Skocz do zawartości

Amplituner/Wzmacniacz + Kolumny


Ray

Recommended Posts

Cześć,

W ostatnich dniach naszło mnie, że może czas kupić sobie zestaw stereo do tv, skoro mamy tydzień promocji.
Szybko uznałem, że soundbar to tak niezbyt che i chciałbym coś z czego muzyki będę też mógł słuchać.
Znalazłem, że istnieje coś takiego jak Edifier S3000 Pro. Wspaniałe rozwiązanie wszystko w jednym. Podłączasz kabel i gra.
No ale wertując dalej internet odpowiedzią jasną się staje, że kolumy lub monitory + dedykowany urządzenie źródłowe to chyba lepsze rozwiązanie.

Zakładany budżet: 3k do maks 5k.
Do czego będzie służyć: 80% TV, 20% muzyka
System: 2.0. Na 5.1 nie mam miejsca, nie jest mi obecnie do szczęścia potrzebne, raczej musiało by być 100% bez kabli więc obecnie i tak poza budżetem pewnie. 
No i gorzej do muzyki. Subwoofer może dokupię w przyszłości, jak będę czuł taką potrzebę.
Muzyka: Elektronika, Pop, Rock
Słuchawki jakie posiadam jako odnośnik brzmienia: Denon D7100, Audeze LCD-3

Wyobrażam sobie tak, że do ampli/wzmaka podłącze sobie optykiem z TV, ale oprócz tego chce mieć możliwość z PC streamować po WiFi/bluetooth + AirPlay z telefonu.

Dodatkowe wymaganie trochę z czapy, to jeśli w ogóle są jakieś różnice to aby miały podstawkę przyjazną przesuwaniu, bo praktycznie zawsze przy użyciu/po użyciu będą przesuwane w zakresie 30-50 cm.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

W tej cenie zrobisz zdecydowanie lepiej idąc w system pasywne kolumny i wzmacniacz/ amplituner.

Standard w tej cenie to Yamaha RN 602 + Aurora 700.

Chyba że masz mało miejsca wówczas można iść w monitory i tutaj Denon DRA 800 + Monitor audio Silver 100

lub Magnat MR 780 + Dynaudio EMIT 20.

Zapraszam po wyceny i na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli podoba Ci się brzmienie D7100 czy Audeze LCD3 to powinno przypaść Ci do gustu połączenie Denon DRA800h + Heco Aurora 700. Alternatywą mógłby być zestaw Yamaha RN602 + Pylon Audio Sapphire 25, które zapewnią lepszą podstawę basową względem Aurory. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość pokoju to jakieś 14m2. 
Czy monitory czy kolumny i tak mi się nie zmieszczą bez przesunięcia po użyciu. Taka smutna prawda i trzeba z tym żyć.

Hmm. Denon DRA800h brzmi fajnie w porównaniu z Yamahą, że z tego co widze obsługuje AirPlay 2. Za to widzę nie przychylne opinie na temat udźwiękowienia tegoż sprzętu.
Nie widzę też, żeby istniało jakieś urządzenie które by przyjmowało z jednej strony sygnał optykiem a z drugiej bezprzewodowo jak Denon ale służyło tylko za DAC którego by wpiąć następnie w jakiś wzmacniacz. Choć pewnie cena takiego rozwiązania też nie będzie mała. 

Edit: 
Dziwnym dla mnie faktem jest, że taka funkcja jak streamowanie audio z windowsa przez wifi nie jest chyba praktycznie obsługiwana przez żadno z tych urządzeń i są jedynie jakieś third-party programy.

Edytowano przez Ray
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w tym budżecie wziąłbym pod uwagę Cyrusa One HD z głośnikami podstawkowymi Fyne Audio F500. Wielkość pomieszczenia jest idealna na głośniki podstawkowe. Telewizor podepniesz po optyku, masz USB żeby podłączyć kompa pod daca, ewentualnie możesz grać po bt. Spokojnie zmieścisz się w budżecie, jakby co przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę BF :)

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję, mi się, że znalazłem ampli spełniający wszystkie moje wymagania: Onkyo TX-8390.
Z tego co rozumiem mogę nim sterować przy pomocy aplikacji: https://play-fi.com/
z Windowsa oraz telefonu. TV podłączę optykiem. I wszytko będzie grać.
Jedynie dobrać kolumny/głośniki i dostać gdzieś dobrą ofertę. 😆


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Człowiek po wielu godzinach znajduje coś co spełnia wymagania i się dowiaduje, że produkt niedostępny. 
Co do daca przez USB. Cierpie na brak złączy usb. W tym jedno zajmuje mój DAC do słuchawek. Plus od kompa do miejsca gdzie będzie stał ampli do kolumn musiałbym bym z 8 metrowego usb po ścianie ciągnąć. Raczej nie skorzystam, skoro wiem, że istnieje ampli co tego nie wymaga. 

No cóż. Chyba poczekam na dostępność Onkyo. Może jakieś same kolumny gdzieś kupie jak by była gdzieś wystrzałowa promocja jutro, aby leżały i się kurzyły. 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...