Skocz do zawartości

Ulepszenie obecnego zestawu KD - prośba o porady


TomekN

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 godziny temu, S4Home napisał:

Zastanawiam się po co łączysz dwa suby?

One mają odmienny charakter grania i w tym przypadku może być nawet gorzej?

Nie wiem, bo nie słyszałem ale spróbuj testować tylko z SVS.

Piotr

Testowałem wcześniej na jedynym i było dobrze. Ale spróbowałem na dwóch i po korekcji Audyssey jest chyba nawet lepiej. Takie mam wrażenie, że bas jest jakby równiejszy po całym salonie, bardziej precyzyjny. Wyszły inne levele i inne odległości, więc może je sobie zsynchronizował jakoś. Mam już mikrofon UMIC i jak będę miał trochę czasu i ogarnę REW to zrobię pomiary jak to faktycznie wygląda. To zresztą stan tymczasowy, bo zdecydowanie będę chciał zmienić tego drugiego suba na SB-2000 Pro

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TomekN napisał:

Z tym 500Hz tak wyczytałem od mądrych ludzi na forum ASR. Tak samo radził ten koleś w swoich tutorialach: https://youtu.be/cT455_BSnUE?t=1595

Krzywą dałem Reference.

 

Ja dałem flat i chyba jest nieco lepiej. Ale to 500 Hz sobie darowałem, mi pasuje jak jest:) Wiem, że radzą, ale jakoś nie słyszalem dobrego wytlumaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2021 o 00:07, Tenfilip napisał:

Ja dałem flat i chyba jest nieco lepiej. Ale to 500 Hz sobie darowałem, mi pasuje jak jest:) Wiem, że radzą, ale jakoś nie słyszalem dobrego wytlumaczenia.

Po 15-stej kalibracji doszedłem do jeszcze lepszych efektów. Masz rację, ten limit do 500 Hz można sobie darować. Teraz robię full EQ na całym paśmie.

Reference zostawiam z dwóch powodów: a) custom curve jest stosowana tylko przy ustawieniu Reference (przy Flat jest ignorowana) b) używam frequency roll-off #2 (przy Flat ciągnie prawie do końca i mam wrażenie że u mnie jest to trochę zbyt "szklane").

Custom curve mam zrobioną tylko na frontach i tam w niej mam lekko podniesiony bas i potem stały spadek aż do roll-offu (screen poniżej).

Dynamic EQ mam na On, przy muzyce (2.2) z offsetem 10db, a przy HT/TV (5.2) z offsetem 0db.

Dynamic Volume przy muzyce Off, przy HT/TV - Light.

LFC Off (mam podkładki pod subwoofery SubDude II więc aż tak do sąsiadów się nie niesie).

Przy muzyce dodatkowo jeszcze używam opcji Restorer ustawionej na Low.

Ogólnie jestem zachwycony co ten XT32 mi porobił. Słucham muzy prawie non stop :)

Screenshot_20210111-223324_MultEQ.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, można przypisać do Quick Selecktów. Ale u mnie przede wszystkim są przypisane do Inputów. Tzn. input HDMI oraz eARC to wiadomo że to jest TV/HT, a SPDIF-Coax to jest Muza. A te inputy z kolei mam przypisane do aktywności na pilocie Harmony (Tv, Netflix, Muza, itd). Ale dodatkowo przypisałem sobie customowe przyciski na pilocie do zmiany Preset 1 / Preset 2 aby np. w trybie muzy porównać dwa setupy Audeyssey - na przykład właśnie z obcięciem do 500Hz i bez obcięcia. I nota bene szczególnej różnicy nie słyszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, TomekN napisał:

Dokładnie, można przypisać do Quick Selecktów. Ale u mnie przede wszystkim są przypisane do Inputów. Tzn. input HDMI oraz eARC to wiadomo że to jest TV/HT, a SPDIF-Coax to jest Muza. A te inputy z kolei mam przypisane do aktywności na pilocie Harmony (Tv, Netflix, Muza, itd). Ale dodatkowo przypisałem sobie customowe przyciski na pilocie do zmiany Preset 1 / Preset 2 aby np. w trybie muzy porównać dwa setupy Audeyssey - na przykład właśnie z obcięciem do 500Hz i bez obcięcia. I nota bene szczególnej różnicy nie słyszę.

 

21 godzin temu, Stolarz napisał:

To się da zapisać jako preset i przypisać do przycisków Quick Select na pilocie.

A na dokładniejszą edycję krzywych pozwala Ratbuddyssey.

Ratbuddyssey - a tool for tweaking Audyssey MultEQ app files.

Jak Wy to robicie? Tzn. jak mozna takie szczególy przypisać do tych quickselectow? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Stolarz napisał:

Read the fucking manual :D

Nie no wiem :P Czytałem, ale "Ustawienia takie jak wybór źródła sygnału, poziom dźwięku i tryb odtwarzania dźwięku można zapisać pod przyciskami szybkiego wyboru QUICK SELECT 1 – 4." jakoś nie nakierowało mnie na to, że można AŻ TAKIE szczegóły ustawiać (źródło: http://manuals.denon.com/AVRX2400H/EU/PL/GFNFSYpvidhwvj.php). 

Da się zrobić tak, że zmieniają się np. ustawiania Audysey albo crossover, LFE/LFE+Main, ale już nie to, który kanał jest odtwarzany? Albo żeby Quick Selectem tylko przełączyć które wyjście jest używane (mam monitor i projektor i muszę się jakoś między nimi przełączać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...