Skocz do zawartości

ATH-ANC900BT: integracja z Windows 10


Recommended Posts

Witam,

Może ktoś podpowie jak połączyć za pomocą Bluetootha słuchawki bezprzewodowe ATH-ANC900BT, z laptopem z Windowsem 10? 
Producent nie dołącza w zestawie żadnych sterowników, na ich stronie też niczego takiego nie widzę, a urządzenie jest po prostu niewidoczne dla Windowsa 10 i niemożliwe jest ich sparowanie (próbowałem na kilku różnych komputerach), podczas gdy w iPhonie takiego problemu nie ma. No chyba nie chcecie mi powiedzieć że zostaje jedynie kabel? :)

Może ktoś borykał się z takim problemem i mógłby mi doradzić?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Pozdrawiam,

Mateusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Hmm, chyba wyraziłem się trochę nieprecyzyjnie... Słuchawki w teorii są sparowane z komputerem, natomiast nie jest możliwe wybranie ich jako urządzenia wyjścia - po prostu nie ma ich na liście...

Pod spodem zamieszczam screeny - na pierwszym widać że urządzenie jest widoczne w systemie jako "sparowane", na drugim screenie - dostępne urządzenia wyjścia - nie ma wśród nich słuchawek AudioTechniki... :(

image.thumb.png.087336f42be3d76664ae6f8f7b80db1c.png

 

image.thumb.png.1ab302423ff1864cff7c06cd174c4803.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 26.11.2020 o 16:36, Audiotechnik napisał:

Hej,

Hmm, chyba wyraziłem się trochę nieprecyzyjnie... Słuchawki w teorii są sparowane z komputerem, natomiast nie jest możliwe wybranie ich jako urządzenia wyjścia - po prostu nie ma ich na liście...

Pod spodem zamieszczam screeny - na pierwszym widać że urządzenie jest widoczne w systemie jako "sparowane", na drugim screenie - dostępne urządzenia wyjścia - nie ma wśród nich słuchawek AudioTechniki... :(

image.thumb.png.087336f42be3d76664ae6f8f7b80db1c.png

 

image.thumb.png.1ab302423ff1864cff7c06cd174c4803.png

Witam, udało się jakoś rozwiązać problem? Mam taką samą sytuację..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2020 o 16:36, Audiotechnik napisał:

Hej,

Hmm, chyba wyraziłem się trochę nieprecyzyjnie... Słuchawki w teorii są sparowane z komputerem, natomiast nie jest możliwe wybranie ich jako urządzenia wyjścia - po prostu nie ma ich na liście...

Pod spodem zamieszczam screeny - na pierwszym widać że urządzenie jest widoczne w systemie jako "sparowane", na drugim screenie - dostępne urządzenia wyjścia - nie ma wśród nich słuchawek AudioTechniki... :(

image.thumb.png.087336f42be3d76664ae6f8f7b80db1c.png

 

image.thumb.png.1ab302423ff1864cff7c06cd174c4803.png

Witam, udało się jakoś rozwiązać problem? Mam taką samą sytuację po zakupie tych słuchawek.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2020 o 16:36, Audiotechnik napisał:

Hej,

Hmm, chyba wyraziłem się trochę nieprecyzyjnie... Słuchawki w teorii są sparowane z komputerem, natomiast nie jest możliwe wybranie ich jako urządzenia wyjścia - po prostu nie ma ich na liście...

Pod spodem zamieszczam screeny - na pierwszym widać że urządzenie jest widoczne w systemie jako "sparowane", na drugim screenie - dostępne urządzenia wyjścia - nie ma wśród nich słuchawek AudioTechniki... :(

image.thumb.png.087336f42be3d76664ae6f8f7b80db1c.png

 

image.thumb.png.1ab302423ff1864cff7c06cd174c4803.png

Udało się uzyskać dzięki z jakimkolwiek urządzeniem dźwiękowym? Słuchawki bt, głośnik bluetooth itp. Jeśli nie, to warto odinstalować oprogramowanie obsługujące bluetooth od producenta układu. Po tym układ powinno przejąć oprogramowanie Microsoftu zawarte w systemie operacyjnym. Na nim sprzęt powinien zacząć działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie wiem czy teraz ja do końca zrozumiałem problem. Słuchawki pojawią się do sparowania a potem znikają? Czy łączą się ale nie ma z nich dźwięku?

Łączą się (tak jak widać na screenie - Windows je "widzi"), ale nie ma z nich dźwięku, bo... nie może być. :) Dlaczego? Ano dlatego, że słuchawki nie są dostępne w ustawieniach dźwięku (nie możesz ich wybrać jako urządzenia wyjścia), a Windows widzi je jedynie jako urządzenie Bluetooth... Ciekawe, co? :)

10 godzin temu, MobyDick napisał:

Udało się uzyskać dzięki z jakimkolwiek urządzeniem dźwiękowym? Słuchawki bt, głośnik bluetooth itp. Jeśli nie, to warto odinstalować oprogramowanie obsługujące bluetooth od producenta układu. Po tym układ powinno przejąć oprogramowanie Microsoftu zawarte w systemie operacyjnym. Na nim sprzęt powinien zacząć działać.

Same słuchawki działają z kilkoma telefonami które zdążyłem przetestować (łączą się przez Bluetooth i poprawnie działają). Problem jest tylko z laptopem. Być może to problem samego modułu Bluetooth w lapku? Ale racja, zacznę od przeinstalowania softu. Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mateusz1987 napisał:
Dnia 13.12.2021 o 14:26, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie wiem czy teraz ja do końca zrozumiałem problem. Słuchawki pojawią się do sparowania a potem znikają? Czy łączą się ale nie ma z nich dźwięku?

Łączą się (tak jak widać na screenie - Windows je "widzi"), ale nie ma z nich dźwięku, bo... nie może być. :) Dlaczego? Ano dlatego, że słuchawki nie są dostępne w ustawieniach dźwięku (nie możesz ich wybrać jako urządzenia wyjścia), a Windows widzi je jedynie jako urządzenie Bluetooth... Ciekawe, co? :)

Może to być kwestia oprogramowania. Ale w tej sytuacji pozwolę sobie rzucić hasło do Audio Techniki. Może coś odpowiedzą sensownego w tym temacie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
32 minuty temu, KKrzysiek napisał:

Podłączam się do tematu. Ten sam model słuchawek i dokładnie ten sam problem. Połączenie z telefonami działa bez problemów, ale z laptopami z Win10 nie.

Update: Trochę głupio odpowiadać na własnego posta, ale co tam... Zrobiłem taki zabieg: najpierw rozłączyłem słuchawki z wszystkimi innymi urządzeniami, tak żeby w momencie parowania z laptopem nie były w aktywnym połączeniu z innym sprzętem. Dopiero wtedy zrobiłem parowanie z laptopem. Efekt: działa ;-). Polecam sprawdzenie tej metody. U mnie wygląda to teraz tak jak w załączeniu, czego i innym życzę.

Update 2: Żeby nie było za różowo, to dodam, że niestety słuchawki nie łączą się jednocześnie z dwoma urządzeniami, a to już jest dla mnie duże rozczarowanie. Może jednak producent coś odpowie...

Pzdr

AT.PNG

Edytowano przez KKrzysiek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...