Skocz do zawartości

Wymiana kolumn z Avance Omena na... no własnie na co?


ArturG75

Recommended Posts

Dzien Dobry icon_smile.gif

Na poczatku witam wszystkich serdecznie. Wystepuje tutaj po raz pierwszy liczac na rzeczowa pomoc w temacie audio.

Zagadnienie:
Aktualnie posiadam zestaw kolumn Avance Omega 509 MkI + 501 + 504 (kabel o ile pamietam AST200 z przodu i AST75 reszta). Ostatnio wymienilem amplituner z Yamahy 430 na Harman Kardon'a AVR 435. Zmiana jest dla mnie bardzo zadowalajaca. Jednak AV to 8 ohm a kolumny 4 ohm. Stad pomysl wymiany kolumn. Wymiane kolumn moge rozpoczac od wymiany przodu (na inne kolumny podlogowe) ale docelowo chcialbym rozwinac system do kina domowego. Dotychczas brzmienie Avance'ow bardzo mi odpowiadalo - nie potrafie opisywac brzmienia kolumn ale jest to po prostu klimat, ktory bardzo mi odpowiada. Stad tez poszukiwalbym czegos o podbnym ale jeszcze lepszym brzmieniu.

Pomieszczenie to pokoj ok.22-24m2 (jedna strona w 35% otwarty na przedpokoj). Muzyka: bardzo rozna od pop, rock, hard-rock, jazz do innych wynalzkow jakich slucha moj synek na Vivie icon_smile.gif Kolumny chetnia aby staly blisko sciany - zona non stop mi przysuwa z powrotem jak tylko odsune (a przy 509-kach bylo to istotne). Milo byloby jakby oprocz tego ze ladnie graja ladnie wygladaly icon_smile.gif W kolumnach przydaloby sie troche niskich tonow bo bardzo je lubie. Kolumny powinny grac "czysto i dokladnie" rowniez jak graja stosunkowo cicho - tak glownie slucham muzyki.

Budzet... sam nie wiem +/- 5000PLN na sam przod. Moze byc mniej jesli okaze sie ze nie "slysze roznicy w cenie". Moga byc rowniez kolumny uzywane "z glowa" albo moge zlecic wykonanie glosnikow jesli ktos potrafi.

Oczywiscie kolumny przed zakupem chcialbym odsluchac, ale chcialbym wiedziec na poczatek jakich konkretnych producentow/modele powinienem rozpatrywac jako ze nie jestem na biezaco (kiedys podobal mi sie Audio Physic ale to 4 ohmy...). Do glowy przychodzi mi Dali Ikon, EPOS, KEF ? i sam nie wiem co jeszcze.

Z gory bardzo serdecznie wszystkim dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam,
Artur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z firmowych kolumn zwróć uwagę na EPOS m22i (w połączeniu z Harmanem bardzo wyrównane, kulturalne brzmienie z dobrą podstawą basową i ładnym, łagodym ale szczegółowym górnym zakresem), KEF iQ90 (musisz posłuchać w Twoim pomieszczeniu odsłuchowym czy nie pojawi się problem z basem, jeśli będzie wszystko OK to napewno świetna scena muzyczna), MONITOR AUDIO seria Silver (bardzo czytelne i dynamiczne kolumny). Proponuję jednak najpierw odsłuch porównawczy w salonie a następnie wybór w Twoim domu, w pomieszczeniu odsłuchowym
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Opcja zrobienia kolumn na zamowienie wydaje sie naprawde ciekawa jak za ta kwote. Mozna dopasowac wtedy swoje indywidualne preferencje. Kolega McGyver z forum audiostereo.pl wiem ze sie zajmuje czyms takim. Napisz, zadzwon , popytaj :] potem napisz nam co zadecydowales.



dziekuje za wszystkie informacje, cisnienia czasowego nie mam.

A co myslicie o firmie Akustyk? Widze, ze maja ciekawe projekty ale nie wiem czy moj budzet pozwala mi zainteresowac sie ich oferta...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 5 k napewno starczy na ich jakis projekt. Tylko podejzewam ze sobie policza wiecej niz zlecenie 1 osobie.
Czytalem opinie o kolumnach robionych na podstawie akustyka hmd ( cena materialow kolo 1200 zl ). Podobno wysokie tony tragedia ;p choc nie jestem do konca pewien czy zastosowal ten sam typ glosnika wysokotonoweo:]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No to jak zwykle... dołożę do pieca!
Dziwi mnie, że nikt nie zwrócił uwagi, że... chyba co nieco przesadzasz z kolumnami stereo z pułapu 5 tys. zł do amplitunera AV za 3 kzł?
Niestety - HK 435 to żadne cudo! Szkoda wydawać pieniądze na tak dobre głośniki do urządzenia AV (może gdyby to była Yamaha AZ-1?). Amplituner AV jest w stanie pokazać tylko niewielki ułamek możliwości skrzynek za 5 kzł (nowych - nie mówiąc o używanych!). Dobre głośniki z tego pułapu potrzebują nawet kilkukrotnie droższej elektroniki, żeby pokazać co potrafią...
Moja rada - zostaw to co masz jako KD, a za 5 kzł kup porządny wzmacniacz i parę kolumn do stereo. Zagra to o niebo lepiej niż nowy HK z niewiadomo jak drogimi kolumnami (im droższe, tym HK mniej zdziała). Bez dwóch zdań.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...