Skocz do zawartości

Głośniki surround (on-wall?) oraz sufitowe do Atmos - rozbudowa Wharfedale Diamond 10.6


frytek1986

Recommended Posts

Potrzebuję pomocy przy wyborze głośników na boki/tył a w przyszłości na sufit - celem jest 7.1.4 ale od początku...
Z poprzedniego lokum został mi zestaw 5.0:   Wharfedale Diamond 10.6 (z surroundami dość dużymi bo Wharfedale Diamond 10.2. W mieszkaniu grało to dla mnie bomba:)

Aktualnie sytuacja wygląda jak na zdjęciach - na przodzie zostały Diamondy, a do tyłu potrzebuję coś skromniejszego wyglądem, ale równie solidnego brzmieniem. Salon ma ok 20m2 ale jest otwarty na jadalnię oraz gabinet w tle. Ograniczeniem jest: 

- szerokość słupa na którym będzie lewy bok: 27cm
- to, że tylne głośniki są de facto w przejściu i tutaj każdy centymetr grubości jest na wagę złota. 
- nie ma sufitu podwieszanego, to od razu strop betonowy, więc głośniki instalacyjne odpadają

Plan jest taki, żeby na razie kupić 4 głośniki (tył i boki) i uruchomić 7.0 którego mi brakuje, a w przyszłości kiedyś, wymienić Ampli na coś co obsłuży 7.1.4 i dokupić coś na sufit w miejscach gdzie widać charakterystyczny fioletowy kabel Melodiki. 

Wysokość kabli: 115cm. 

Przejdźmy więc do sedna: co wybrać? Zrobiłem sobie krótkie zestawienie (łącznie z cenami, bo nie są bez znaczenia) i tak:
- najładniej prezentują się Dali Oberon OnWall, ale mają ponad 12cm na głębokość - będzie cieżko
- w takim wypadku na pozycję lidera wysuwa się konstrukcja która ma tylko 35mm grubości czyli KEF T101.  Znalazłem wiele realizacji w necie gdzie ludzie wieszają je, również na suficie.. co może oznaczać, że się sprawdzają w takim układzie:)  Wyczytałem też, że aby to w ogóle miało sens to koniecznie musi być sub (którego na razie nie mam bo nie potrzebowałem) - to prawda?
- zainteresowały mnie również ładne Heco Ambient 11F.  Niestety chyba, są stosunkowo świeże, bo rzetelnych nie marketingowych informacji o nich bardzo mało. 

A jak Wy to widzicie?  Jakbyście mieli ułożyć te głośniki jakościowo to kolejność odpowiadałaby cenie (in droższe tym lepsze) czy jest inaczej?  W tabeli to nad czym się zastanawiam.

01 Rzut.jpg

02 Front.jpg

03 Back.jpg

04 Side.jpg

05 Tabela.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na zgodności wizualnej (tym bardziej, że pewnie te Wharfdale też kiedys wymienię, a surround nie), bardziej na optymlanym wyborze pod to konkretne pomieszczenie, do tego na małej głębokości.. bo głośniki są w ciągu komunikacyjnym. Zastanawiam się nad nad wkluciem ich w tą ścianę..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej, dzięki za odp.  Kable w ścianach wiszą, chciałbym jednak powiesić 7 satelit a nie 5:) Być może dokupię też suba, ale po prostu na razie nie miałem takiej konieczności. W mieszkaniu na mniejszym metrażu miałem basu wystarczająco do kina, nie potrzebuję żeby mi sufitem telepało;)   Ale rozważę... moze od razu jakieś polecenie?;)

Heco Ambient - polecasz bo sprzedajesz czy ten sprzęt coś sobą reprezentuje?  Nie pytam złośliwie. Nie umiem znaleźć rzetelnych materiałów.. Boję się tego, że po bardzo dużych głośnikach które miałem w 5.0 teraz przesiądę się do większego pomieszczenia i na jakieś piszczałki;)   Może niepotrzebnie..

A zmiana ampli (i dokupienie głośników sufitowych) to temat na tak myślę za 2 lata więc na razie o tym nie myślę. Może do tego czasu ampli 12 kanałowe będą w rozsądnych cenach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje różne systemy nie tylko Heco.

Z Twojej listy mam praktycznie wszystko. Soundframe jest w salonie na ekspozycji :)

Także możesz przyjść i posłuchać.

22 godziny temu, frytek1986 napisał:

Nie pytam złośliwie. Nie umiem znaleźć rzetelnych materiałów

Bardzo trafne. Bo takich nie ma. Musisz zaufać sobie. Ty tego będziesz słuchał.

O co mi chodzi? Ja uważam że nie ma kina bez suba. I zdania nie zmienię. Jak masz mieć 7.0 tylko po to aby nie wystawały kable to jest to proteza. Nie kino.

Niektórych kolumn także nie da się kupić w ilości 7 sztuk.

Musisz na to zwrócić uwagę. Są pakowane w gotowe sety 5.1

No i jaki to amplituner?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 5.0 i było ok:)  Nie przeczę natomiast, że w 5.1 byłoby jeszcze lepiej - pewnie tak. Teraz natomiast chce kupić te 4 satelity i być może sub. Satelity pewnie będą "na zawsze" a reszta zestawu może ewoluować w czasie dlatego chcę kupić coś porządnego, ładnie wykonanego i nie ograniczającego mnie.

Ampli to leciwa Yamaha RX-V 771.  Jak kupowałem dawno temu to była nieliczna z 2 wyjściami HDMI, a wtedy używałem dużo projektora. Ale tak jak mówię, ampli to nie jest temat na dzisiaj.. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...