Skocz do zawartości

Zakup kina domowego.


BlackHawk

Recommended Posts

Witam,

Jestem zainteresowany zakupem kina domowego i przyznaję, że jestem trochę zielony w tym temacie.

Niby coś więcej kiedyś ogarniałem, ale to było x lat temu i chyba się już trochę pozmieniało.

W pierwszej kolejności myślałem o zestawie Yamaha RX-V685 + Indiana line Nota 550X + 740X + 240X, ale przy metrażu 3x6m to nie wiem, czy ma to tak naprawdę do końca sens (szczególnie, że powierzchnia odsłuchowa jest tak naprawdę jeszcze mniejsza, ok. 4x3m), a z opcją odsłuchową na tę chwilę jest ciężko. Po szybkiej orientacji, co jest jeszcze w miarę dostępne na rynku, to RX-a już ciężko dostać, a w jego miejsce wchodzi V6A z większą dostępnością. 

Jeden z salonów audio zaproponował mi rozwiązanie V6A + Heco Aurora 300 4 szt + głośnik centralny jako jeszcze bardziej rozsądne i wystarczające rozwiązanie dla takiej powierzchni.

Niemniej jednak, zdecydowałem się jeszcze bardziej rozeznać w temacie, popytać w gronie innych  znajomych, którzy wiedzą nieco więcej ode mnie w tej kwestii i są bardziej na bieżąco. Oni z kolei totalnie mi odradzają zakupu tego amplitunera (V685/V6A), coś w stylu "..lepiej poszukać czegoś bez takiej mocy rozwiązań technologicznych (musiccast, atmos), bo i tak pewnie tego nie wykorzystam, a dodatkowo w takim budżetowym sprzęcie to jakość tego może pozostawić wiele do życzenia. Lepiej kupić sprawdzoną konstrukcję, a zewnętrzne interfejsy potem, jeżeli rzeczywiście stwierdzę, że tego potrzebuję..", ale ja z kolei mam trochę też swoich doświadczeń i nie wszystko co nowe - z góry musi być złe :)

Jakimś naprawdę wymagającym użytkownikiem jeżeli chodzi o kino domowe to chyba raczej nie jestem (co prawda "ucho" muzyka, które głównie do tej pory głównie doświadczyło i przywykło do wszelkiej maści rozwiązań stereo). Chciałbym po prostu mieć coś więcej niż rozwiązanie typu: kup soundbar'a, coś na bardziej przyzwoitym poziomie. Przyzwoitym - żeby to grało czysto i możliwe jak najbardziej dokładnie, selektywnie, dynamicznie w takim pułapie cenowym jak ww. przykładowe zestawy.

Jestem w stanie również rozważyć opcje urządzeń używanych. 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzoną czyli używaną?

Bo jesli chodzi o nowy sprzęt to takowe wyposażenie to standard. Po prostu. To nie ma wodotrysków innych niż konkurencja.

Jeśli chcesz sprzęt używany to ok. Ale musisz kupić amplituner ze sprawdzonego źródła.

Co do kolumn to za 4x Heco 300 + center + sub jestem za.

Pamiętaj że sub musi być. To że masz małe pomieszczenie o niczym nie świadczy.

Zapraszam po wyceny i dalsze porady

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chodzi o mniejszą funkcjonalność niż Yamaha RX V6a to od razu mówię,że będzie problem ponieważ wszystkie amplitunery kina domowego nawet te tańsze posiadają dostęp do sieci i wiele innych funkcji. Tutaj chodzi o napędzenie kolumn. 
Heco Aurora 300 + Center + Sub30a to bardzo dobre zestawienie z Yamahą ale do takiego zestawu uważam, że wystarczająca byłaby RX V4a.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...