutowwac po roku. Tego nie uwzględniam. Tak, wymiana takich kabli moze pomóc.

Ale na co mi 1.5m przewodu za 500zł skoro w kolnmie jest metr  cienkiego badziewia

Po co wymyslne zaciski na zewnatrz jak w srodku przy glosnikach sa złaczki jak w pralce

Skoro producent do srodka kolumien za 15 000 pakuje cos takiego to znaczy ze wie ze to nic nie zmienia. Bo wydaje mi sie ze mimo wszystko chciałby aby jego kolumnu grały jak najlepiej.

Czlowiek to niby rozumne zwierze, ale i tak jest jak leming, wyjdzie grupa na ulicę, jeden krzyknie "je... ...." a reszta tez zacznie krzyczeć i jeszcze w to uwierzy co krzyczy.

Dzieki Tadekk55 za wklejki i link

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kenobi napisał:

Czemu Japończycy,?  podobnej klasy yamahy , denony, sony i pioneery wypluwają te 100w lub wiecej w stereo, a tu kazde onkyo zacina się na 50W, tylo co moja miniwieza sony spdzed 30lat która nie opusciła ani jednej dyskoteki klasowej

To czemu Onkyo gra mocniej, żywiej od Denona, Pioneera czy Sony ktory ma dwu krotnie większą moc?

Skoro jesteś elektronikiem to jeszcze bardziej niż pojęcie "jakość" zdziwi Cie że moc nie idzie tutaj razem z jakości  :)

Podziękuj koledze tadek że tak dobrze podszedł do tematu. EDIT: widzę że poszło.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisalem ze Moc przeklada sie na jakosć, ale THD, szumy, pasmo, rez wewnetrzna już tak.

Co do mocy to po prostu nie rozumiem czemu oba testowane na audio.com.pl onkyo po przekroczeniu 50W THD przekracza 1%  i nadal idzie mocno w górę.

Z tym graniem dynamicznyn czy żywszym to tez jeszcze zdąze sprawdzić, na pewno mnie czekają dwa zakupy wiec beda 3 grajki do porownania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2021 o 16:18, tadekk55 napisał:

Panie.. ale od kiedy to moc ma znaczenie? .. chcesz moc? kup :)

https://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i9037,crown,crown-xti-1002.html

Jakość dźwięku 656 a rz810 to przepaść to ile który ma mocy nie ma dużego znaczenia i nie przełoży się na lepszą jakość, nie kupuje się wzmacniacza dla mocy i dlatego że ma dużo wat.

Pamiętaj że wzmacniacze są robione w różnych klasach i producenci nie zawsze się chwalą w jakiej został zrobionej klasie albo tworzą swoje klasy :)

Yamaha RX-V483

XTI to raczej kiepski wybór tutaj, ale XLS z Drivecore w podobnych kolumnach - Tannoy 6F XT- sprawdza się super. 

Co do autora wątku - faktycznie, apka (btw na apple jest nieco tansza) rozwiązałby Ci problem w nowszym Denonie. Audyssey MultEQ XT32 jest w x2700h, to jest inna wersja.


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kenobi napisał:

Co do mocy to po prostu nie rozumiem czemu oba testowane na audio.com.pl onkyo po przekroczeniu 50W THD przekracza 1%  i nadal idzie mocno w górę.

Bo to sa testy w laboratorium. Przy dzwieku Jednostajnym. Sonusoidzie. Nie do uzyskania w klasycznym graniu.

6 godzin temu, Tenfilip napisał:

Audyssey MultEQ XT32 jest w x2700h

NIE

W modelu 2700 jest Audyssey MultEQ XT to nie jest to samo co XT32!

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tenfilip napisał:

XTI to raczej kiepski wybór tutaj, ale XLS z Drivecore w podobnych kolumnach - Tannoy 6F XT- sprawdza się super. 

To nie była propozycja tylko pokazanie jaką można mieć moc za jaką cenę 😛  ja swoje paczki chyba też wymienię na 6F XT.

A przypomnij z czym masz połączonego tego crowna?

 

Edytowano przez tadekk55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tadekk55 napisał:

To nie była propozycja tylko pokazanie jaką można mieć moc za jaką cenę 😛  ja swoje paczki chyba też wymienię na 6F XT.

A przypomnij z czym masz połączonego tego crowna?

 

Shield tv/Chromecast 3 -> Denon x3500h ->
                                                                        2x Neutrik NA2M D2B TX -> Crown XLS 2500 stereo -> 2x Tannoy 6F XT
                                                                        1x Neutrik NA2M D2B TX -> Crown XLS 1500 bridge -> Tannoy XT C
                                                                        2x Kef E301
                                                                        2x JBL Control 1 (atmos)
                                                                        Dali e12f
A z czego chcesz się przesiąść? 

Edytowano przez Tenfilip
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tadekk55 napisał:

Z Heco ms 900 + RZ810, pomieszczenie jest ciężkie akustycznie jeśli chodzi o bas heco mają go dużo coś bardziej zwinnego bym teraz chciał.

Te XT 6F powinny w ciemno zaspokoić moje oczekiwania...

A nie myslales, zeby odciac heco powyzej 80 Hz i sprobowac dobrze ustawic subwoofer? Tak czy siak, te Tannoye sa bardzo fajne i raczej sie nie zawiedziesz. Moim zdaniem, są dużo ładniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tenfilip napisał:

Dzięki, widocznie na https://www.hfc.com.pl/test/4451,denon-avr-x2700h.html piszą bzdury. To może warto pomyśleć np. o x3500h, starszy ale ma taką korekcje. O ile to coś zmieni ;)

Prawdę mówiąc to się czasem zastanawiam czy tam wogole jakiś test robią. Przepisują materiały z różnych miejsc. Tak to przy najmniej wygląda. Jeden z gorszych źródeł informacji.

Tylko xt6f będą bardziej zwinne ale bas będą miały mniejszy. Może wyższe heco po prostu? Elementa?

3500 fajny model / 3600 także.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tadekk55 napisał:

Kiedyś słuchałem Mercury 7.4 ale nie kupiłem ze względu na wygląd grały super, XT podobają mi się bardziej ale wtedy gdy kupowałem heco 900 za 2200zł nowe to nie śniłem że wydam x2-3 więcej.

No mi te nowe Tannoye wyszly niewiele wiecej, ale to faktycznie była grubsza promka. Pewnie też bym kupił coś tańszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...