Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 1500-2000zł


elvis666master

Recommended Posts

Cześć, jako, że jestem świeży w temacie chciałbym was prosić o pomoc. Czy możliwe jest skomponowanie zestawu grającego w granicach cenowych do 1500, no góra 2000 zł? Na czym mi zależy:

1. Zestaw ma być podłączony do telewizora ale funkcja kina domowego nie będzie jego główna funkcją. Myślę, że proporcja będzie wyglądała 65/35 na korzyść słuchania muzyki. 

2. W planach jest podłączenie 2-ch głośników i być może w przyszłości rozbudowa o subwoofer. Raczej nie będę miał możliwości stworzenia systemu 5.1. W związku z tym dodatkowe pytanie, czy z amplitunerów 5.1 można korzystać jako stereo a późnej je rozbudowywać czy od razu mieć 6 głośników? 

3. Zależy mi żeby amplituner miał możliwość połączenia przez bluetooth bo często słucham muzyki z telefonu (tidal i te sprawy). 

4. Nie wiem czy hdmi w takich wypadkach jest niezbędne ale planuje połączyć do tego jeszcze ps4 które jest aktualnie podłączony do telewizora. 

Myślę że to tyle. Pewnie to niemożliwe i spotkam się tylko z krótkimi odpowiedziami nie, ale i tak z góry dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jak duży jest pokój w którym ma stać sprzęt Audio, rodzaj słuchanej muzyki.

1 godzinę temu, elvis666master napisał:

Czy możliwe jest skomponowanie zestawu grającego w granicach cenowych do 1500, no góra 2000 zł?

Jak najbardziej jest to możliwe, uwierz mi że nawet będzie to grało bardzo przyzwoicie 😉 

Inne twoje pytania typu czy Amplituner 5.1 nadaje się do słuchania muzyki, oraz bluetooth do Tidal itp. Amplituner KD nadaje się od biedy do muzyki ale on jest skonstruowany pod film! Bluetooth nie jest najlepszym transportem muzyki! 

Moim zdaniem patrząc na twój budżet powinieneś iść w Stereo, a dokładniej w mały wzmacniacz Smsl Q5 Pro on świetnie sprawdzi się w twojej konfiguracji podłączysz TV ( jakie ma gniazda)  zamiast bluetooth zdecydowanie lepiej Google Chromecast Audio obsłuży radio internetowe, przesyłanie muzyki z telefonu z Androidem, serwisy streamingowe Tidal, Spotify, odtwarzanie muzyki przez sieć lokalną z serwera DLNA. PS4 przez HDMI do TV 

Q5 na Ali 380zł, Chromecast Audio na Allegro 110zł reszta na używane kolumny, nowych zwyczajnie w tym budżecie nie opłaca się kupować. 

Pozdrawiam

PS. Używam w/w wzmacniacza jestem z niego bardzo zadowolony 👍

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma około 19 metrów kwadratowych. 😁

Chciałbym i muzykę i filmy ale jednak bardziej zależy mi na muzyce. Powiem szczerze mam playlistę na Tidalu tworzoną od lat i z tego co wiem to nie ma możliwości przeniesienia jej do innych aplikacji (no chyba że się mylę). 

Wiem, że bluetooth nie jest najlepszy, jednak na chwilę obecną raczej wygodny. 

Jakie używane kolumny jeśli można? Nie znam się na tym 🙂

P. S. Zapomniałem wspomnieć, że zależy mi na radiu. 

Edytowano przez elvis666master
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam nadzieję, że autor watką się nie obrazi jak się podepnę. Ponieważ szukam w bardzo podobnych kryteriach. Propozycja smls q5 pro + chromecast wydaje się ok, ale mam jedną wątpliwość (jak to na amatora ;)) Jak podłączyć do wzmacniacza kilka źródeł bez ręcznego przepinania kabli. Jeśli chcielibyśmy wykorzystać wyjście optyczne z telewizora i chromecasta? Można by oczywiście użyć innych wejść jak aux czy coaxial tylko czy to nie odbędzie się kosztem jakości dźwięku? 

Może są polecane podobne wzmaciancze z większą ilością wejść, bo już o takim udogodnieniu jak hdmi z arc nie ma co marzyć w tych budżetach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast Audio jest urządzeniem do streamingu muzyki jeżeli masz Tidal na telefonie zamiast bluetooth puszczasz przez CA radio internetowe też. Telefon działa jak pilot 😉 

Poczytaj o CA

Kolumny różne są go niego podpinane Kef Q350, Magnat Quantum 673/753, Monitor Audio Rhodius, ja używam z Elac Bs 123. 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-kef-q300-podstawy-kolumny-stereo-podstawkowe-gwarancja-CID99-IDHs27j.html 

28 minut temu, Gryfny napisał:

Jak podłączyć do wzmacniacza kilka źródeł bez ręcznego przepinania kabli. Jeśli chcielibyśmy wykorzystać wyjście optyczne z telewizora i chromecasta? 

Tutaj jest potrzebny switch optyczny 

https://a.aliexpress.com/_BPAiBz

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
jeśli stawiałbyś na system stereo to Topping MX3 + Pylon Audio Pearl 25 byłby bardzo dobrym rozwiązaniem. W przyszłości będziesz mogł dokupić subwoofer aby uzyskać potężniejszą podstawę basową, która przyda się w przypadku oglądania filmów. Topping + Pylon to brzmienie dynamiczne z szybkim basem i dużym napowietrzeniem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...