Skocz do zawartości

Wzmacniacz i odtwarzacz sieciowy do kolumn Polk Audio S60


Gość

Recommended Posts

Cześć,

Od pewnego czasu myślę o zmianie obecnego wzmacniacza na inny. Czuję, że obecny wzmak (Taga HTA25B) nie wykorzystuje w pełni potencjału kolumn. Muzyka, którą lubię to głównie muzyka popularna - pop, elektronika, rock. Nie słucham klasyki czy metalu.

Myślałem do tej pory o wzmacniaczu all in one (np. Naim Atom, choć nie słyszałem jeszcze jak gra) ale nie wiem czy to jest dobry kierunek czy lepiej kupić dwa osobne urządzenia?

Czy macie jakieś wskazówki co do sprzętu, który dobrze by się zgrał z moimi kolumnami? Chodzi mi głównie o brzmienie dynamiczne z potężnym, nisko schodzącym basem ale nie rozlanym i buczącym. Raczej krótkim, utrzymanym w ryzach. Tak jak pisałem zestaw będzie grał muzykę popularną. Miałem już okazję słuchać audiofilskiego zestawu za kilkadziesiąt tysi i tak jak przy wokalnych kawałkach było super tak przy "moich" numerach już nie za bardzo. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie rozdzielenie systemu i wspomniany Atoll IN200 w połączeniu z Cambridge Audio CXN V2.2 to dobre rozwiązanie. Jeśli chciałbyś uzyskać potężniejsze brzmienie to hybrydowy Vincent SV227mk byłby idealnym roziązaniem tylko warto byłoby wymienić lampę środkową na psvane lub electroharmonix.

Obniżki pewnie jakieś będą ale nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć co będzie objęte promocją. Jeszcze jest za wcześnie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Na Temat Audio napisał:

A może Atoll SDA200 Signature? Masz wzmacniacz ze streamerem w jednym, mniej kabli, duży zapas potencjału na wypadek zmiany kolumn w przyszłości. Myślę, że jakaś promocja na BF również by się znalazła :)

Pozdrawiam,

Michał

Dzisiaj wypożyczyłem do domu CXA81 + CXN V2 także będę testował przez najbliższe dwa dni. Podzielę się później spostrzeżeniami. 

Czego mogę się spodziewać po brzmieniu atolla vs tego cambridge audio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll w tym połączeniu jest bardziej naturalny.

Cambridge może Ci się podobać ale tylko jesli to odsłuchasz i zaakceptujesz. On będzie grał jaśniej bardziej rozdzielczo. Ale też niektórzy powiedzą że ostro, czy też za wysoko.

Tu Polki w tym przypadku też dokładają do siebie.

Zapraszam na odsłuch albo porównanie wzmaków u siebie to zobaczysz o czym mowie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też skręcałbym w stronę Atolla tutaj. Polk to fajne żywiołowe granie, lekko jaśniejsze. Atoll znowu to dobre dociążenie, lekko cieplejsze ( zależnie od modelu ) mocniejsze granie. Razem powinna być fajna synergia. Cambridge Audio to więcej szczegółów ale też kosztem czegoś. Jak masz CA na miejscu to sprawdź czy Ci to odpowiada, jak będzie " brakowało mięsa " to sprawdź coś z Atolla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Postaram się wypożyczyć tego Atolla, gdyż CA mnie nie zachwycił. Dużo nie słuchałem do tej pory ale nie ma efektu wow :( Bez wątpienia jest lepszy niż Taga, dla przykładu w "Money for nothing" jak wchodzą gitary to Taga trochę jazgoczy na wysokich tonach, a w CA tego efektu nie ma. Ale za to zauważyłem w CA buczenie basu w niektórych piosenkach no i ogólnie jakiś taki brak muzykalności, rytmiki, czegoś, że chciałoby sie tupać nóżką. Będę jeszcze słuchał natomiast na chwilę obecną bardziej skłaniam się do oddania go do sklepu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Moim zdaniem dużo lepiej prowadzonego i dociążonego basu, mniej jasnego grania. To w takim dużym skrócie.

Pozdrawiam,

Michał

A czy takie jasne granie to  jest lepsze do odsluchu muzyki poważnej, pop, chillout, typu Enya,gregorians ? 
Pytam bo w moim przypadku jest tak: ze do  minimaltechno / elektroniczna prawdopodobnie lepiej sprawdzi sie ATOLL in100se, ale czy do w/w muzyki bedzie sie nadawac? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, animak_88 napisał:

A czy takie jasne granie to  jest lepsze do odsluchu muzyki poważnej, pop, chillout, typu Enya,gregorians ? 
Pytam bo w moim przypadku jest tak: ze do  minimaltechno / elektroniczna prawdopodobnie lepiej sprawdzi sie ATOLL in100se, ale czy do w/w muzyki bedzie sie nadawac? 

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, to indywidualna sprawa. Jasne granie może męczyć, szczególnie w przypadku niektórych realizacji. Jakie masz kolumny?

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, to indywidualna sprawa. Jasne granie może męczyć, szczególnie w przypadku niektórych realizacji. Jakie masz kolumny?

Pozdrawiam,

Michał

Jeszcze nie mam. Myślę o magnat Signature  507, albo heca Aurora 1000 albo Q Acouastic 3050i

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy ktoś lubi jasne brzmienie czy basowe czy jakie to indywidualne preferencje. Nie ma znaczenia jakiej muzyki słuchasz.

9 godzin temu, animak_88 napisał:

Myślę o magnat Signature  507, albo heca Aurora 1000 albo Q Acouastic 3050i

Wszystkie 3 graja zupelnie inaczej.

Heco 1000 jest ciemniejszy, basowy, bardzo rozdzielczy jeśli dołożyśz mocny wzmacniacz.

Jego przeciwieństwo to Signature 507. Brzmienie jasne. Dokładne. Szybkie. Punktowe. Może być podłączone do słabszego mocowo wzmacniacza.

3050 jest po środku. Z czego z nich jest najsłabszy. Zarówno mocowo jak i klasowo. ALE, także najmniej daje od siebie.  Co może się podobac.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypożyczyłem Atolla i faktycznie jest dużo lepiej niż w przypadku CA :)

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to odrobinę za dużo basu, jednak jest to odczuwalne tylko przy naprawdę głośnym słuchaniu. 

Jestem na 90% zdecydoway na tego Atolla, natomiast dla świętego spokoju zapytam czy znacie inny wzmacniacz, który ma troszkę mniej basu, a w pozostałym zakresie gra jak Atoll IN200 Signature?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsuń na próbę kolumny dalej od ściany. U mnie bas reflex dmucha w podłogę a odsunięcie od ściany robi różnicę. Możesz próbować np Roksan K3 czy Batlab Epoca 3 ale moim zdaniem zmieni to sporo charakter grania , niekoniecznie na lepsze. Jednak S60 to już kawał kolumny. Na jakiej powierzchni grają u Ciebie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Odsuń na próbę kolumny dalej od ściany. U mnie bas reflex dmucha w podłogę a odsunięcie od ściany robi różnicę. Możesz próbować np Roksan K3 czy Batlab Epoca 3 ale moim zdaniem zmieni to sporo charakter grania , niekoniecznie na lepsze. Jednak S60 to już kawał kolumny. Na jakiej powierzchni grają u Ciebie ?

Trochę ponad 25 metrów w kwadracie. Kolumny stoją w rogu pokoju, oddalone od siebie ok. 2 metry.

OK, spróbuję je trochę przestawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomasz S. napisał:

Jak masz kawałek miejsca , to na próbę wysuń je lekko do przodu i odsuń od rogów. Jeżeli basu ubędzie to znaczy ,że to nie wzmacniacz a akustyka.

Sprawdziłem w instrukcji do kolumn czy coś piszą na temat odległości od ścian ale jedyne co napisali to żeby ustawić jak najdalej od miejsca z którego się słucha. Jeżeli warunki pozwalają i jest się daleko to można skręcić kolumny do środka.

A jeśli chodzi o bi-wiring - warto podłączyć w ten sposób? Wcześniej się tym nie interesowałem zbytnio ale kolumny mają taką opcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artsky napisał:

Bi-wiring raczej sobie daruj, dobre kable nawet nie drogie OFC w zupełności wystarczą.

Miedziany OFC mam teraz- 2x2,5mm. Edit: to chyba nie jest OFC. Opisany jest jako TLgYp 2x2,5

Ze sklepu wypożyczyli mi kable za 360 zł po 20% rabacie ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tsp napisał:

Sprawdziłem w instrukcji do kolumn czy coś piszą na temat odległości od ścian ale jedyne co napisali to żeby ustawić jak najdalej od miejsca z którego się słucha. Jeżeli warunki pozwalają i jest się daleko to można skręcić kolumny do środka.

Tu masz taki prosty poradnik,u mnie pomógł z ustawieniem Polk Audio s55+Magnat-mr780 

https://www.audiophysic.com/en/positioning-step-by-step/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, maverick2005 napisał:

Tu masz taki prosty poradnik,u mnie pomógł z ustawieniem Polk Audio s55+Magnat-mr780 

https://www.audiophysic.com/en/positioning-step-by-step/

Audio physic mają z reguły głośnik niskotonowy na bocznej ściance kolumny, a w naszych Polkach wszystkie głośniki są z przodu, a bas reflex dmucha w podłogę. Nie wiem jak jest z bas reflexem w AP. Tak czy siak 1,3 m od tylnej ściany nie mam jak wysunąć bo stałyby na środku pokoju :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tsp napisał:

Tak czy siak 1,3 m od tylnej ściany nie mam jak wysunąć bo stałyby na środku pokoju :)

Zdaję sobie sprawę z tego,ja też nie mam 1.3m i nie każę przecież Ci tego robić identycznie,ja po przeczytaniu tego poradnika zacząłem kombinować z ustawieniem kolumn, szczególnie ciekawe efekty można uzyskać przez odpowiednie skręcenie kolumn ,to co opisują np. w kroku 6.U mnie pomogło ustawienie szerzej na około tych 2.4 metra, minimalne wysunięcie do przodu i odpowiednie skręcenie kolumn i Magnat,po tych zabiegach, zaczął grać dużo ciekawiej,niż dzień wcześniej, którego chciałem już oddać i całą winę zwalić na Magnata,a jednak to co piszą koledzy tu na forum,akustyka,odpowiednie ustawienie,itp., ma spore znaczenie w audio.

Spójrz na to zdjęcie poniżej,zmiany w ustawieniu są minimalne,a w graniu poprawiły wiele.

IMG_2020-11-18_00-34-36.JPG

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...