Skocz do zawartości

zakup 1szego stereo


Adacho

Recommended Posts

Co do preferencji . Muzyka głównie ze Spotify , filmowa w 90%, reszta to pop , rock . Sprzęt ma posłużyć tez po rozbudowie domu, obecnie plan jest aby obsłużył 1 pokój 3x6m i jadalnie na głośnikach b.przewodowych - ale to okazjonalnie z ta jadalnia 

1 minutę temu, Miras23 napisał:

Yamaha RN 602 i RN803 to z pewnością dobry pomysł. Teraz, trzeba dołączyć jakieś głośniki do tego. Wbrew pozorom nie ma aż takiego dużego wyboru.

Heco ok, Elac ok. Musisz posłuchać.

A b&w? Lub dali ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz stereo, to idź we wzmacniacz, a nie w amplituner.

W okolicy ceny Yamahu 803 kupisz już niezły wzmacniacz typu Audiolab 6000A.

Jego bluetooth na początek Ci styknie, potem możesz dorzucić sobie streamer, typu Node2i. Wg. mnie dużo lepsze rozwiązanie niż MusicCast Yamahy.

Aktualnie mam takie właśnie zestawienie i bardzo mi to siedzi.

Co do kolumn to piszesz o B&W a budżet masz na całość do 5 koła, więc coś mi się tu nie kalkuluje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miras23 napisał:

Z B&W to masz znane 606-ti. Dystrybutor często łączy te głośniki z elektroniką RN602 i RN803. Z Dali, to seria Oberon, ale nie słuchałem jeszcze tych monitorów.

Właśnie o nich myślałem . Mam mało miejsca wiec podstawkowe by były ok  ale basa reflex z przodu musiałbym wygrać . Na tylnej ścianie mam lustra :/

42 minuty temu, S4Home napisał:

Klasyk w tej cenie.

Yamaha RN 803 + Heco Aurora 700. I nie sadzę aby to był za duzy system na 18 metrów.

Ewentualnie mniejsze ELAC F5.2

Jak chcesz czysty wzmacniacz to polecam Yamahe AS 701 i do niej dołożyć chromecasta albo WXAD 10.

Zapraszam po wyceny.

Piotr

 

 

46 minut temu, S4Home napisał:

Klasyk w tej cenie.

Yamaha RN 803 + Heco Aurora 700. I nie sadzę aby to był za duzy system na 18 metrów.

Ewentualnie mniejsze ELAC F5.2

Jak chcesz czysty wzmacniacz to polecam Yamahe AS 701 i do niej dołożyć chromecasta albo WXAD 10.

Zapraszam po wyceny.

Piotr

 

Tak to u mnie wyglada kwestia dostępu do miejsca na monitory 

EC157856-E179-43CD-80D3-B7EEB7467F4C.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli wybór padłby na wydajną Yamahę RN803d to w gatunkach muzycznych, które słuchasz bardzo dobrze poradziłyby sobie Q Acoustic 3050i, które zapewnią dynamiczne brzmienie z soczystym środkiem i dobrze kontrolowanym basem. Heco Aurora 700 będą spokojniejsze i bardziej wyrównane w porównaniu do 3050i. Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalne i przestrzenne brzmienie to warto jeszcze spojrzeć na Pylon Audio Sapphire 25, które zagrają potężniejszą podstawą basową.
 

7 godzin temu, kacper.kaps napisał:

Jeśli chcesz stereo, to idź we wzmacniacz, a nie w amplituner.

W okolicy ceny Yamahu 803 kupisz już niezły wzmacniacz typu Audiolab 6000A.

Jego bluetooth na początek Ci styknie, potem możesz dorzucić sobie streamer, typu Node2i. Wg. mnie dużo lepsze rozwiązanie niż MusicCast Yamahy.

Aktualnie mam takie właśnie zestawienie i bardzo mi to siedzi.

Jest to oczywiście bardzo dobra alternatywa ale niestety nieco droższa. Pojawił się jeszcze model Audiolab 6000a Play, który jest połączeniem wzmacniacza z opcjami sieciowymi ale różnica względem Yamhahy to już 1000zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adacho napisał:

Właśnie o nich myślałem . Mam mało miejsca wiec podstawkowe by były ok  ale basa reflex z przodu musiałbym wygrać . Na tylnej ścianie mam lustra :/

 

Tak to u mnie wyglada kwestia dostępu do miejsca na monitory 

EC157856-E179-43CD-80D3-B7EEB7467F4C.jpeg

I zależy mi na dobrym odsłuchu przy cichej muzyce . Gdzie w okolicach Katowic można wybrać się na posłuchanie jak grają głośniki ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adacho napisał:

Właśnie o nich myślałem . Mam mało miejsca wiec podstawkowe by były ok  ale basa reflex z przodu musiałbym wygrać . Na tylnej ścianie mam lustra

Ale widać, że pomieszczenie jest dość zaadaptowane, więc sądzę że nie będziesz miał większych problemów z akustyką. Ewentualnie, jest jeszcze niższy model 607, jakby okazało się, że tego basu jest za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

Klasyk w tej cenie.

Yamaha RN 803 + Heco Aurora 700. I nie sadzę aby to był za duzy system na 18 metrów.

Ewentualnie mniejsze ELAC F5.2

Jak chcesz czysty wzmacniacz to polecam Yamahe AS 701 i do niej dołożyć chromecasta albo WXAD 10.

Zapraszam po wyceny.

Piotr

 

Piotr , wpadnę do Was w sobotę i posłucham / pooglądam na miejscu 😊

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...