Skocz do zawartości

Denon CEOL: jakie kolumny dobrać do 2000 max?


Kargool

Recommended Posts

Cześć,

Pierwszy post więc się witam. Tematy zaczynam, coś tam czytam, ale wolę się poradzić.

Szukam do mojego Denon CEOL N10 kolumn. Powierzchnia salonu niewielka 15-20 metrów, skos. Odległość ściana-kanapa to jakieś 3 metry. Szukam kolumn (mogą być podłogowe, mogą być podstawkowe, mam półkę na nie - odległość między nimi jak szafka pod TV - 1 metr). Budżet - nie chcę wydać więcej niż 2000 złotych, ale jakby było coś w lepszej cenie to się nie obrażę.

Muzyka głównie rockowa, czasem elektro i damskie głosy. Zależy mi na fajniejszej dynamice niż w firmowych głośnikach, ale też nie chcę popadać w przesadę, że usłyszę różnicę pomiędzy hercami ;)

Widzę dużo różnych dyskusji, ale też żadna z przeszukanych nie uzupełniła mojej wiedzy w 100%. Generalnie mam większy mętlik niż miałem :)

Dodam że ze względów estetycznych kolumny muszą być białe. Poczytałem o Teufel, Jamo czy Monitor Audio - najlepiej byłoby B&W 706? (te słyszałem w salonie, magia), ale budżet za wysoki i chyba nie ten rząd potrzeb. No i w związku z tym, że mam łeb jak dzwon, a i tak nic nie wiem - piszę z prośbą o pomoc :)

Pzdr

Kargool

Edytowano przez Kargool
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Na pewno już mam bliżej niż dalej. Szukając wpadłem jeszcze na to: 

https://www.outeraudio.com/teufel-ultima-40-review/

Bo wygladają zjawiskowo jak dla mnie i idealnie pasują mi kolorystycznie do wystroju. Tylko jak grają? Albo czy będą grać.

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Jeszcze jedna rzecz, a mianowicie dobrze by było pomyśleć o szerszym rozstawie tych monitorów aby był lepszy efekt.

To tak, mam pomysł, żeby je nieco bardziej otworzyć ;) Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kargool napisał:

Bo wygladają zjawiskowo jak dla mnie i idealnie pasują mi kolorystycznie do wystroju. Tylko jak grają? Albo czy będą grać.

Fajnie, że Ci się podobają tylko ta elektronika którą masz jest za słaba do nich. Efekt takiego połączenia będzie bardzo mizerny.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...