Skocz do zawartości

CXA60 z Dynaudio Emit 20 pytanie do znawców.


castel

Recommended Posts

Witam.

Osłuchałem się już trochę z moim zestawem i od jakiegoś czasu zacząłem jakoś inaczej słyszeć,coś mi delikatnie nie podchodzi ,a konkretnie w górnych rejestrach jest jakoś jazgotliwie,pojawia się ostrość w dźwięku,najbardziej odczuwalna w głośnym odsłuchu.Możecie coś doradzić 

Przewody Cardas 101 ,źródło na ten czas to tylko Chromecast Audio:)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, 1Ender napisał:

Zmieniłbym wzmacniacz lub kolumny.

Co chcesz zostawić?

Jaki masz budżet? Jak duży pokój? Jakiej muzy słuchasz? 

Pozdrawiam 

Nie wiem może wzmacniacz zmienię,myślałem o kablach, ale czy one dużo wniosą?

Pokój 20m w kwadracie, muza wszystko oprócz metalu i disco polo .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji Chromecast nie gra ostro. W porównaniu z maliną z Digione, którą też mam - Chromecast gra wiadomo, mniej detalicznie, ale wrażenie jest że łagodniej. Wejdź jeszcze w ustawienia Chromecast, masz tam taki prosty korektor: bass i treble i przesuń delikatnie suwaczek treble w lewo i zobacz. Dynaudio wg mojej wiedzy nie grają ostro, raczej spójnie bez wyeksponowania góry. Za to wg forumowej wiedzy (nie moich osobistych doświadczeń) Cambridge jest po jaśniejszej stronie i możliwe, że to on dokłada od siebie. Ale generalnie ten zestaw nie jest z tych, które na pierwszy rzut oka będzie grał ostro, moim zdaniem kolumny i wzmacniacz pasują do siebie. Kable Cardas też raczej nie psują niczego. Tylko nie wpadnij czasem na pomysł by zmienić kable na niby cieplejsze czyli Melodika Purple. Z moich doświadczeń bardzo zamulają nie ocieplają. Stracisz detaliczność grania, rzucisz koc na kolumny w przenośni. Spróbuj korekcji w Chromecast i jeśli masz kolumny skierowane do środka, na słuchacza to trochę je odkręć do zewnątrz, powinno trochę poprawić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Cardas 101 to najostrzejszy kabel ze stajni Cardasa ale i tak nie można powiedzieć, że jest to faktycznie jasne brzmienie ;). Problemu doszukiwałbym się we wzmacniaczu, który ma tendencję do wyostrzania wyższej średnicy i góry. Tutaj rozwiązaniem mógłby być Vincent SV500, który dociąży brzmienie i zapewni dynamikę na odpowiednim poziomie. Z hybryd masz jeszcze Magnat MR780 ale będzie to dźwięk mniej rozdzielczy w porównaniu do Vincenta. ALternatywą może się okazać Audiolab 6000a, który zapewni muzykalne brzmienie z szeroką prezentacją sceny dźwiękowej. 

Chromecast Audio nie jest szczytem możliwości, a jedynie początkiem drogi ale tutaj problemu raczej nie ma jeśli chodzi o górę i jazgot. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w tym połączeniu celowałbym raczej w zmianę wzmacniacza. Ani kolumny ani te przewody nie eksponują mocno góry. Rozejrzyj się za Audiolabem 6000A lub Cyrusem One HD, może Nad z serii Bee ( na przykład 356Bee ) posłuchaj w swoim systemie. Myślę, że taka zmiana powinna przynieść oczekiwaną zmianę.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tym tygodniu wypożyczone dynaudio emit m20 połączone z Cyrusem one i w żadnym wypadku nie mogę powiedzieć, żeby te kolumny grały ostro 🙂. To raczej ciepło grające kolumny z dobrym aczkolwiek niezbyt konturowym basem. Jeśli masz problem z góra pasma proponuję zacząć od przetestowania innego wzmacniacza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JaZz napisał:

 

@castel samo szersze ustawienie kąta sprawi że góra nie będzie taka dokuczliwa, ale środek również może na tym ucierpeć. Spróbuj. 

Później spróbuj złagodzić ją kabelkiem. 

Jak będziesz chciał się pozbyć tego cxa60 daj znać może się dogadamy :D

Dziękuję za wszystkie rady, ale wzmachol już  sprzedany, teraz rozmyślam co dalej:)

Jeszcze kabelki mam do sprzedania. 

Edytowano przez castel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2020 o 05:13, Wito76 napisał:

Z moich obserwacji Chromecast nie gra ostro. W porównaniu z maliną z Digione, którą też mam - Chromecast gra wiadomo, mniej detalicznie, ale wrażenie jest że łagodniej. Wejdź jeszcze w ustawienia Chromecast, masz tam taki prosty korektor: bass i treble i przesuń delikatnie suwaczek treble w lewo i zobacz. Dynaudio wg mojej wiedzy nie grają ostro, raczej spójnie bez wyeksponowania góry. Za to wg forumowej wiedzy (nie moich osobistych doświadczeń) Cambridge jest po jaśniejszej stronie i możliwe, że to on dokłada od siebie. Ale generalnie ten zestaw nie jest z tych, które na pierwszy rzut oka będzie grał ostro, moim zdaniem kolumny i wzmacniacz pasują do siebie. Kable Cardas też raczej nie psują niczego. Tylko nie wpadnij czasem na pomysł by zmienić kable na niby cieplejsze czyli Melodika Purple. Z moich doświadczeń bardzo zamulają nie ocieplają. Stracisz detaliczność grania, rzucisz koc na kolumny w przenośni. Spróbuj korekcji w Chromecast i jeśli masz kolumny skierowane do środka, na słuchacza to trochę je odkręć do zewnątrz, powinno trochę poprawić. 

Czyli ze nie sprobowales "dobrej rady" kolegi Wito??? Tylko sprzedales??? A co jesli wina leżała po stronie zmian ustawien i z kolejnym bedzie to samo...? Nie rozumiem takich Twoich dziwnych ruchów... :/ bo teraz to juz.....

5 minut temu, castel napisał:

Dziękuję za wszystkie rady, ale wzmachol już  sprzedany, teraz rozmyślam co dalej:)

Co z tą korekcja w chromie? Sprawdziles??

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czyli ze nie sprobowales "dobrej rady" kolegi Wito??? Tylko sprzedales??? A co jesli wina leżała po stronie zmian ustawien i z kolejnym bedzie to samo...? Nie rozumiem takich Twoich dziwnych ruchów... :/ bo teraz to juz.....

 

Próbowałem wszystkiego co mogłem, ale niestety mi nie pasuje i tyle, co się czepiasz:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, dawno nie słuchałem, ale nie jest jakiś agresywny ten korektor. Jeszcze jeden ze sposobów to podniesienie trochę przodu kolumn do góry, nawet do 1cm,tak żeby patrzyły trochę w sufit. Musisz popróbować. Ale z tego co czytam będzie nowy wzmacniacz to i pewnie problemy się skończą.

... A zaczną inne..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...