Skocz do zawartości

Sennheiser HD599 a laptop z zintegrowaną kartą dźwiękową


Recommended Posts

To mój pierwszy post tutaj. Zdecydowałem kupić jakieś lepsze słuchawki wokółuszne. Wybór padł na Sennheiser HD599, jednak mam wątpliwości, czy są to słuchawki odpowiednie do niedrogiego (2 000 zł) laptopa z zintegrowaną kartą dźwiękową i czy ewentualnie dadzą radę ze smartfonem. Nie chciałbym już dokupować żadnych wzmacniaczy. Czy jest sens je kupować? Impendacja to tylko 50, ale słyszałem różne rady. :) Proszę o pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Refulgent napisał:

To mój pierwszy post tutaj. Zdecydowałem kupić jakieś lepsze słuchawki wokółuszne. Wybór padł na Sennheiser HD599, jednak mam wątpliwości, czy są to słuchawki odpowiednie do niedrogiego (2 000 zł) laptopa z zintegrowaną kartą dźwiękową i czy ewentualnie dadzą radę ze smartfonem. Nie chciałbym już dokupować żadnych wzmacniaczy. Czy jest sens je kupować? Impendacja to tylko 50, ale słyszałem różne rady. :) Proszę o pomoc. 

Moim zdaniem za tę kwotę lepiej kupić sprzęt stricte przenośny, jeśli nie będzie źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wejście słuchawkowe w laptopach jest zawsze słabe bądź bardzo słabe. Dlatego też warto zatroszczyć się o przetwornik cyfrowo analogowy, który napędzi odpowiednio słuchawki.

W tym przypadku polecamy Ci Audioquest Dragonfly Black https://www.tophifi.pl/sluchawki/wzmacniacze-sluchawkowe/audioquest-dragonfly-black.html

ten podstawowy model wprowadzi Ci znaczące różnice, -będziesz na prawdę zaskoczony! Są też wyższe modele, ale to może później :)

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów Tophifi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Refulgent napisał:

Słyszałem mnóstwo odmiennych opinii. Na zagranicznych forach wiele osób twierdzi, że one się jeszcze spokojnie nadają bez wzmacniaczy. Niektóre opinie na polskich mówią podobnie. :/

Ja miałem poprzednio sennheiser 555 i spr na kilku łapkach w tym Dell i Apple i wychodzi kicz .te słuchawki trzeba obudzić trzeba mocy inaczej dźwięk będzie jak z puszki plastikowej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dylemat 599 czy 559 następca 555 które uwielbiałem 

Bierz 559 może nie ten kolor prestiż ale patrząc na parametry są bardziej dynamiczne 599 mają 105db ,a559 107db.

Ja lubię głośno i dynamicznie 555mialy niby ponad 110db.

Słuchałem obu z kasą nie było problemu i wybrałem 559.graly podobnie ale te 2db czułem słuchawki różnią się szczegółami .Jeśli nie chcesz się chwalić że dałem tyle i tyle bierz 559brzmia podobnie ale są wydajniejsze.

No i Senki 555 które mój synek mi ją popsuł tam było o ile się nie mylę 112db i to grało głośno jak nic .głośniej od 559.559 to podobno następca 555ktorych już nie produkują.Dlatego wzmak mój dawał rady a teraz wydaje się trochę przycicho

Co do jakości basu i wogole to 559bija na głowę 555.jajosc jakoś jakosc ciszej ale jakościowo miazga czyżby Sennheiser tak mocno poszedł technologicznie w góre

https://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/2732-sennheiser-hd559

Polecam Ci z całego serca 559graja niezauważalnie inaczej a ile kasy mniej na 559.599 prócz koloru niczym nie przewyższają 559 a w niektórych aspektach są gorsze.

Edytowano przez mike85
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Refulgent napisał:

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc! 

Sennheiser HD599 był do przedwczoraj na promocji w MediaExpert za 570 zł z wysyłką, a teraz jest za ponad 600, ale tylko w wybranych sklepach, bez możliwości wysyłki. :(

Chyba widziałem na amazonie w przecenie

a no i jest jeszcze allegro, tam tez mozesz spokojnie zwrócić gdyby coś nie pasowało

18 minut temu, mike85 napisał:

Miałem dylemat 599 czy 559 następca 555 które uwielbiałem 

Bierz 559 może nie ten kolor prestiż ale patrząc na parametry są bardziej dynamiczne 599 mają 105db ,a559 107db.

Ja lubię głośno i dynamicznie 555mialy niby ponad 110db.

Słuchałem obu z kasą nie było problemu i wybrałem 559.graly podobnie ale te 2db czułem słuchawki różnią się szczegółami .Jeśli nie chcesz się chwalić że dałem tyle i tyle bierz 559brzmia podobnie ale są wydajniejsze.

No i Senki 555 które mój synek mi ją popsuł tam było o ile się nie mylę 112db i to grało głośno jak nic .głośniej od 559.559 to podobno następca 555ktorych już nie produkują.Dlatego wzmak mój dawał rady a teraz wydaje się trochę przycicho

Co do jakości basu i wogole to 559bija na głowę 555.jajosc jakoś jakosc ciszej ale jakościowo miazga czyżby Sennheiser tak mocno poszedł technologicznie w góre

https://audio.com.pl/testy/stereo/sluchawki/2732-sennheiser-hd559

Polecam Ci z całego serca 559graja niezauważalnie inaczej a ile kasy mniej na 559.599 prócz koloru niczym nie przewyższają 559 a w niektórych aspektach są gorsze.

post z tego co wiem nie był o tym, że chciałby inne słuchawki. Widocznie te mu się podobają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię, gdy słuchawki grają neutralnie, bez zbytniego eksponowania basu i ubarwiania dźwięku. Z tego co czytałem na wielu stronach, HD599 właśnie tak grają. Będą mi służyły do oglądania filmów oraz do muzyki wszelkiego rodzaju (ale nie ciężki rok, metal, żadna elektronika), raczej z bardziej popularnych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je + Dragonfly Black. Słuchawki dla mnie grają super - zakup w ciemno, ale trafiony. Są bardzo zrównoważone i średnica jest trochę jakby wycofana. Ale dźwięk jest szczegółowy. Tylko podłączając bezpośrednio do laptopa i smartfona, oraz potem do Dragonfly Black nie słyszę zauważalnej różnicy, jest może trochę więcej basu, ale nic poza tym. 

Edytowano przez Refulgent
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Refulgent napisał:

Kupiłem je + Dragonfly Black. Słuchawki dla mnie grają super - zakup w ciemno, ale trafiony. Są bardzo zrównoważone i średnica jest trochę jakby wycofana. Ale dźwięk jest szczegółowy. Tylko podłączając bezpośrednio do laptopa i smartfona, oraz potem do Dragonfly Black nie słyszę zauważalnej różnicy, jest może trochę więcej basu, ale nic poza tym. 

Niektórym wystarcza bumboks w bagażniku. Spokojnie przesiadaj się na coraz lepszy sprzęt i będziesz dostrzegał każdy szczegół. To też kwestia przyzwyczajenia oraz tego jak w dzisiejszych czasach ludzie mają mało czuły słuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...