Skocz do zawartości

Słuchawki dla osoby z znacznym ubytkiem słuchu/głuchej


Recommended Posts

Hej! Piszę tutaj gdyż borykam się z niedoprecyzowanym problemem w związku z wyborem słuchawek do mojego ubytku słuchu. Otóż planuję zakupić słuchawki, które będą w stanie odtworzyć dźwięk z komputera jak i z telefonu odpowiednio podgłośniony w określonych częstotliwościach. Mój ubytek wacha się od -55db do -85db ubytku w określonych Hz.

Problemem jest to, iż nie wiem czy istnieje equalizer, któryby na żywo podbijał dźwięki z komputera i telefonu do owych 60-85db dla określonych Hz, aby móc słuchać bez aparatów słuchowych muzyki jak i uczestniczyć w spotkaniach online. 

Znacie może zestawy słuchawki + wzmacniacz + equalizer, które by robiły dobrą robotę albo same słuchawki + equalizer? Opcja do telefonu lub do laptopa, a najlepiej do obu.

Przenośność nie jest wymogiem, ale dodatkowym plusem byłoby jakby była w tym zestawie taka opcja.

Edytowano przez Juli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze znajomym dostosowaliśmy equalizer na jego komputerze (Mac ale ja korzystam z Win więc celuję w Win) tak aby odpowiadał mojemu ubytkowi słuchu. Pokażę screeny, może to rozświetli o jakie częstotliwości mi chodzi. Efektem końcowym jest suma obu tych EQ nałożonych na siebie.


Jednak jest to przypadek ręcznego podbicia muzyki w EQ i odsłuchanie tego. Poszukuję rozwiązania, które podbijałoby to na żywo bez konieczności pobierania plików audio i modyfikacji. Np do rozmów online na żywo czy odsłuchania transmisji. Nie wiem czy w ogóle takie rozwiązanie istnieje

image.png

image.png

Edytowano przez Juli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...