Skocz do zawartości

kolumny podstawkowe


FANTOM44

Recommended Posts

Witam - mam dylemat - posiadam nad 338 ,pokój 18m i jestem na etapie kupna kolumn w tym wypadku podstawkowych ze względu na metraż ,a nie chcę kolumn podłogowych gdzie bas mnie przytłoczy, Słucham muzyki różnej (oprócz metalu i ciężkiego rocka,). Moje pytanie brzmi - czy kolumny dali oberon 3 lub zensor 3 byłby dobrym wyborem ? kwota to ok 2000zł na jaką obecnie mogę sobie pozwolić, a może coś innego  w podobnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie na niczym , na odsłuchu nie byłem ( w mojej okolicy nie mam gdzie ,najbliższe sklepy z takimi rzeczami to kraków ,katowice a chciałbym mieć najpierw jakiś ''trop'' żeby nie biegać od sklepu do sklepu z kolumnami różnych marek tylko ograniczyć do 2-3 konkretnych firm czy modeli.

Ostatnim moim sprzętem była wieża diora i kolumny Tonsil Space 86 o ile pamiętam w latach 80-tych. Teraz postanowiłem znowu zakupić sobie sprzęt ,dzieci odchowałem więc coś od życia też mi się należy :) Zakupiłem nada 338 no i właśnie teraz potrzebuję kolumn

 

 

 

Edytowano przez FANTOM44
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz gdzie się udać na odsłuch i to w Twoim mieście także nie będziesz musiał nigdzie daleko jeździć.

Jutro na pewno odezwie się w tej sprawie Piotr ze sklepu S4Home i możesz się umówić na odsłuch, gdzie zostanie Ci zaprezentowanych kilka różnych kolumn.

Ja z kolumn do spokojnego słuchania proponuje posłuchać Dynaudio Emit M20 lub Dynaudio Emit M10, a ceny zawsze możesz negocjować z branżą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
NAD C338 to detalicznie brzmiący wzmacniacz i warto do niego dobrać kolumny o cieplejszym charakterze takie jak Fyne Audio F500, które zapewnią muzykalną średnicę, mocny dół i szeroką scenę dźwiękową. Rozwiązaniem mogą być wspomniane przez Ciebie Dali Oberon 3, które również zagrają łagodnie ale nie tak rozdzielczo jak F500. 
Jeśli chciałbyś uzyskać nieco więcej szczegółów to KEF Q350 byłyby odpowiednim rozwiązaniem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, FANTOM44 napisał:

Witam - mam dylemat - posiadam nad 338 ,pokój 18m i jestem na etapie kupna kolumn w tym wypadku podstawkowych ze względu na metraż ,a nie chcę kolumn podłogowych gdzie bas mnie przytłoczy, Słucham muzyki różnej (oprócz metalu i ciężkiego rocka,). Moje pytanie brzmi - czy kolumny dali oberon 3 lub zensor 3 byłby dobrym wyborem ? kwota to ok 2000zł na jaką obecnie mogę sobie pozwolić, a może coś innego  w podobnej cenie.

Używane wchodzą w grę?

Mam Dynaudio emit m20 do sprzedania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem Dali Oberon 3 albo ELAC B6.2

To jasno grający nie za mocny wzmacniacz. Te kolumny do niego po prostu pasują.

Ewentualnie KEF Q350.

Zapraszam na odsłuch i wypozyczenie sprzetu do domu.

Piotr

tzn. że masz te kefy i oberony na sklepie i będę mógł je porównać ?

Edytowano przez FANTOM44
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...