Skocz do zawartości

sprzęt stereo do słuchania muzyki ze spotify itp.


Kuba40

Recommended Posts

Witam - chciałbym zakupić sobie jakiś sprzęt stereo z wifi i najlepiej z Chromecastem a jestem trochę w tym zielony. Mój budżet to 2500 zł +2000 zł na kolumny i tu mam do wyboru apmlituner Onkyo TX-8250 , Amplituner MARANTZ NR1510 , wzmacniacz nad 338 , Amplituner Yamaha MusicCast R-N602 . Muzykę słucham raczej spokojniejszą , żona  jakieś disco,pop  , syn muzykę filmową, trochę rocka. Pokój na niezałe 20 m2. Pytanie do fachowców który sprzęt będzie jakościowo i muzycznie najlepszy i dlaczego? z góry dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2020 o 12:14, Kuba40 napisał:

Witam - chciałbym zakupić sobie jakiś sprzęt stereo z wifi i najlepiej z Chromecastem a jestem trochę w tym zielony. Mój budżet to 2500 zł +2000 zł na kolumny i tu mam do wyboru apmlituner Onkyo TX-8250 , Amplituner MARANTZ NR1510 , wzmacniacz nad 338 , Amplituner Yamaha MusicCast R-N602 . Muzykę słucham raczej spokojniejszą , żona  jakieś disco,pop  , syn muzykę filmową, trochę rocka. Pokój na niezałe 20 m2. Pytanie do fachowców który sprzęt będzie jakościowo i muzycznie najlepszy i dlaczego? z góry dziękuję 

Jakościowo czy brzmieniowo najlepszym rozwiązaniem będzie w kolejności od najlepszego do najgorszego:

1) wzmacniacz stereo,

2) amplituner stereo,

3) amplituner AV.

Kolumny mają być podstawkowe w tym budżecie rozumiem, a masz coś na oku czy mamy coś zaproponować?

Jesteś zainteresowany tylko i wyłącznie sprzętem nowym czy używany też wchodzi w grę?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmyśle zawęziłem swój typ do Onkyo TX-8250 i nad 338 .Wybór padł na nad 338 ( mam nadzieję ,że to nie był błąd) i korzystając z okazji ,że mamy Black Friday zamówiłem w cenie 2 339 zł. Teraz tylko kolumny podstawki lub jakieś mniejsze podłogowe w cenie ok 2000 - 2200 do niecałych 20 m2. Jako,że cała rodzina będzie na tym słuchać więc będzie grany prawie każdy rodzaj muzyki . Co będzie lepsze podstawki czy mniejsze podłogowce ( żeby bas nie zabijał i żeby też go nie brakowało ,i góra też żeby była słyszalna - Ma ktoś jakąś mądrą radę ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wolę nowe . Wiem że za 2000-2200zł cudów nie będzie ale podobno czasem się zdarzają . Zastanawiałem się  czy Pylon Audio Pearl 25 lub Pylon Audio Opal 23 są dobrymi kolumnami czy lepiej je omijać ? Jak jest z tymi ohmami - lepiej żeby kolumny miały 4 czy 8 ohm czy to nie ma żadnego znaczenia. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem tego Nada jak grał z monitorami Klipscha R-600 M. Moim zdaniem ten zestaw brzmmiał dobrze. Poza tym Top Hi-Fi zestawia go także z monitorami Bowersa & Wilkinsa, czy podłogowy,mi PSB. Ale masz znacznie szerszy wybór.

Jeśli dobrze pamiętam, to na forum był już wątek o tym. Zerknij tu:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kuba40 napisał:

Kolumny wolę nowe . Wiem że za 2000-2200zł cudów nie będzie ale podobno czasem się zdarzają . Zastanawiałem się  czy Pylon Audio Pearl 25 lub Pylon Audio Opal 23 są dobrymi kolumnami czy lepiej je omijać ? Jak jest z tymi ohmami - lepiej żeby kolumny miały 4 czy 8 ohm czy to nie ma żadnego znaczenia. 

 

Wzmacniacz który kupiłeś obsługuje kolumny od 4 Ω i wyżej, a to iż na kolumnach pisze 8 Ω jest nieprawdą bo rzeczywistości jest dużo niżej. Wzmacniacz kupiłeś bez odsłuchu chociaż to i tak najlepsza opcja moim zdaniem z w/w można powiedzieć trafiłem, ale tak się po prostu nie robi trochę w gorącej wodzie kąpany. W tym budżecie warto jednak wybrać kolumny podstawkowe ELAC lub Q Acoustics jeśli zależy Ci na jakości brzmienia i sprawdzić jak będą grały w tym pomieszczeniu. Kolumny można wypożyczyć lub kupić przez internet i masz prawo zwrotu jeśli nie będziesz zadowolony oraz trzeba dokupić jeszcze jakieś kable głośnikowe.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...