Skocz do zawartości

Zakup głośników Bowers&wilkins 685s2 vs cm5s2 vs cm7


Arkadiusz Bieliński

Recommended Posts

Witam  witam wszystkich serdecznie ,zastanawiam się nad zakupem głośników firmy bowers wilkins  i potrzebuje pomocy , kiedyś kolega miał model 683 i całkiem podobało mi się ich granie .Głownie podobała mi się czysta góra i wyraźne wokale .

Głośniki miały by grać w salonie około 25 m2 w późniejszym czasie będę się przeprowadzał i głośniki będą grać w salonie z aneksem kuchennym około 26m2, dla tego zastanawiam się na kolumnami podstawkowymi , ewentualnie b&w cm7. Nie chcę zbyt mocnych kolumn ponieważ w bloku i tak nie będę mógł wykorzystać ich potencjału . Domyślam się że będzie brakowało basu mi z tych kolumn , więc z czasem będę chciał dokupić do nich nie za duży subwoofer .

Kolumny miały by być używane 50% do muzyki  ,50% gry i filmy sucham ogólnie różnych gatunków muzyki pop, rock , hip hop ,czasem troche house, dance  i muzyki elektrycznej , więc chciałbym żeby były podłączone pod telewizor , z czasem chciałbym mieć również możliwość rozbudowy głośników do systemu kina domowego . Więc najlepiej by mi pasowało podłączyć je pod jakiś amplituner który by do nich pasował.

1. Zastanawiam się czy jest duża różnica między 685s2 a cm5s2 ? czy warto dopłacić do cm5s2? czy może lepiej kupić cm7 ? z tego co się orientuje to cm7 są starszą konstrukcją więc nie wiem czy jest sens iść w tym kierunku .

2. Jaki amplituner by pasował do tych modeli kolumn w granicach do 2500 zł nowy  ?

Edytowano przez Arkadiusz Bieliński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arkadiusz Bieliński napisał:

1. Zastanawiam się czy jest duża różnica między 685s2 a cm5s2 ? czy warto dopłacić do cm5s2? czy może lepiej kupić cm7 ? z tego co się orientuje to cm7 są starszą konstrukcją więc nie wiem czy jest sens iść w tym kierunku .

2. Jaki amplituner by pasował do tych modeli kolumn w granicach do 2500 zł nowy  ?

Witaj,

Jako dystrybutor B&W, dobrze są nam znane wsteczne modele tej firmy. Na wstępie, musisz wiedzieć, że różnica pomiędzy 685s2 a CM5s2, to obudowa (jej masa i grubość ścianek) oraz elementy na zwrotnicy. To wszystko prowadzi do zauważalnych różnic, ALE pod warunkiem że podłączysz stosowaną elektronikę do tych że głośników. Jeżeli sobie przeznaczyłeś budżet w okolicach 2500 to zainteresuj się tańszym modelem 685s2. Z amplitunerów do kina domowego, warto się zainteresować nowym modelem Yamahy RXV 4A https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v4a.html  - Zapraszamy Cię na prezentację tego modelu do naszych salonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Arkadiusz Bieliński napisał:

Czyli różnica w dźwięku między 685s2 a cm5s2 nie jest aż tak duża , i nie warto do nich dopłacać ?

 

Tylko w sytuacji zainwestowania w amplituner za 5-7 tysięcy w przypadku modelu CM52. Oczywiście, że jeśli niższy model dostanie lepszą elektronikę to też pokaże Ci znacznie więcej. Jednakże wracając do meritum, to w Twoim przypadku nie ma sensu dopłacać. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na nowy model z serii 600, czyli następcę 606s2  https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/bowers-wilkins-606-s2-anniversary-edition.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że w obydwu przypadkach warto postawić na Yamahę RXA 1080 https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-rx-a1080.html

To konkretny amplituner odróżniający się znacząco budową i konstrukcją w stosunku do niższych modeli Yamahy. Charakter dźwięku tego urządzenia, idzie w kierunku zrównoważenia i dobrej kontroli niskich tonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy miało by sens podłączenie tych głośników pod taki amplituner :

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-rx-v585.html

czy to zupełnie bez sensu ?

 

Lub druga opcja ,gdybym zrezygnował z kina domowego i pozostał tylko przy dwóch kolumnach i subie   , to czy znalazł by się jakiś inny wzmacniacz lub amplituner który mniej kosztuje a dobrze by zagrał z tymi głośnikami ?

mam na myśli coś takiego :

https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-r-n602-czarny.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem cm5 były słabe. Cm7 jak lubisz takie brzmienie to tak.

I jednak model 585 byłby do nich za słaby. Wydajnościowo jest to 485 z większą ilością kanałów.

Do bowersa warto też dobierać AV od Denona.

Piotr

Chodziło mi o model cm5s2 i 585s2. Nie wiem czy właśnie te głośniki mialeś na myśli czy chodziło tobie o serie starszą bez( s2)

Chodzi tobie ze model 585 jest słabszy do cm5 i cm7?

Jakie av Denone mógłbyś polecić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2020 o 09:42, Arkadiusz Bieliński napisał:

Chodziło mi o model cm5s2 i 585s2. Nie wiem czy właśnie te głośniki mialeś na myśli czy chodziło tobie o serie starszą bez( s2)

Chodzi tobie ze model 585 jest słabszy do cm5 i cm7?

Jakie av Denone mógłbyś polecić ?

 

Ktoś jeszcze mógłby się podzielić swoimi opiniami i doradzić coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 685 S2 choć, chwilowo /lub na stałe :) / u córki , grają z NAD-em 3100 , u mnie grały z Yamahą RX-A3030 jako tyły , ale też sprawdzałem je jako fronty . Powiem tak jak już pisała branża , granie B&W jest specyficzne i dużej mierze zależy od elektroniki. naprawdę warto posłuchać tych kolumn przed zakupem , szczególnie jak mają to być kolumny główne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...