Skocz do zawartości

Nad 356 BEE jako końcówka a zmodowany


renoxd

Recommended Posts

Kupiłem jakiś czas temu NADa 356, Aurora 700, kable Chorda Clearway. DACa DX7 Pro już miałem.

NAD gra u mnie jako końcówka, ponieważ Topping ma regulację głośności w trypie Pre, a dźwięk jest bardziej rozdzielczy i równiejszy.
Z czasem jednak ta uwypuklona średnica i ograniczone wysokie tony zaczęły się mniej podobać - dlatego taki wybór. Ogólnie jestem zadowolony z takiego rozwiązania.

Zastanawiam się natomiast, jaka będzie różnica pomiędzy NADem w trybie końcówki a takim po modzie od mudda44. 
Czy jest ktoś z okolic Wrocławia, gdzie mógłbym takiego zmodowanego pudełka posłuchać? Ciekawi mnie jak to gra. Czy różnice będą wystarczająco słyszalne, warte zachodu?

Swoją drogą, nie rozumiem tego hejtowania Toppinga za korzystanie z niego jako Pre. Z tego co wyczytałem na różnych forach, w dzisiejszych czasach sprzęt jest już na tyle dobrze wykonany, że cyfrowa regulacja głośności nie wpływa w żaden sposób na jakość audio. Czytając o DX7 Pro w bezpośrednio dla nim stworzonym wątku na zagranicznym forum, niczego złego się nie doszukałem. Na ślepym teście, pomiędzy DAC Mode a Pre mode, różnicy nie usłyszałem żadnej.

No chyba, że wszystkim negatywnie mówiącym o tej opcji chodzi o to, że sprzęt niczego nie dodaje i po prostu dźwięk nie ma żadnego charakteru. 
Może też po prostu nie rozumiem tutaj niektórych kwestii :) 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, renoxd napisał:

Zastanawiam się natomiast, jaka będzie różnica pomiędzy NADem w trybie końcówki a takim po modzie od mudda44. 
Czy jest ktoś z okolic Wrocławia, gdzie mógłbym takiego zmodowanego pudełka posłuchać? Ciekawi mnie jak to gra. Czy różnice będą wystarczająco słyszalne, warte zachodu?

Moim zdaniem warto. Poszukaj moich wpisów w których opisywałem zmiany po zmudowamiu NADa C356. Ja zrobiłem to w ciemno i ani przez chwilę nie żałowałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli dobrze rozumiem to wtedy byś nie wykorzystał już topping jako pre.

Tak
 

9 minut temu, slaw0001 napisał:

Moim zdaniem warto. Poszukaj moich wpisów w których opisywałem zmiany po zmudowamiu NADa C356. Ja zrobiłem to w ciemno i ani przez chwilę nie żałowałem. 


Nie chce robić niczego w ciemno. Rozmawiałem z Tobą na ten temat na priv nawet. Napisałeś mi tam, że nie widzisz różnicy pomiędzy brzmieniem NADa w trybie końcówki a gdy gra jako integra. Może to świadczyć o tym, że mamy na tyle różny sprzęt pozostały i dlatego różnice po jednej stronie są słyszalne a po drugiej nie. Może też po prostu inaczej uszami odbierasz dźwięk niż ja :) Tak czy siak, ślepa wymiana nie wchodzi w grę. 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien mieć jeden model na testy.

Kiedyś z nim szerzej współpracowałem jak jeszcze pisałem na Audiostereo. Brał u mnie kolumny i wtedy miał mi pożyczyć właśnie takowy wzmacniacz.

No moim zdaniem powinien mieć obiegowy model do testów.

Skoro nie chcesz w ciemno to jdyna opcja to pożyczyć od kogoś z forum. Zapytaj na AS bo tam chyba więcej ludzi go ma.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, renoxd napisał:

Zamówiłem sobie 0,5m Chord Clearway X. 4 piwka kraftowe mniej, przeżyje ;) 
Nie spodziewam się nie wiadomo czego. Będę chociaż wiedział, że więcej nie mogę już zrobić. Niby jeszcze bi-wiring innymi kablami na górę i dół, ale w to mi się nie chce bawić. Poza tym, za dużo tych kabli.  

To jest tylko kosmetyka.

Realnych zmian możesz szukać przy innym źródle. Zakładam, że teraz używasz komputera po USB. Przejście na coax z innym źródłem na pewno coś zmieni, czy na lepsze, to inna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DudasDudek
Zdaję sobie sprawę, że to kosmetyka. Chce po prostu wycisnąć maksa z tego co mam.

DX7 Pro raczej nie zmienię. Jest pudełkiem, które jest dla mnie zarówno DAC ale także DAC/AMP dla słuchawek.
Poza tym ma Pre mode, pilota którym wszystko można przełączyć, zapamiętuje volume osobno dla wyjścia na słuchawki jak i dla głośników (szkoda, że nie zapamiętuje osobno jeszcze pomiędzy OPTICAL a USB etc.) Dodatkowo jest mały, mieści mi się na biurku idealnie i kosztował mnie tylko 2100 zł, gdy teraz obecnie kosztuje 2890 :) 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, renoxd napisał:

@DudasDudek
Zdaję sobie sprawę, że to kosmetyka. Chce po prostu wycisnąć maksa z tego co mam.

DX7 Pro raczej nie zmienię. Jest pudełkiem, które jest dla mnie zarówno DAC ale także DAC/AMP dla słuchawek.
Poza tym ma Pre mode, pilota którym wszystko można przełączyć, zapamiętuje volume osobno dla wyjścia na słuchawki jak i dla głośników (szkoda, że nie zapamiętuje osobno jeszcze pomiędzy OPTICAL a USB etc.) Dodatkowo jest mały, mieści mi się na biurku idealnie i kosztował mnie tylko 2100 zł, gdy teraz obecnie kosztuje 2890 :)

Nie chodziło mi o zmianę Topping, a raczej zmianę PC USB na malinkę z nakładką cyfrową. W znaczeniu zmiana transportu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DudasDudek
Zakładam, że teraz używasz komputera po USB. Przejście na coax z innym źródłem na pewno coś zmieni, czy na lepsze, to inna sprawa.
No tak, przecież napisałeś. Tak to jest, jak człowiek przeczyta tylko połowę będąc w pracy i odpisuje od razu :P Sorka

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2020 o 15:39, DudasDudek napisał:

Nie chodziło mi o zmianę Topping, a raczej zmianę PC USB na malinkę z nakładką cyfrową. W znaczeniu zmiana transportu :)

Topping ma dobrze zaimplementowane USB w dacu. Jeżeli po drodze nie mas np jakiegoś DSP wymuszającego podpięcie źródła przez coax to nie ma sensu wydawać dodatkowe 400 stówki np. na Digione. Nie usłyszysz różnicy.

27 minut temu, renoxd napisał:

Wymieniłem blaszki na kabelki. Oczywiście nie słyszę różnicy ale wierzę, że jakaś minimalna chociaż jest. Od razu spokojniejsza głowa :D 

Bolce są wystarczające bo masa i tak jest wspólna dla wszystkich RCA. Spójrz do środka jak wygląda przewód łączący gniazda RCA końcówki mocy z płytą PCB (tak, to ten szary nieekranowany przewód :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...