Skocz do zawartości

Głośnik Bluetooth za ok. 500 zł - który najlepszy?


Recommended Posts

Szukam głośnika do słuchania muzyki z telefonu i laptopa. Coś w stylu i funkcjonalności JBL CHARGE 4 (choć nie musi być powerbankiem). Na szybko interesujące wydają się jeszcze DENON NEW ENVAYA MINICAMBRIDGE AUDIO YoYo S. Czy coś jeszcze wziąć pod uwagę do odsłuchu? Ktoś porównywał te modele? Jakieś wnioski? Galerie zamknięte, więc z odsłuchem w sklepie kłopot. Dlatego chcę stworzyć krótką i treściwą listę pewniaków.

5625711_0_i1064.thumb.jpg.38421d20088bebfbe4dd49fd59185afb.jpg

4067141_0_i1064.thumb.jpg.fc4ebe8fe0767f43cda7a89577aeaf59.jpg

1110021956_maxresdefault(4).thumb.jpg.d108bbe99df14529836ea12c895b6094.jpg

Może branża coś ciekawego zaproponuje, w dodatku w cenie Black Friday;)? @S4Home, @Q21, @Na Temat Audio, @rms.pl @Top Hi-Fi & Video Design, macie coś takiego?

Aha, basem nie musi zabijać. To nie dla dzieciaka. Ma grać normalnie. Nie będzie też używany na wolnym wybiegu.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem małego porównania konstrukcyjnego.

Najlepiej wypada CAMBRIDGE AUDIO YoYo S. Układ: 2+1+1 membrana bierna 

big_Zrzut-ekranu-2016-10-07-o-09-19-47.png.8d5d595c5b4cc16b82bf533b0f62a23b.png

Potem SONY SRS-XB33L: 2+2 membrany bierne

Sony.png.3be4065b8884de630d489b2bfa417a2a.png

DENON ENVAYA MINI: 2+ 1 membrana bierna

Denon01.png.e5c5112eabf675ed41ae09a4df59d48a.png

I na końcu JBL CHARGE 4: 1+2 membrany bierne.

JBL.thumb.jpg.c2ce244f2180f6bda25d08e81b37613f.jpg

 

Ten Sony całkiem spory i tani. Dzięki za propozycję.

1807522738_sony-srs-xb33-niebieski68345846545_8.jpg.244feeb3031198cdb6aa9f148432cdee.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Będzie najmniej popularny, ale musisz koniecznie przesłuchać House of Marley Bag of Riddim https://www.tophifi.pl/glosniki-bezprzewodowe/glosniki-bluetooth/house-of-marley-bag-of-riddim-2-0.html

Kosztuje, tylko 799 zł za taki kawał dobrego dźwięku! duży bas, dużo powietrza, dźwięk jest masywny i słucha się go z bananem na buzi :) Wypełni nawet większe pomieszczenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Będzie najmniej popularny, ale musisz koniecznie przesłuchać House of Marley Bag of Riddim https://www.tophifi.pl/glosniki-bezprzewodowe/glosniki-bluetooth/house-of-marley-bag-of-riddim-2-0.html

Tekst o marce mnie rozbił: "House of Marley to produkty audio, których podstawowym przesłaniem jest kontynuacja dziedzictwa Boba Marleya". Podobnie, jak to, że nie chwalicie się w opisie, że Bag jest dwudrożnym, klasycznym układem stereo (2xtweeter i mid woofer). Przecież to go wyróżnia na tle konkurencji, która używa zazwyczaj szerokopasmowców. Ale sprzęt ciekawy, nie przeczę. Martwi mnie jednak to, że głośniki są nieosłonięte. Czy to nie prowokuje ich uszkodzenia przy przenoszeniu? 

I jeszcze jedno. Macie go w sklepie? Możecie go przemierzyć? Nie mogę znaleźć w opisach wymiarów ani wagi.

BagofRiddim2_Lifestyle_06.thumb.jpg.883bcb0378b7cb330b9801c2896a7cd9.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL nie zmienia swojego stylu grania w głośnikach a trochę ich słuchałem to się lubi albo nie i myślę, że nie tego szukasz. Denon moim zdaniem jest bardziej melodyjny i neutralny w stosunku do JBL. Warto zwrócić uwagę na wyższy model głośnika Denon New Envaya czyli 250 zamiast 150, bo gra z większą swobodą i rozmachem oraz ma troszkę dłuższy czas pracy na akumulatorze. Różnica w cenie niewielka przynajmniej w wersji czarno-szarej w porównaniu do niższego modelu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu szukałem głośnika na wyjazdy , przetestowałem sporo dostępnych modeli / głównie JBL / i 99 % jak " dałem " nieco głośniej to wkurzało mnie , że większość wpada w rezonanse i .... brzęczy  

Aż znalazłem taki co nie brzęczy i jeszcze robi za lampkę nocną polecam.

https://audiopolis.pl/yamaha-lsx-70-relit-glosnik-bezprzewodowy-bluetooth.html

imageproxy.php?img=&key=012b2823410848cb

IMG_0168.JPG

IMG_0169.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik z dźwiękiem dookolnym. Ciekawy, ale drogi.

I znowu rozbił mnie opis ze strony sklepu: "zapewnia brzmienie w jakości CD". Czyli jakie?

Albo: "system głośników: głośnik niskotonowy - pełnozakresowy przetwornik o średnicy 5,5 cm, głośnik wysokotonowy - pełnozakresowy przetwornik o średnicy 1,4 cm."

Pełnozakresowy głośnik wysokotonowy??? I jeszcze jaki duży? W jednym miejscu piszą 1,4 cm, a kawałek dalej - 40 mm.

Strzeżcie się opisów dystrybutorów sprzętu audio;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Denon Envaya 250. Kupiłem bez odsłuchu (Covid time...). Wcześniej jednak dłużej obcowałem z Bose SoundLink Mini, Bose SoundLink Revolve, oraz Harman Kardon Onyx 3 (lub 4, nie jestem pewien). 
 

Denon brzmi najmniej efektownie... bez efektu „umpa umpa”... ale wszystkie pasma pięknie wyrównane, żadne nie faworyzowane. Można go słuchać godzinami... nie ma efektu „pulpy” wydobywającej się z głośnika - poszczególne instrumenty i wokale łatwe do wyodrębnienia, potrafi zachwycić (oczywiście w tej grupie urządzeń a nie w rozumieniu bezwzględnym). A więc dla siebie jak najbardziej. Na domowe / ogrodowe imprezy z przytupem - niekoniecznie bo czasem pewnie ktoś stwierdzi: e tam, mało basu ;)
 

Świetna bateria. Bardzo szybko się ładuje. Dobre wykonanie. Stosunkowo mały (HK Onyx dla mnie nie do zaakceptowania). 
 

Kupiłbym jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2020 o 08:40, Kraft napisał:

Tekst o marce mnie rozbił: "House of Marley to produkty audio, których podstawowym przesłaniem jest kontynuacja dziedzictwa Boba Marleya". Podobnie, jak to, że nie chwalicie się w opisie, że Bag jest dwudrożnym, klasycznym układem stereo (2xtweeter i mid woofer). Przecież to go wyróżnia na tle konkurencji, która używa zazwyczaj szerokopasmowców. Ale sprzęt ciekawy, nie przeczę. Martwi mnie jednak to, że głośniki są nieosłonięte. Czy to nie prowokuje ich uszkodzenia przy przenoszeniu? 

I jeszcze jedno. Macie go w sklepie? Możecie go przemierzyć? Nie mogę znaleźć w opisach wymiarów ani wagi.

BagofRiddim2_Lifestyle_06.thumb.jpg.883bcb0378b7cb330b9801c2896a7cd9.jpg

 

To bardzo ciekawy produkt za nie duże pieniądze, ale nie ma żadnej maskownicy z przodu. Jest taka torba, jak na ilustracji powyżej. Powiedziałbym, że jest to głośniki mobilny, większych gabarytów, dla uważnych :) Jest w salonie, możemy go zmierzyć fizycznie, ale chyba udało Ci się dotrzeć..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...