Skocz do zawartości

Bou

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Posiadam wzmacniacz Technics SU-V670. Zastanawiam się nad nowymi kolumnami stereo.

POLK AUDIO T50

HECO Victa Prime 502

HECO Victa Prime 702

WHARFEDALE Diamond 330

JAMO S807

Może budżet nie powala ale dla mnie to i tak dużo.

Mam kolumny które po rozgrzaniu niestety „gasną” szczególnie bas. Brakuje dołów, które będą lepsze pod tym względem? Brat ma Tonsile już nie pamiętam jakie. Tam wszystko jest przebarwione brakuje góry, bas przykrywa pozostałe pasmo.

Czy ktoś miał przyjemność z którąkolwiek z nich?? Czy moglibyście je scharakteryzować? Które lepsze?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś uzyskać pełne brzmienie z dobrą podstawą basową do Heco Victa Prime 702 byłyby najlepszym rozwiązaniem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Właśnie złożyłem zamówienie w Q21 (już jadą), Dziękuję wszystkim zaangażowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, że Heco rozgraniczają dźwięki a nie jest to taka jednolita papka. Brzmienie mocne i surowe ale to wina wzmacniacza. Głośniki nie męczą się. Może nie schodzą tak nisko niż te, które miałem do tej pory ale słychać szerszy zakres i zdecydowanie grają lepiej od nich. Słuchałem muzyki o podłożu elektronicznym ale też np. Dub (raga ridims).

 

Kilka słów o wzmacniaczu. Opcja tone control na „default”. Loudness na „on”. Przy tej konfiguracji kolumny grały przyzwoicie. SU V670 nie ma wyjścia na korektor ale jest możliwe jego podłączenia (odszukałem to w internecie). W tej konfiguracji mogłem już sam ustawić co mi pasuje.

 

Ciekawi mnie jak by wypadły pozostałe zestawy ale skoro te się sprawdziły, nie będę kombinował. Dziękuję za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2020 o 22:10, DudasDudek napisał:

Z Technicsem, to nic zagrać dobrze nie może.

Zamieniłem wzmacniacz SU V670 na Harman Kardon HK 6300. Niskie tony grzmią, bas na plus wysokie tony na minus. Ogólna jakość dźwięku jest gorsza, czegoś mu brakuje.

HK 6300 - Frequency response: 0.5Hz to 150kHz
SU-V670 - Frequency response: 3Hz to 100kHz

Mam jeszcze Marantza PM-50 ale ma wadę fabryczną jak każdy model PM50 nie może grać za długo bo się przegrzewa (mam nadzieje że nie upali płytki) . Wzorowo kontroluje pasma, Treble najlepiej ze wszystkich trzech.

PM50 - Frequency response: 10Hz to 70kHz

Marantz: Czysty dźwięk.
Technics: Powerfull sound.
Harman Kardon: Najlepszy bas (za resztę dyskwalifikacja).

Wymuszone bo wymuszone ale zostaje przy Technics SU V670.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DudasDudek napisał:

No to jest trochę takie skakanie w bok, jak nie w kałużę.

Co jest źródłem... To kolejna sprawa.

To nie jest profesjonalny test. Finanse nie pozwalaj mi na bardziej wyszukane urządzania. Bawię się we własnym zakresie. Może komuś przyda się ta recenzja. Im więcej testów, tym lepsze zdanie można sobie wyrobić na temat danego sprzętu. Wszyscy przecież lubimy muzykę.

Karta dźwiękowa ma kilka opcji częstotliwości próbkowania i głębi bitowej:

48000Hz - 24bity (To jest format DVD)
44100Hz – 16 lub 24 bity (Format CD)

Lepsze też są ale mój przetwornik sygnału cyfrowo analogowy nie jest w stanie ich obsłużyć (Sprzęt na każdą kieszeń).

Co do muzyki to pobrałem darmowe albumy z sieci format Flac (właśnie słucham jeden z nich).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...