Skocz do zawartości

Przesiadka na wzmacniacz sieciowy - Primare I15 Prisma, Marantz PM700N, Audiolab 6000A Play


franc6

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Chciałbym zapytać szanowne grono o poradę. Planuję upgrade mojego obecnego systemu, głównie ze względu na funkcje sieciowe i minimalizację ilości klocków.

Obecnie u mnie:

  • Cambridge Audio 740A - nie mam mu nic do zarzucenia, więc jeśli zmiana to tylko na plus
  • Cambridge Audio DacMagic - możliwości po USB słabe (gra bardzo średnio)
  • Chromecast - jako główne źródło dźwięku (Spotify) 
  • Przedwzmacniacz Pro-ject MM
  • Gramofon Unitra Daniel ❤️

Docelowo chciałbym pozbyć się chromecasta i dacmagic'a na rzecz wzmacniacza z funkcjami sieciowymi (Spotify, Tidal i domowy NAS), do którego podepnę też inne cyfrowe źródła.

Nie jest to konieczne, ale fajnie jakby było też PHONO (wtedy przedwzmacniacz gramofonowy również out).

Na chwilę obecną rozważam następujące sprzęty (kolejność nieprzypadkowa):

  • Primare I15 Prisma (brak phono, ale do przeżycia)
  • Marantz PM7000N
  • Audiolab 6000A Play
  • Arcam SA20/30 - choć tutaj mieszane opinie w necie i brak wsparcia dla Spotify

A zagra to wszystko ze starszymi Heco Celanami, których brzmienie mi bardzo odpowiada i nie planuję zmieniać ;) 

Edytowano przez franc6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Celanów polecam Primare. Tu uzyskasz brzmienie czyste, szybkie, klarowne. Ale nie meczace. Po prostu dokładne.

Lub

Arcam SA 30. Znakomity wzmacniacz w autorskiej klasie G. Tu brzmienie będzie gęstsze. Całe pasmo przesunięte deczko w doł.

Chodz jesli obecny wzmacniacz Ci się pdooba to może warto wykupić tidal i zmienić DAC z chromecastem na Bluesound 2i na przykład?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mkk napisał:

Najpierw to kup abonament tidala i podłącz chromecasta po optyku.

Hej, oczywiście jest to podłączone po optyku, ale do tej pory przede wszystkim z uwagi na dostępne zasoby, zwyciężyło u mnie Spotify. Było to już jakiś czas temu, więc nie wykluczam powrotu do Tidala (o ile biblioteka urosła) w wyższej jakości i być może też Roona.

10 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Przede wszystkim napisz jakiego brzmienia oczekujesz, ponieważ każdy z tych stremerów brzmi inaczej. Od ostrych takich jak Primare po muzykalne jak Arcam. Bez krótkiego opisu będzie ciężko wskazać faworyta. 

Hej, jeśli chodzi o brzmienie to nie jestem dobry w jego opisywaniu ale przede wszystkim nie musi być ono super analityczne - słucham głównie rocka, bluesa ale też jazzu/funky (Billy Cobham, Stanley Jordan), więc celuję gdzieś po środku. Na pewno nie męczące. Barwa może być cieplejsza, ale też bez przesady. Za to bardzo zależy mi na przestrzeni/scenie - ustawienie kolumn ma u mnie pierwszeństwo przed domownikami.

8 godzin temu, Felix1 napisał:

Nie wiem co masz na myśli mówiąc o mieszanych opiniach. Sprzętowo urządzenie jest na bardzo dobrym poziomie. Problemy są na razie z softem (i pewnie o to chodzi),

Dokładnie o to. Ale fajnie, że opisałeś swoje wrażenia - bardzo mnie to uspokaja.

Ogólnie, z dotychczasowych wypowiedzi wynika, że Arcam powinien być najbliższy moim upodobaniom, ale nie zaszkodzi posłuchać też innych. Bardzo zaciekawił mnie też Lyngdorf - ktoś może powiedzieć coś więcej na temat jego brzmienia? Choć przyznam, że wybija się już górą moich granic finansowych. Podobnie jak Moon Ace, niestety. 

A co ze wspomnianymi Marantzem, Audiolabem czy przytoczonym Nadem C368/388. Niższa półka jeśli chodzi o brzmienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...