Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1.4 w 23m2 czy ma to sens?


Bart44

Recommended Posts

Witam, jestem Bartek.

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu kina domowego. Sercem kina będzie Denon avr3600h który już posiadam.

Chciałbym aby w pokoju znajdowało się zestawienie 5. 1.4 tylko nie wiem czy ma to sens w pomieszczeniu które ma 23 m2.

Poniżej rysunek pokoju. Nie umiem inaczej załączyć. 

https://iv.pl/image/GtUvYgB

Pokój 4,5x5,2m kanapa na całej ścianie 4,5m.

Na przykładzie głośników marki klipisch mam pytanie o rozmieszczenie głośników sourandowych. Czy przy takim ustawieniu kanapy jest sens ładować kolumny RP402S na bok lub tył kanapy. Czy wystarczające bedą RP140D w rogu skierowane do środka kanapy? Czyli z dipole/bipole czy ścienny?

Kanapę mogę odsunąć 20cm od tylnej ściany jeśli będzie to miało wpływ na lepszą jakość wybierając pomiędzy tymi dwoma rodzajami głośników.

Drugie pytanie mam odnośnie atmosów. Czy sprawdza się w takim małym pomieszczeniu. W planach mam parę na frontowej ścianie pod sufitem oraz dwa kolejne na suficie metr przed kanapą. 

Co wy na to?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że w długim pomieszczeniu będziesz miał problem uzyskać przyzwoite efekty stereo, a co dopiero dźwięk przestrzenny.

Przy jednym końcu pokoju masz kanapę. Przy drugim jest biurko i drzwi balkonowe, więc kolumn też nie postawisz w narożnikach.

Obawiam się, że jeśli dasz tam kolumny rozstawione na dwa metry, to pięć metrów od nich wszystko zleje się w jedno źródło dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co powiecie na temat sourandów? Na boki lub tył czy do rogu? Pytam o obecny stan i jak ponizej po meblowaniu.

5.1.2 przy obecnym stanie

Moze 5.1.4 przy malych modyfikacjach ponizej?

Genaralnie w pokoju stoi kanapa dlatego bo to okazyjnie ma być sypialnia dla gości. Zastanawiam sie jeszcze czy przed kanape nie dac dwoch foteli,  bo w sumie najczesciej filmy ogladamy we dwojke. Wiec wtedy to odejscie od sciany byloby wyraźne. Ale zyskuje wtedy 2osoby bo w przypadku osob siedzacych na kanapie efekt bedzie mniejszy, znikomy?

Yahoo Na okno zamówiłem firane czarną z aksamitu - innej opcji nie wymyśliłem, i nie nie zamuruje okna:)

Od biurka do firanki jest 3,70cm wiec chyba nie bedzie ciasno ale jakby sie okazało że jest to biurko demontuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon użytkowy mam w innym pomieszczeniu. To jest osobny pokój na codzien oprocz filmow i grania nieużytkowany do niedawna. Przed zbudowaniem systemu i wybieraniem jakich kolwiek glosnikow chciałbym ustalić czy głosniki takie jak klipsch RP402S na bokub tył czy te FX na tył się sprawdzą czy lepiej odpuścić i iść w ścienne.

 Atmosx4 juz wiem że nie. Choć jak pozbędę się jednego modułu z kanapy i przesunę ją do przodu to jest opcja na atmosx4.

Firme i głośniki się wybieże później.

20201124_114851.jpg

20201124_114836.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...